Buty na zimę?

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja mam z zeszłego roku wysokie kozaki z misiem w środku :) są baaardzo ciepłe, aż muszę zmieniać buty w pracy bo nie do wytrzymania w pomieszczeniu..
 

jejku8

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja lubię skórzane, ocieplane kozaki na zimę, czarne,kobiece na mocnym obcasie, nie lubię emu czy śniegowcy bo są malo kobiecie i nieeleganckie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja noszę glany, aczkolwiek trochę w nich chłodno, więc noszę skarpetki normalne + takie z ABS, grube i cieplusie. Poza tym pod glany zawsze naklei się pełno śniegu a potem na lodzie czuję się niczym kulka śniegu... :D co w żadnym stopniu nie zmienia mojej miłości do moich buciczków :3

Emu generalnie mi się nie podoba..(ją?) ponieważ osoby, które w nich chodzą (oczywiście te, które ja widuję) przekoślawiają te buty i potem lezą w połowie na podeszwie i w połowie na materiale i to nie wygląda zbyt ciekawie, nie śmiem jednak wątpić w to, że są megasuper wygodne :crazy: to chyba takie kapcie wyjściowe?
 

Monia9

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja lubię skórzane, ocieplane kozaki na zimę, czarne,kobiece na mocnym obcasie, nie lubię emu czy śniegowcy bo są malo kobiecie i nieeleganckie.

Ja też lubię kozaki, zwłaszcza do obcisłych dżinsów :) Ale co do śniegowców to nie do końca się zgadzam, bo to w sumie inny rodzaj butów. Z innym zastosowaniem. Po prostu maja być ciepłe i dobrze się trzymać na śniegu jak chodzisz po stoku narciarskim. A do tego mogą wyglądać całkiem nieźle według mnie. To już nie są czasy Relaksów ale można znaleźć coś z fajnym wykończeniem z futerka itp.
GLENCOE-200-WP-WOMEN--S--WHITE---REEF-.jpg
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
a co myślicie o cieńszych butach, ale wpakowaniu do nich ciepłych skarpet? wypatrzyłam ostatnio skarpety woolpower, są z owczej wełny, więc muszą grzać potężnie, a przy tym nie są jakieś straszliwie grube..
 

Plaszczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
a co myślicie o cieńszych butach, ale wpakowaniu do nich ciepłych skarpet? wypatrzyłam ostatnio skarpety woolpower, są z owczej wełny, więc muszą grzać potężnie, a przy tym nie są jakieś straszliwie grube..

Jestem za, nie lubię jakichś ogromnie ocieplanych butów, choć z konieczności mam parę par. Ostatnio kupiłam taki model http://sklep.anataka.pl/buty/216-buty.html i mam zamiar zakładać je też zimą (oczywiście nie na chlapę, bo się zniszczą ;) ) i grubsza, ciepła skaarpetka na pewno się przyda. A tak a propos, podobają się wam? :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Cieńsze kozaki zazwyczaj są z materiału i nie nadają się na śnieg, bo przemiękają i wtedy nawet najgrubsze skarpety nic nie dadzą. Wszystko zależy też od skarpet, jak będą dłuższe, to nie będzie Ci zimno w nogi, ale jak będą krótkie, to nieocieplane kozaki dużo nie dadzą.
 

Monia9

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
A tak a propos, podobają się wam?

Pisze, że produkt niedostępny :-(

Jestem za, nie lubię jakichś ogromnie ocieplanych butów, choć z konieczności mam parę par

Ja też nie przepadam za grubymi butami, ale jak nie kupujesz butów na bazarku tylko dobrej marki, to nie ma z tym problemu, że jest zbyt gruba ta warstwa ocieplająca. To już nie czasy Relaksów i teraz robią buty w innych technologiach :) Te moje śniegowce Hi-Tec, które wrzuciłam wcześniej są bardzo ciepłe mimo że nie są bardzo grube w środku. Wygodnie się w nich chodzi i nie czuć za bardzo na nogach.
 

Anexa

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
ja noszę zwykłe kozaki, ale na płaskim obcasie. Drugą parę kozaków na szpilce trzymam na jakieś wyjścia typu impreza.
 

Bezowa

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ostatnio buty zimowe były temat w Wiem co jem i co kupuje...okazało się, że nie ma butów idealnych :D Przydałoby się mieć ze dwie pary.
Osobiście wybieram ocieplane kozaki, ale mam zamiar się uzbroić w kalosze, bo często zdarza mi się brodzić w topiącym się śniegu.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Ja zwykle starałam się wybierać obuwie funkcjonalne, choć nie zawsze było one zgodne z najnowszymi trendami ;-) A tym razem chyba udało mi się znaleźć modne buty na zimę, a do tego wyglądają na niezwykle wygodne :D Zastanawiam się tylko, czy nie będą mi za luźne u góry, bo mam szczupłe nogi i często miewam problem z dobraniem kozaków :(
 

patrice6

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja zimą chodzę tylko w kozakach! Najlepiej na płaskiej podeszwie ;)
Ostatnio bardzo sposobały mi się te z wydłużonymi cholewkami i zobaczyłam idealne z Conhpolu...
Tylko zastanawiam sie do czego poza rurkami je nosić?

B-1881V_nero_725_89-2.jpg
 

Merg_pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Buty na zimę muszą być ciepłe i wygodne. Musisz się w nich pewnie czuć i musi być ci w nich wygodnie. Proponuję poszukać czegoś w internetowych sklepach z butami, Jest teraz tyle modeli i fasonów, że ciężko coś doradzić, bo każdemu podoba się co innego. Ale w internecie na pewno znajdziesz coś dla siebie.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Zwykle noszę ocieplane sznurowane, sportowe buty za kostkę, które są ciepłe, stabilne na śliskich chodnikach i wygodne. Mam przynajmniej gwarancję tego, że nie zmarznę na przystanku, wyczekując autobusu :).
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Z tegorocznego doświadczenia wiem, że dobrze mi się chodzi po śniegu z domu do pracy - z pracy do domu w butach na gumowej koturnie. Kupiłam sobie takie w croppie w kolorze naturalnej skóry. Szkoda tylko, że nie skóra naturalna bo pewnie mogłabym w nich chodzić kilka sezonów a tak to tylko jeden bo niszczeją od soli.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Ja tylko w sportowych chodzę. W zeszłą zimę przetrwałam w nieocieplanych, a teraz mam ocieplane.
Zauważyłam, że zależnie od pogody powinno się mieć około 3-4 par o różnych właściwościach.
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Najlepiej jest mieć właśnie kilak par butów o różncyh właściwościach,zależnie od pory roku. Czy chodzenie zimą w nieocieplanych butach to dobre rozwiązanie? Moim zdaniem nie za bardzo i lepiej zainwestować w dobre buty,np trekkingowe.
 
Do góry