Buty taktyczne

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
https://www.militari...0-79_p95297.xmlszachmat :p Wisport jest super ale ten brandit wydaje mi się bardziej uniwersalny
myślisz że te od brandita możemy spokojnie porównać do wisporta czy raczej inna jakość ?


A tak w ogóle to kupujecie już może coś na kleszcze ? W sumie ładna pogoda się robi więc niestety sezon niedługo się zacznie :/
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
szach mat :p Wisport jest super ale ten brandit wydaje mi się bardziej uniwersalny
No dobra, szach ale chyba tylko ceną :p A stosunek jakość-cena?? Ten wisport jest zdecydowanie lepiej przemyślany patrząc na opis jednego i drugiego, nie sądzisz?



kotka10 napisał:
A tak w ogóle to kupujecie już może coś na kleszcze ? W sumie ładna pogoda się robi więc niestety sezon niedługo się zacznie :/
Jak na kleszcze to chyba najlepiej jak zawsze korzystać z chemii www.militaria.pl/jaico/repelent_na_owady_mugga_spray_9,5_deet_75_ml_p24685.xml szczególnie że teraz przed głównym sezonem można taniej kupić.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
No dobra, szach ale chyba tylko ceną :p A stosunek jakość-cena?? Ten wisport jest zdecydowanie lepiej przemyślany patrząc na opis jednego i drugiego, nie sądzisz?
dlaczego niby lepiej przemyślany?


Volian napisał:
Jak na kleszcze to chyba najlepiej jak zawsze korzystać z chemii www.militaria.pl/jaico/repelent_na_owady_mugga_spray_9,5_deet_75_ml_p24685.xml szczególnie że teraz przed głównym sezonem można taniej kupić.
dobrze mieć też w razie czego zestaw do usuwania kleszczy w razie gdyby jednak jakiś się przyczepił
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
dlaczego niby lepiej przemyślany?
np. dostęp od spodu. Poza tym zobacz sama www.militaria.pl/wisport/plecak_wisport_canyon_28_l_black_p95858.xml opis tam jest wszystko najlepiej wyjaśnione.


corka napisał:
dobrze mieć też w razie czego zestaw do usuwania kleszczy w razie gdyby jednak jakiś się przyczepił
W sensie że taką www.militaria.pl/h3d/kleszczolapki_tick_twister_p71319.xml kleszczołapkę?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
W sensie że taką www.militaria.pl/h3d/kleszczolapki_tick_twister_p71319.xml kleszczołapkę?
może bardziej coś paktycznego https://www.militaria.pl/vaco/srodek_vaco_do_usuwania_kleszczy_2w1_dv36_p85760.xmlgdzie po prostu zamrozimy tego kleszcza



Volian napisał:
np. dostęp od spodu. Poza tym zobacz sama www.militaria.pl/wisport/plecak_wisport_canyon_28_l_black_p95858.xml opis tam jest wszystko najlepiej wyjaśnione.
dobra zaletą też jest to że wysyłany jest natychmiast, to chyba będziemy go mieć następnego dnia co ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
W sensie że taką www.militaria.pl/h3d/kleszczolapki_tick_twister_p71319.xml kleszczołapkę?
https://www.militaria.pl/vaco/srodek_vaco_do_usuwania_kleszczy_2w1_dv36_p85760.xmlto miałam na myśli. Kleszczołapka + środek


kotka10 napisał:
może bardziej coś paktycznego https://www.militari...dv36_p85760.xmlgdziepo prostu zamrozimy tego kleszcza
mam to od jakiegoś czasu ale powiem szczerze, że nie miałam pojęcia, że to kleszcze zamraża :p nie musiałam używać na szczęście


kotka10 napisał:
dobra zaletą też jest to że wysyłany jest natychmiast, to chyba będziemy go mieć następnego dnia co ?
o ile zamówisz do momentu gdy kurier odbiera przesyłki to będzie na pewno
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
corka napisał:
to miałam na myśli. Kleszczołapka + środek
Nie wiem czy takie szczypce jak z tego zestawy są dobre, zawsze niechcący możemy za mocno go ścisnąć co spowoduje, że kleszcz "zwymiotuje" i zarazi nam psa. Chyba osobiście wolę, te kleszczołapaki Tick twister, które podesłał Volian.



corka napisał:
mam to od jakiegoś czasu ale powiem szczerze, że nie miałam pojęcia, że to kleszcze zamraża :p nie musiałam używać na szczęście
A co z ultradźwiękowymi odstarszaczami kleszczy ? wierzycie w ich skuteczność ??

A tak z trochę innej beczki, co sądzicie o takiej wiatrówce? --> www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_inferno_4,5_mm_l-csin7_p53503.xml?cat=111 warta sojej ceny czy szukac czegos innego ?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Nie wiem czy takie szczypce jak z tego zestawy są dobre, zawsze niechcący możemy za mocno go ścisnąć co spowoduje, że kleszcz "zwymiotuje" i zarazi nam psa. Chyba osobiście wolę, te kleszczołapaki Tick twister, które podesłał Volian.
myślę że jak ktoś ma wprawę to wie i umie to zrobić, a najlepiej iść do wtwerynarza ;p



mymyk napisał:
A co z ultradźwiękowymi odstarszaczami kleszczy ? wierzycie w ich skuteczność ??
nie wiem dla mnie jakoś nie robią wrażenie, bałabym się że jednak nie zadziała i co dalej ? wolę jednak gaz



mymyk napisał:
A tak z trochę innej beczki, co sądzicie o takiej wiatrówce? --> www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_inferno_4,5_mm_l-csin7_p53503.xml?cat=111 warta sojej ceny czy szukac czegos innego ?
zależy jak bardzo jesteś wymagająca, czego oczekujesz, ale jeżeli chodzi o firmę to dobry wybór
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Tak jak powyżej, w kwestii wyboru wiatrówki musisz uwzględnić kilka czynników w tym stopień własnego zaawansowania, doświadczenia, budżetu itd. Sam typ modelu jest jak najbardziej dobry.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
nie wiem dla mnie jakoś nie robią wrażenie, bałabym się że jednak nie zadziała i co dalej ? wolę jednak gaz
ja myślę, że to jest ok ale dla zwierząt np jak nie można ich popsikać takimi mocnymi środkami. Osobiście używam od niedawna mugga 50% deet i jestem zadowolona


kotka10 napisał:
myślę że jak ktoś ma wprawę to wie i umie to zrobić, a najlepiej iść do wtwerynarza ;p
ważne jest aby całego kleszcza wyjąć tak aby nic nie zostało


kotka10 napisał:
zależy jak bardzo jesteś wymagająca, czego oczekujesz, ale jeżeli chodzi o firmę to dobry wybór
nawet bardzo dobry. Polecam też rzucić okiem na sigsauer, airarms i cybergun. Ostatnio bardzo mi się ta podoba i chciałabym ją kupić: https://www.militaria.pl/cybergun/wiatrowka_cybergun_swiss_arms_mod_fire_4,5_mm_288029_p82545.xml
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
ja myślę, że to jest ok ale dla zwierząt np jak nie można ich popsikać takimi mocnymi środkami. Osobiście używam od niedawna mugga 50% deet i jestem zadowolona
Mugga czy ten www.militaria.pl/3m/ultrathon_spray_25_deet_repelent_na_komary,_kleszcze,_owady_177_ml_p29101.xml ultrathon są najskuteczniejsze, ale trzeba też pamiętać o odpowiednim ubiorze. Jasne ciuchy zdecydowanie szybciej pomogą namierzyć chodzącego kleszcza.


corka napisał:
ważne jest aby całego kleszcza wyjąć tak aby nic nie zostało
To jest konieczne! Jak cokolwiek z kleszcza zostanie to jest duży problem. Warto też rzucić okiem na problem kleszczy od strony teoretycznej militaria-blog.pl/outdoor/kleszcze/. Ja np. nie wiedziałem że jest tak dużo miejsc na ciele gdzie te pasożyty mogą bez problemu się wbić.


corka napisał:
nawet bardzo dobry. Polecam też rzucić okiem na sigsauer, airarms i cybergun. Ostatnio bardzo mi się ta podoba i chciałabym ją kupić:
Trochę mnie zaskoczyła ta wiatrówka, którą chcesz kupić. Jest bardzo... nietypowa jak chodzi o jej kształt. Jak się poczyta opis to chyba rozumiem preferencję. Światłowodowe przyrządy celownicze, szyna montażowa i to za 400zł to fajna oferta. Mimo wszystko ja i tak pozostaję zwolennikiem tych tradycyjnie wyglądających wiatrówek jak ten www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_vantage_nitro_piston_4,5_mm_z_luneta_center_point_4x32_30021_p6998.xml
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Mugga czy ten www.militaria.pl/3m/ultrathon_spray_25_deet_repelent_na_komary,_kleszcze,_owady_177_ml_p29101.xml ultrathon są najskuteczniejsze, ale trzeba też pamiętać o odpowiednim ubiorze. Jasne ciuchy zdecydowanie szybciej pomogą namierzyć chodzącego kleszcza.
Ale czy na jasnych ubraniach nie zostaną czasem plamy po tych środkach ?



Volian napisał:
To jest konieczne! Jak cokolwiek z kleszcza zostanie to jest duży problem. Warto też rzucić okiem na problem kleszczy od strony teoretycznej militaria-blog.pl/outdoor/kleszcze/. Ja np. nie wiedziałem że jest tak dużo miejsc na ciele gdzie te pasożyty mogą bez problemu się wbić.
warto też pojechać później do lekarza w razie czego żeby po prostu się przebadać, nigdy nie wiadomo co to dziadostwo przenosi :(



Volian napisał:
Trochę mnie zaskoczyła ta wiatrówka, którą chcesz kupić. Jest bardzo... nietypowa jak chodzi o jej kształt. Jak się poczyta opis to chyba rozumiem preferencję. Światłowodowe przyrządy celownicze, szyna montażowa i to za 400zł to fajna oferta. Mimo wszystko ja i tak pozostaję zwolennikiem tych tradycyjnie wyglądających wiatrówek jak ten www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_vantage_nitro_piston_4,5_mm_z_luneta_center_point_4x32_30021_p6998.xml
jeżeli już o wiatrówkach mowa, to macie coś do polecania dla mojego chłopaka, szuka wiatrówki, ale krótkiej, może tak do 400 zł znajdę coś ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
Ale czy na jasnych ubraniach nie zostaną czasem plamy po tych środkach ?
osobiście wolę plamy na ubraniach niż być pogryziona :p A deet w stężeniu 25% chyba nie brudzi jakoś bardzo. Poza tym to tym się psika a nie smaruje po ubraniach


kotka10 napisał:
warto też pojechać później do lekarza w razie czego żeby po prostu się przebadać, nigdy nie wiadomo co to dziadostwo przenosi
jak masz dobre "przyrządy" do usuwania kleszczy to nie. Z resztą czytałam, że lekarze bardzo niechętnie przyjmują osoby z kleszczami i zalecają aby je samemu wyciągać. No ale wiadomo - jak ktoś nie umie lub nie ma przyrządów to lepiej aby szedł do lekarza


kotka10 napisał:
jeżeli już o wiatrówkach mowa, to macie coś do polecania dla mojego chłopaka, szuka wiatrówki, ale krótkiej, może tak do 400 zł znajdę coś ?
militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_mako_4,5_mm_cm9b_p92560.xml ta jest super i za połowę ceny, którą chcesz przeznaczyć
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
corka napisał:
osobiście wolę plamy na ubraniach niż być pogryziona :p A deet w stężeniu 25% chyba nie brudzi jakoś bardzo. Poza tym to tym się psika a nie smaruje po ubraniach
Podejrzewam ze te najwyższe 50% mogą zostawiać ślady niższe raczej nie. Dla mnie ultrathon jest nr 1 i zamawiany w militaria.pl jest pewną ochroną przed kleszczami.



corka napisał:
jak masz dobre "przyrządy" do usuwania kleszczy to nie. Z resztą czytałam, że lekarze bardzo niechętnie przyjmują osoby z kleszczami i zalecają aby je samemu wyciągać. No ale wiadomo - jak ktoś nie umie lub nie ma przyrządów to lepiej aby szedł do lekarza
Ja mam taki zestaw -> www.militaria.pl/vaco/srodek_vaco_do_usuwania_kleszczy_2w1_dv36_p85760.xml bardzo przydatny i skuteczny.



corka napisał:
militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_mako_4,5_mm_cm9b_p92560.xml ta jest super i za połowę ceny, którą chcesz przeznaczyć

Wiatrówek w militaria.pl Wam pod dostatkiem więc wystarczy poszukać , ewentualnie pojsc stacjonarnie i popytać - na bank doradzą
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Wiatrówek w militaria.pl Wam pod dostatkiem więc wystarczy poszukać , ewentualnie pojsc stacjonarnie i popytać - na bank doradzą
Ta jest też bardzo fajna, bo ma możliwość wymiany magazynku i strzelania dalej - ciekawa opcja https://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_replay-10_4,5_mm_z_luneta_4x32_61100371-16j_p84758.xml


mymyk napisał:
Ja mam taki zestaw
I jak to dokładnie działa? Wypróbowałaś już? Ciekaw jestem, bo tez widziałem to na militaria.pl jak kupowałem ultrathon i nie wiedziałem za bardzo na czym to faktycznie polega.


mymyk napisał:
Podejrzewam ze te najwyższe 50% mogą zostawiać ślady niższe raczej nie. Dla mnie ultrathon jest nr 1 i zamawiany w militaria.pl jest pewną ochroną przed kleszczami.
Jeżeli pryskasz z odpowiedniej wysokości to żadne plamy nie zostają. Ja teraz dla psa kupiłem taki odstraszacz https://www.militaria.pl/tickless/ultradzwiekowy_odstraszacz_kleszczy_tickless_dla_zwierzat_-_czarny_pro10-103_p71655.xml
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ta jest też bardzo fajna, bo ma możliwość wymiany magazynku i strzelania dalej - ciekawa opcja https://www.militari...-16j_p84758.xml
a jakoś specjalnie trzeba konserwować wiatrówki ? jakieś smary są do tego ?



Volian napisał:
I jak to dokładnie działa? Wypróbowałaś już? Ciekaw jestem, bo tez widziałem to na militaria.pl jak kupowałem ultrathon i nie wiedziałem za bardzo na czym to faktycznie polega.
sposób użycia znajdziemy w opisie produktu :)



Volian napisał:
Jeżeli pryskasz z odpowiedniej wysokości to żadne plamy nie zostają. Ja teraz dla psa kupiłem taki odstraszacz https://www.militari...103_p71655.xml
niestety link nie działa, a ja dla swojego kupiłam https://www.militaria.pl/arox/repelent_lawendowy_arox_na_komary_i_kleszcze_200_ml_-_dla_zwierzat_967_p87646.xml
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
a jakoś specjalnie trzeba konserwować wiatrówki ? jakieś smary są do tego ?
Pewnie , że są ! Jak o każdy sprzęt trzeba dbać, żeby nam długo służył. Tutaj jest bardz dużo ciekawych produktów --> www.militaria.pl/wiatrowki_i_akcesoria/akcesoria_do_wiatrowek/smary_pielegnacja_broni_c256.xml więc warto się rozejrzeć bo ceny kuszące.



kotka10 napisał:
sposób użycia znajdziemy w opisie produktu
tak w skrócie to psikamy kleszcza areozlem, max 3 razy jeżeli jest wytrwały i długo walczy, i potem go usuwamy pęsetą . I to w sumie cały proces, potem dobrze zdezynfekować miejsce gdzie był kleszcz i tyle :) w militaria.pl jest zniżka aktualnie na ten środek . :)



kotka10 napisał:
niestety link nie działa, a ja dla swojego kupiłam
Mój nosi odstraszacz --> www.militaria.pl/tickless/ultradzwiekowy_odstraszacz_kleszczy_tickless_dla_zwierzat_-_czarny_pro10-103_p71655.xml
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Pewnie , że są ! Jak o każdy sprzęt trzeba dbać, żeby nam długo służył. Tutaj jest bardz dużo ciekawych produktów --> www.militaria.pl/wiatrowki_i_akcesoria/akcesoria_do_wiatrowek/smary_pielegnacja_broni_c256.xml więc warto się rozejrzeć bo ceny kuszące.
jak podajesz linka do kategorii to wiadomo, że każdy tam coś dla siebie znajdzie. Ja mam ten olejek i mogę go polecić: https://www.militaria.pl/protechguns/olejek_silikonowy_protechguns_spray_100_ml_g06_p8922.xml


mymyk napisał:
tak w skrócie to psikamy kleszcza areozlem, max 3 razy jeżeli jest wytrwały i długo walczy, i potem go usuwamy pęsetą . I to w sumie cały proces, potem dobrze zdezynfekować miejsce gdzie był kleszcz i tyle w militaria.pl jest zniżka aktualnie na ten środek .
to chyba jedyny środek tego typu jaki można znaleźć na militaria.pl nie?


mymyk napisał:
Mój nosi odstraszacz --> www.militaria.pl/tickless/ultradzwiekowy_odstraszacz_kleszczy_tickless_dla_zwierzat_-_czarny_pro10-103_p71655.xml
słyszałam, że to jest lipa ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja kiedyś na militaria.pl kupiłam bioinsektal i psikałam tym swoje zwierzaki - mega skuteczne
 
Do góry