Całowanie w rękę

Piotrunio

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Witam, podjąłem temat taki który coraz bardziej zanika niestety. Wiec coraz bardziej taką czynność wykonać dla mężczyzna na pewno dla mnie jest stresujące. Niech się wypowiadają mężczyźni jak i kobiety. Czy wedle kobiet taki gest powinien być jak najczęściej przez mężczyzn robiony, czy jednak dla kobiety też to jest zawstydzenie, czy inne nie miłe uczucie, szczególnie w miejscu publicznym. Wiec wedle was nie powinno to istnieć, czy odwrotnie??
 
M

MacaN

Guest
Moim zdaniem to archaizm. Wyskakiwanie z takim gestem jest dla mnie dyskomfortem, więc nawet nie próbuję tego robić.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Jak wyżej. Zwłaszcza jeśli ktoś nie wie jak należy to robić i ciągnie kobiecą rękę do ust jak kanapkę :D
 

Piotrunio

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Jak mu się nie chce głowy schylić czy tułowia to nie ma co się dziwić.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Piotrunio napisał:
Witam, podjąłem temat taki który coraz bardziej zanika niestety. Wiec coraz bardziej taką czynność wykonać dla mężczyzna na pewno dla mnie jest stresujące. Niech się wypowiadają mężczyźni jak i kobiety. Czy wedle kobiet taki gest powinien być jak najczęściej przez mężczyzn robiony, czy jednak dla kobiety też to jest zawstydzenie, czy inne nie miłe uczucie, szczególnie w miejscu publicznym. Wiec wedle was nie powinno to istnieć, czy odwrotnie??
Przyłóż następnym razem trochę większą uwagę do interpunkcji i przed wstawieniem przeczytaj proszę tekst raz jeszcze, bo nie zrozumiałam przy pierwszym podejściu. ;-)

Dla mnie, jako kobiety jest to obrzydliwe, chyba, że zadbany, młody mężczyzna miałby mnie w rękę pocałować. Najczęściej robią to starsi mężczyźni i bardzo mnie to odpycha. Mamy takie, a nie inne czasy, że wszystko zanika. Wiele staropolskich zwyczajów zanikło, tak i powyższy odszedł do lamusa. A teraz odwrotne pytanie, gdybyś to Ty miał być całowany w dłoń, cieszyłbyś się? Obca osoba zostawia obślinioną rękę.. O mój Boże.

Po drugie, nie każda kobieta ma zadbane dłonie, wykremowane, albo chociaż umyte (nie oszukujmy się, pracuję w biurze i jak widzę kobitki po 40+, które nie myją często rąk, to aż odpycha). Chciałbyś pocałować taką dłoń? ;-)
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Na imprezach, dyskotekach raczej odradzam. Wyjdziesz na sztywniaka. A tak poza tym, zależy od kontekstu, sytuacji, na jakichś Retro Party możesz zaryzykować, w zasadzie to jednak należy unikać całowania w rękę jeśli się nie wie, co i jak. Trzeba to robić po prostu z klasą. W innym razie, będzie jak wyżej... brrrr... obśliniona ręka... :lol: A to z kolei nie ma nic wspólnego z dobrym wychowaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=aW6VjIFoBDY
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Pincerka napisał:
Byłam nieraz całowana po rączkach, bardzo krępujące to było.
przez starszych panów lub wujków? Znam to. Dobrze, że ten zwyczaj zanika u młodszych pokoleń bo go nie lubię.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Amber napisał:
Byłam nieraz całowana po rączkach, bardzo krępujące to było.
przez starszych panów lub wujków? Znam to. Dobrze, że ten zwyczaj zanika u młodszych pokoleń bo go nie lubię.

Ale ja Cię mogę całować po rękach :zakochany:
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Bądźmy szczerzy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kto całuje. Jak jest to jakiś przystojniak, elegancki, szarmancki, wie jak należy się z kobietą obchodzić, a na dodatek dżentelmen starej szkoły - niech całuje, nawet i w rękę, nie mam absolutnie nic przeciwko :wink:
 

Marina75

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie lubię i nie chcę żeby mnie całowano w rękę. Jest to dla mnie niemiłe :/
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak już ktoś wcześniej zauważył. To zależy w jakiej sytuacji i w jakich relacjach jesteśmy z daną osobą. Mnie również krępuje i trochę brzydzi jak zupełnie obcy mężczyzna całuje w rękę. Natomiast coraz częściej spotykam się ze zwykłym podawaniem/uściśnięciem ręki. Co w niewielkiej, mieszanej płciowo grupie według mnie jest taktowne, bo nie czuję się pominięta.
 
M

MacaN

Guest
SzklanaDama napisał:
Natomiast coraz częściej spotykam się ze zwykłym podawaniem/uściśnięciem ręki.
Serio? Ja nigdy nie podaję ręki kobiecie. Oczywiście wyjątkiem jest uściśnięcie jej wyciągniętej dłoni, ale jeżeli nie jesteś w relacji szef - pracownica ( albo podobnej, opartej na hierarchii ), to jako kobieta powinnaś pierwsza wyciągnąć rękę w odpowiedzi na przywitanie werbalne. Mężczyźnie nie wypada tego zrobić.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Mam podobne zdanie jak wyżej, że zależy to od sytuacji. W takim momencie jak się z kimś witam, czy cokolwiek, no w towarzystwie powiedzmy, to jest to w tych czasach już dziwne. Były mi się kiedyś tak wyrwał, to czułam się.. No co najmniej nie na miejscu :D
Ale co innego, jak jest w łóżku fajny nastrój, ja uwielbiam bliskość, więc każdego rodzaju pieszczoty wtedy są super. :)
 
M

MacaN

Guest
W końcu każda kobieta chciałaby być w łóżku macana :gwizdze: i całowana naturalnie ( musiałem to wrzucić, bo tylko to jest na temat xD ), ale to już mniej oficjalna sytuacja :D
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
MacaN, i tak nie zmieściłeś się chyba w temacie xD
 

Marta298

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2016
Posty
37
Punkty reakcji
3
Ja nie jestem za całowaniem w rękę. Jakieś to dla mnie takie mało higieniczne ;-p
 

sylvicia

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
A dla mnie to jakieś nieszczere, takie przesadnie kurtuazyjne że własnie mam wrażenie przeciwne: nie ze ktoś mi chce okazać szacunek tylko własnie jakieś lekceważenie, że sie nabija; nie wiem skąd mi sie to wzięło ale jakoś tak to odczuwam
 
Do góry