Brzuszki, Rowerek I Inne Ćwiczenia...to Naprawdę Pomaga..pyt

Yoshiharu

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam
Zacznę od tego że jestem trochę za gruby, pozostałe części ciała są Ok tylko brzuch mam za duży.
Chciałbym was prosić żebyście napisali/ły mi jakie ćwiczenia są najlepsze żeby schudnąć (po za aerobikiem - bo w moim miasteczku go nie ma i głodzeniem się)?
Sam robię dziennie kilkaset brzuszków, rowerek, przysiady itd.
Wcześniej dużo ćwiczyłem i schudłem trochę (nawet koleżanka mojej siostry to zauważyła), ale później się zaniedbałem i znów przytyłem.
Bardzo proszę napiszcie mi jakie ćwiczenia są najlepsze żeby schudnąć i jak je wykonywać.

Na jednym forum wyczytałem że brzuszki nic nie dają i że dzięki nim wyrabiasz sobie tylko mięśnie brzucha, ja uważam że to nie prawda, tym bardziej że im więcej mięśni tym organizm szybciej spala kalorie.

Mam też pytanie do dziewczyn, czy duży tyłek u chłopaka podoba się dziewczyną (duży a nie gruby) czy nie, jakie ćwiczenia wykonywać żeby tyłek zmalał, (mi się wydaje że rowerek jest dobry), proszę o odpowiedź na moje pytania.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
duzy tylek u chlopakow mi sie nie podoba!
zeby schudnac to najlepiej trzeba biegac codziennie jezdzic na rowerze i wogoel takie cwiczenia jak mowiles!
pamietaj ze nie trzeba ciwczyc duzo ale codziennie!!
 

HiOctaine

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
84
Miasto
jeśli wierzyć rodzicom - z Wawy
ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, to ćwiczenia aerobowe. mają trwać stosunkowo długo od 30 min w zwyż, najlepiej ok 60 min. mają być mozliwie jednostajne - bez znacznych zmian tempa i średnio intensywne. zaczniesz ostro to po 15 min padniesz, a tłuszczu nie ruszysz. przez pierwsze 15 min spalany jest głównie glikogen mięśniowy, w miarę trwania wysiłku proporcje źródeł energii zmieniają się i pierwsze skrzypce zaczynają grać tłuszcze. zarówno glikogen (powstały z węglowodanów) jak i tłuszcze spalane są przez cały czas wysiłku. przy każdej zmianie intensywności (np gwałtowne przyspieszenie) do pracy zmuszane są włókna mięśniowe szybkokurczliwe, które wykorzystują glikogen jako podstawowe źródło energii.

tak więc ostry wysiłek 15-20 min nie ma sensu z punktu widzenia redukcji tłuszczu. jest oczywiście lepszy od leżenia na kanapie, bo jak wspomniałem tłuszcze również są spalane już po kilku min ćwiczenia, ale w bardzo niewielkim stopniu.

60 min - rower, bieganie, pływanie, stepper - tętno 130 - 150 uderzeń na minutę

nie pić słodkich napojów, soków, izotoników w trakcie i tuż przed - tylko wodę. izotonik PO ćwiczeniu proszę bardzo.

podstawa - dieta - zjadać dziennie mniej kalorii niż potrzebujesz, to niestety trzeba policzyć

ćwicz brzuch i równolegle grzbiet - ważne ! ćwiczenie brzucha nie spali tkanki tłuszczowej, ale mocny i ładny się przyda jak go odsłonisz. masz rację - więcej mięśni więcej spalasz w spoczynku.
 

Yoshiharu

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Do HiOctaine – z tego co napisałeś rozumiem że powinienem ćwiczyć (brzuszki, pompki, przysiady, rowerek, nożyce itd.) co najmniej godzinę, średnim tempem, wtedy zacznę chudnąć, prawda?
HiOctaine – napisałeś tez żebym ćwiczył równolegle grzbiet, jakie ćwiczenia mam wykonywać żeby go ćwiczyć?
Dziękuje za pomoc, twoje rady bardzo mi się przydadzą.

Mam jeszcze pytanie:
1.Jakie ćwiczenia po za aerobikiem są najlepsze, żeby mieć szczupłe uda i tyłek?
2.Czy lepiej ćwiczyć raz dziennie czy dwa?
3.W domu jem głównie kanapki z wędlinami, serem, często też z warzywami, ziemniaki i mięso, często też słodycze i ciasta (jestem uzależniony od słodyczy, ale to dobrze że przynajmniej nie lubię alkoholu) to źle prawda, ale nie stać mnie na zdrową żywność, kupowanie bez przerwy jogurtów itd. Czy jest jakaś tania i dobra dieta?
4.Jakie brzuszki są lepsze: pół brzuszki (pod kątem i powrót) czy pełne do końca?, mi się wydaje że te pierwsze, bo po 50 czuje jak bolą mnie mięśnie brzucha.
Proszę o odpowiedź na moje pytania.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
A napisałeś, że tylko brzuch Ci nie pasuje. Teraz uda, poślaki... Duży tyłek jest beznadziejny. Zapisz się do klubu finess, tam będziesz miał profesjonalne ćwiczenia z trenerem na ładną sylwetkę.
 

HiOctaine

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
84
Miasto
jeśli wierzyć rodzicom - z Wawy
z tymi ćwiczeniami które wymieniłeś to nie zupełnie tak. masz wykonywać jedno ćwiczenie przez godzinę. wątpię żebyś mógł robić przysiady bez przerwy przez 60 min. brzuszki, nożyce, pompki, przysiady to raczej ćwiczenia siłowe lub siłowo-wytrzymałościowe, a nie aerobowe. jak napisałem - bieganie, rower, stepper, pływanie, nawet bardzo szybki marsz. wybierasz jedno i robisz 45-60 min. po 15 min sprawdź puls - uciśnij tętnicę szyjną i policz uderzenia patrząc na zegarek. przez np. 15sek i pomóż przez 4 (30 uderzeń w 15 sek to 120 uderzeń na minutę). sprawdzaj co jakiś czas puls, masz utrzymywać pomiędzy 130-150. jak masz słabą kondycję to przez tydzień 110 - 120 uderzeń, potem zwiększaj.

każda zmiana charakteru ruchu (zmiana tempa, zmiana ćwiczenia) powoduje, że ponownie przez pewien czas spalamy głównie glikogen i w niewielkim stopniu tłuszcz.

nie wiem czy na tyłku i udach masz tłuszcz, czy mięśnie ? jeśli tłuszcz to aeroby, jeśli nie to trudniej. nie przesadzasz trochę ? umięśnione nogi czy tyłek chyba nikomu nie przeszkadza.

robisz 50 spięć brzucha i dopiero zaczynają boleć ??? no to koleś jesteś, albo robisz coś nie tak. do wyrzeźbienia góry brzucha - spięcia są lepsze. nogi ugięte w kolanach, uda prostopadle do podłogi, ręce na piersiach, albo za głową. unosisz tułów tak żeby łopatki się oderwały od podłogi, dolna część pleców ma leżeć na ziemi, w górnym położeniu zatrzymujesz na 1-2sek mocno spinasz brzuch i wolno w dół. na dole nie rozluźniasz mięśni, tylko od razu w górę
na dolną część różne unoszenia zgiętych nóg, nożyce itp. nogi opuszczasz, ale nie kładziesz na ziemi i wolno do góry.

grzbiet to np. na brzuchu, nogi pod szefę i unosisz tułów do tyłu tak wysoko jak się da, zatrzymujesz na sek czy dwie i w dół. albo na ławce, na brzuchu, koniec ławki pod biodrami, tułów zwisa, ręce na karku. ktoś musi trzymać Ci nogi na ławce, albo przpnij do ławki jakimś paskiem. powoli unosisz tułów do góry, tak wysoko jak możesz i wolno w dół.

a dieta? nie ma bata, trzeba policzyć żeby dokładnie wiedzieć. generalnie masz jeść 5-6 razy dziennie niewielkie porcje. śniadanie może być większe, obiad też, pozostałe to np. po 2-3 kanapki z wędliną, albo dwa banany + jabłko, warzywa zawsze mogą być. kolacja przed 18tą to mit. może być i o 23ciej, ale powinna być białkowa - czyli sam biały ser, albo sama wędlina, chude mięso, ryba - bez chleba, bez owoców, bez słodyczy. to dotyczy tylko kolacji.
lepszy jest ciemny chleb pełnoziarnisty, grahamki, nie smaruj grubo masłem. rano np płatki owsiane, muesli, ewentualnie kukurydziane. dobrze jest odstawić słodzone napoje gazowane, no i te ciasta <_< wiadomo, że fajnemu plackowi nie można przepuścić od czasu do czasu. pamiętaj chociaż żeby nie dopychać nim żadnego posiłku, tylko zjeść zamiast jakiegoś, np 3 godz przed, czy po obiedzie.
ziemniaków na obiad nie sześć a dwa, kotlety nie trzy a jeden i takie tam
to tak w wielkim skrócie, ze szczegółami to bym pisał do rana, ale jakoś nie bardzo mam ochotę. tylko nie popadnij w obsesję.

ile razy ćwiczyć ? w Twoim przypadku wszystko jedno. pompki, przysiady, brzuszki to ćw siłowe, co innego aeroby. możesz to robić osobno, możesz łączyć z tym że wtedy najpierw siłowe, potem aeroby (wtedy nawet aeroby przynoszą lepszy efekt)
 

blackywp

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam podobny problem co kolega ale nogi i tylek mam ok tylko brzuch mi jakos dziwnie odstaje :) hehe chcialbym schudnac w sumie tylko z tego brzucha. Rozumiem ze aeroby to najlepszy sposob a tam juz brzuszki, nozyce itp to do rzezby sie przyda. Niestety jest ALE tak normalnie to jadam 3 posilki dziennie ale niestety nie o stalych porach poniewaz pracuje na 3 zmiany:
-jak mam na rano to ok i te posilki wygladaja "normalnie"
-jak na popoludnie to z rana i to nie zawsze sniadanie okolo 12 obiad i to na szybko w pracy czasami jakies kanapki ( o godzinie 20:00 bo tak mam ostatnia przerwe) no i jak wroce do domu po 22:00 to glodny jestem i kolacje zjem
-jak mam na nocki to sniadania w ogole niema bo po nocy odrazu ide spac wstaje tak kolo 11:00 czekam do obiadu z jedzeniem pozniej tak kolo 18:00 klade sie jeszcze spac do 21:00 no i w pracy (w nocy) czasami jem kanapki

Jesli chodzi o jedzenie to w sumie jem wszystko ale mam slabosci lubie spaghetti na kolacje czasami sobie zjesc albo pieczona kielbase wiem wiem ze to naganne ale czego to slabosci nie robia z ludzmi hehe :D

Prosze o jakies rady co do zywienia i cwiczen. Niestety nad kondycja bede musial popracowac bo cienko a co do grzeszkow zywieniowych to mam mocny i twardy charakter i jak powiem sobie NIE WOLNO to nie rusze.
Moze tak napisze jeszcze dla ulatwienia mam 186 cm i waga 95 kg. Koncowo chcialbym wiec 85 kg wiec wiem ze jest co zrzucac.

Z gory dzieki za pomoc
Pozdrawiam
 
A

Alek06

Guest
A co powiecie na taniec ?
Nie kazdy lubi ćwiczyc i nie chetnie poddaje sie takim ćwiczeniom fizycznym,dlatego warto moze zamienic cos takiego np. na salse?
 

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
według mnie wszystkie ćwiczenia wykonywane ze średnią "mocą" ponad godzinę bez przerwy są skuteczne, niezależnie od rodzaju, osobiście jestem najbardziej przekonana do marszobiegu w miejscu. a na brzuch to krążenia bioder, a mój faworyt to A6W (jak nie wiesz co to, poczytaj w internecie, bo nie ma sensu się rozpisywać).

i niezapominajmy o diecie- 5 posiłków dziennie, ogranicz tłuszcze (np jedząc kanapkę zrezygnuj z masła) i słodycze.
 

kolorowa_gwiazdka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Cwiczenia sa regularnie wykonujac skuteczne. Sama mialam kiedys nadwage, jak schudlam myslalam ze wazne ze wygladam dobrze ubrana.. z czasem chce sie oczywiscie wiecej, no i jakis czas pozniej tez bylo dla mnie wazne jak wygladam nago ;) Cwiczenia i sport wymodelowalo moje cialo - potzebuje czasu, ale resultaty sa widoczne.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Pływanie, jazda na rowerze, bieganie, taniec, codzienne lekkie ćwiczenia, aerobik. Ważne żeby ćwiczenia wykonywać regularnie, a nie raz na ruski rok. Zapał i regularność. ; )) Zdrowe odżywianie się to również ważna rzecz, jeśli chcesz coś przegryźć to weź sobie batona zbożowego, muesli, jabłko, a nie kolejnego pączka, batona, etc. Ostatni posiłek wypadałoby zjeść około osiemnastej, nie ma jedzenia około pierwszej nad ranem chwilę przed snem. Kolację możesz sobie darować jeśli chcesz, ale nie zapominaj o pożywnym śniadaniu, które jest bardzo ważne.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
A ja biegam 4-6 razy w tygodniu 5km w czasie 40 minut i robię rano 100 brzuszków a efektów jak nie było tak nie ma, a zaraz będzie miesiąc jak się za siebie wzięłam.
Dodam jeszcze, że ograniczyłam słodycze i nie jem obfitej kolacji.
 

monikaca

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
278
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
czestochowa
Hej wszystkim. Powiedzcie mi czy to jest możliwe aby zamiast chudnąć to "rozrastać się", chodzi mi o to że uczęszczam raz w tygodniu na aerobik i właśnie taki efekt u siebie zauważyłam. Zajęcia podobają mi się i nie chce z tego powodu z ich rezygnować ale jak tak dalej będzie to chyba muszę to zakończyć :(
 

adibux

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dziwię się Tobie. Ja kiedyś byłem chudy, później przytyłem. W wieku 14 lat ważyłem ponad 70 kg (miałem wtedy jakieś 165 cm wzrostu). W ciągu mniej niż pół roku straciłem 15 kg. Przy lekko ponad 180 cm ważę w tym momencie 60 kg, fakt mam dużo tłuszczu na brzuchu i zostało mi (tak mi się wydaje) na :cenzura:e. W okresie wakacyjnym biorę się za bieganie, gra w piłe, rowery i mniejsze ilości słodkich rzeczy. Tak schudłem ostatnim razem i teraz myśle że też
 
Do góry