Cebula : lubicie? z czym jecie?

M

maku511

Guest
Bardzo mi miło, że natchnąłem tyle osób :D Też wydawało mi się, że w tostach to dla większości standard! I skoro tchnąłem w ten temat nowe życie, to może jeszcze podzielę się z wami dwiema propozycjami: uwielbiam także cebulowe krążki w panierce. Cebulę dodaję również do pasty rybnej, którą bardzo często je się u nas w domu: przepis z grubsza polega na tym, by wymieszać twaróg z rybą z puszki (w oleju bądź sosie pomidorowym- jak kto lubi), dodać przypraw, trochę oleju/oliwy i śmietany/jogurtu naturalnego i właśnie pokrojoną cebulę. Uwielbiam ten przepis, bo jest smacznie, tanio i naprawdę szybko :wink:
 
K

kate2

Guest
maku511 napisał:
Cebulę dodaję również do pasty rybnej, którą bardzo często je się u nas w domu: przepis z grubsza polega na tym, by wymieszać twaróg z rybą z puszki (w oleju bądź pomidorach- jak kto lubi), dodać przypraw, trochę śmietany/jogurtu naturalnego i właśnie pokrojoną cebulę.
Mój mąż tak robi tylko bez twarogu i jogurtu. Do każdej sałatki rybnej dodajemy cebulę i kiszonego ogórka czasem. Przypomniałam sobie, że oczywiście do sałatki sledziowej również cebula jest niezbędna :)


PS. Gwiazdki się zapaliły, dziękuję :)


maku511 napisał:
Bardzo mi miło, że natchnąłem tyle osób :D
Punkcik za to :)
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Ja potrafiłam kiedyś jeść kanapkę z cebulą : chleb,masło, plasterki cebuli i sól, pieprz do smaku :crazy: Albo jeszcze pomidor pod cebulę w wersji wypasionej ;)
A znam ludzi, którzy potrafią ją jeść jak jabłko..

Cebula to bardzo dobre warzywo, dodaje do zup, sałatek. Nie wyobrażam sobie na przykład kartaczy bez podsmażonych skwareczek i cebulki.
Ziemniaki w ogóle bardzo lubią cebulę. Do placków ziemniaczanych chyba każdy ją dodaje (ewentualnie szczypiorek ;) )
A tosty też czasami jem z cebulą :)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Amber napisał:
Do placków ziemniaczanych chyba każdy ją dodaje (ewentualnie szczypiorek )


Owszem, ale startą razem z ziemniakami. Nie trawię w plackach cebuli w kostce, a już się z takimi spotkałem wiele razy :szuka:
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Jendrula napisał:
Owszem, ale startą razem z ziemniakami. Nie trawię w plackach cebuli w kostce, a już się z takimi spotkałem wiele razy
jadłam obie wersje ale też wolę startą :)
 
E

Elen

Guest
A pewnie ze lubie. Zwlaszcza ta fioletowa, w jajecznicy, z kielbaska smazona, albo do salatki z pomidorami albo do tunczyka z fasolka. Mniam :D
 
M

MacaN

Guest
Spróbowałem tostów z cebulą i faktycznie są smaczne :) Tylko szkoda, bo pieczarek nie miałem :(
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Oczywiście, że lubię cebulę. Na chlebie, w sałatce czy z pizzą. Pyszności.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Tylko surową lubię,
I czosnek też
To kanapki,tuńczyka,makreli ,konserwy rybnej
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Jendrula napisał:
Myślałem, że cebula w tostach to standard, a tu tylu ludzi nie jadło :D
Ja jadłam, pycha :)


Uwielbiam cebulę. Nieraz robię sobie kanapkę z samą cebulą.
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
wiki9969 napisał:
Smażona jest najlepsza. ^_^
Fakt :) . Jeszcze jajko do niej wbić i dobrze przyprawić solą, pieprzem i odrobiną chili.
Ogólnie lubię cebulę w różnych potrawach, ale nie wyobrażam sobie smażonej wątróbki bez cebuli.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Cebulka owszem. Najlepiej młoda ze szczypiorem. Niestety tylko w przetworzonej, smażonej, prażonej lub grilowanej formie. Preferuję głównie do pierogów ruskich, ewentualnie jajecznicy.
 
A

alfabeta11

Guest
Cebula świetna. Idealna jako dodatek do kanapek ze smalczykiem i skwareczkami <3
Do tego oczywiście w pierogach, kaszance, jajecznicy i całej masie innych rzeczy. Bardzo uniwersalna i bardzo wyrazista. Wiele posiłków bez jej dodatku byłoby po prostu kiepskich.
 
W

wiki9969

Guest
Delilaah napisał:
A aktualnie najlepiej dodać do tego wszystkiego grzyby. :D
Przestańcie, muszę się gruszką teraz zadowolić. Ale grzyby to bym zjadła, takie zasmażane z cebulką.
Zapraszam do mnie. :D Zamiast obiadu rodzina zażyczyła sobie jajecznicę z grzybami i cebulką. :crazy:
 
Do góry