Budowa hali magazynowej dla firmy

ddy

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2020
Posty
12
Punkty reakcji
0
Na jakie rzeczy zwracaliście uwage przy budowie hali magazynowej dla firmy?

Jak wybieraliście wykonawcę?
 

tomekwck

Zbanowany
Dołączył
7 Październik 2020
Posty
7
Punkty reakcji
0
Na jakość materiałów
Na doświadczenie firmy która stawia Ci halę
Jak równiez na technologię budowy hali magazynowej - w obecnych czasach raczej odchodzi się od budowy hali magazynowych murowanych na rzecz hali magazynowych stalowych. Hale stalowe są tańsze w wybudowaniu jak również wybudowanie takiej hali jest zdecydowanie szybsze niż wybudowanie hali murowanej.

Dobrze jest zadbać również o nowoczesne rozwiazania jak https://eko-wind.pl/architektura/nowoczesne-windy-polaczenie-bezpieczenstwa-i-dobrego-designu
 

Karpatie

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
21
Punkty reakcji
0
Polecam zapoznać się z ofertą firmy MCM
MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104 Łódź
tel: 42 637 20 34

Zajmuje się ona kompleksową realizacją projektów budynków przemysłowych, w tym również hali o jakie się pytasz. W swoich budynkach stosują obecnie najnowocześniejsze rozwiązania tak więc masz pewność, że budynek będzie wykonany w sposób ekologiczny i przyjazny użytkowaniu.

Co najważniejsze oferują również kompleksowe doradztwo zarówno w zakresie wyboru odpowiedniej działki pod budowę jak również na każdym etapie realizacji projektu.
 
W

weteran

Guest
Moim nieskromnym i dość aroganckim zdaniem budować w Polsce firmę to trzaaa mieć IQ coś między żabą a ślimakiem, bo:

1.
Polak zawsze szuka najtańszej opcji, kupi byle śmiecia oby był tańszy od nie śmiecia, zatem to nie klient...
2. Warunki musu uznawania reklamacji są w Polsce śmieszne, przyniósł do domciu bojler, źle podłączył, spalił, oddaje a Ty... masz oddać mu kasę!
3. Koszty gruntów i działek są (w porównaniu z innymi częściami Europy) gdzieś między Astrą 19.2E a Hotbirdem 13.0E 36000km nad globem...
4. Ilość zezwoleń/pozwolen przeraża (dot. budowy)
5. Inwestycja związana z wykonaniem/wykonywaniem pkt. od 1 do 4 zwraca się często w czasie 4x dłuższym aniżeli w innych krajach
6. Koszty usług firm budowlanych są 2>3x wyższe aniżeli w innych krajach (ale widzi sie to dopiero gdy przeminie okres DOGADAMY SIĘ, BĘDZIE PAN ZADOWOLONY)...
7. Koszty materiałów budowlanych także są już między Astrą a Hotbirdem a teraz (rok 2021) to już nawet z cłem i kontenerem sprowadzane z Japonii jest tańsze aniżeli to samo już na miejscu.
8. Jakość materiałów MADE IN POLAND można posłać do Bangladeszu, niechaj sobie budują wiaty bo nasze rodzime materiały do niczego się nie nadają, wszystko NAJNIŻSZA JAKOŚĆ za jak NAJWYŻSZĄ cenę! Polskie farby (olejno/ftalowe) koloru białego żółkną już po 12 miesiącach, te sprowadzane z Włoch dopiero po 6 latach zaczynają łapać inną barwę a polskie rozcieńczalniki (ostatnio miałem) to miały problem z umyciem gencjany z rąk, serio :)))) a lakiery w puszkach schodzą na słońcu już po 3 miesiącach, zwłaszcza te bezbarwne (i nie pomaga zachowanie zasad lakierniczych, odłuszczanie, przygotowanie odpowiednio powierzchni) a... o gipsach i podobnych, które pękają już po 2,3 miesiącach będąc na sufitach i ścianach (warstwy max. 2-3mm) nic już nie wspomnę. Kleje do tapet, kleje do listw i podobne też od razu można było wlać do kibla!
I tak jest z prawie każdym materiałem, szit i raz jeszcze szit!

NAJLEPSZĄ OPCJĄ NA NIE ZROBIENIE SOBIE AŁAŁA... JEST DOŻYWOTNIE OMIJANIE WSZYSTKIEGO ZE ZNACZKAMI: MADE IN POLAND oraz DOBRE BO POLSKIE.

Zapodać przykładzik z wczoraj?
Dekoder Ferguson 8900HD DVBS2 PVR - MADE IN POLAND - komunikat na ekranie po zamontowaniu modułu CI+ NC+ = ten dekoder nie będzie współpracował z tym modułem. Zaktualizuj oprogramowanie! Szukam zatem w necie i .. najnowszy SOFT z roku 2015 nie uwzględnia obsługi modułu CAM wyprodukowanego w roku 2014.
Wkładam zatem moduł do starego dekodera HUMAX iCORD (MADE IN GERMANY), produkowany dla operatora HD+ w Niemczech i ... wszystko działa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry