Całowanie w rękę

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie no, skąd ja mogę wiedzieć co dana niewiasta wcześniej robiła tą ręką? Tak na serio to nie jestem zwolennikiem takiego zachowania, choć raczej dlatego że nie chcę być postrzegany jak jakiś łoncki dziadzio. Gdyby było to dziś powszechne jak było kiedyś to z pewnością bym się dostosował bez żadnych problemów.

Zresztą, pojedynków też już się nie organizuje i jakoś ludzie zbytnio za tym zwyczajem nie tęsknią. Niektóre tradycje mają to do siebie, że zanikają. Ta również - a to głównie dlatego, że jest ona praktycznie bez sensu. Może i całowanie w rękę osobę, z którą łączyłaby nas jakaś specyficzna więź natury ultra-pozytywnej, byłoby co najwyżej w porządku... no ale obdarowywanie takimi quasi-szlachetnymi gestami osoby, z którymi nie łączy nas nic, albo nawet w ogóle ich nie znamy, jest niewskazane.
 

missdora

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Moze 2 razy w życiu mi się zdarzyło że mnie ktoś pocalował albo chciał pocałować w rękę, zawsze po alkoholu :D
 
C

Calibri

Guest
Zwyczaj odchodzący powoli do lamusa, pielęgnowany jeszcze przez panów "starej daty", gentlemanów, którzy wiedzą jak kobietę całuje się w rękę. Młodzi chłopacy i wielu dorosłych mężczyzn nie potrafi po prostu prawidłowo tego gestu wykonać, starają się ale efekt jest często komiczny. Podnoszą dłoń kobiety na wysokość swoich ust :huh: , głośno cmokają całując z przytupem "na mokro" (fuj :thumbdown: ) zamiast lekko, prawie bezdotykowo musnąć pocałunkiem dłoń niewiasty....
 

mamaewa

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
To zamierzchłe czasy kiedy to było w modzie.Obecnie jedynie starsze pokolenie jeszcze to stosuje.Wszystko ma swoje granice W pewnym stopniu jest to okazany szacunek dla drugiej osoby tylko musi to być zrobione z szacunkiem Zresztą takich szarmanckich dżentelmenów jest coraz mniej co słychać w rozmowach między młodzieżą.Dominuje niestety wulgaryzm
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
fuuuuuu, okropne, nigdy nie lubiłam, dobrze ze wyszło z mody
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja też nie lubię. Zdarza się to już chyba tylko na rodzinnych uroczystościach jak ślub czy pogrzeb i tylko starsi mężczyźni próbują całować panie w dłonie <_< Na szczęście ten zwyczaj już umiera.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Nigdy nie całuję kobiet w ręke. Wydaje mi się,ze jest to jedynie domena starszych panów.Nikt młody się już tak nie zachowuje
 
T

TomaszTomasz

Guest
Nie całuję. Czasy całowania po rękach dawno już minęły. Zawsze kojarzyło mi się to z parobkiem i panem, dorzucić do tego jeszcze plebana i masz komplet.
 
Do góry