Brudna woda w całej wsi. Co zrobić

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

Od dłuższego czasu prawie w całej wsi leci z kranu brudna lekko brązowa woda a jeśli nie jest brązowa to ma mocno metaliczny smak nie da się jej pić człowiek się po niej źle czuje. chciałem namówić kogoś żeby jechać do sanepidu ale ci co chcą nie mają aut a ci co mają to im się nie chcę. A żeby jechać autobusem czy busem to jest za daleko .

Dla tego chciał bym prosić o radę co mogę zrobić.

Ps: czy mogę wysłać próbkę wody do sanepidu pocztą ?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Najpierw, to bym Ci proponował tam zadzwonić i przedstawić sprawę. Zobaczysz co Ci powiedzą. Ewentualnie potem zadzwonić do wodociągów i zgłosić sprawę.
 
E

Elen

Guest
Zglosic do Wojta Gminy, Sanepidu, a czasem nawet do Ochrony Srodowiska. A wasz Soltys to po co tam jest? Spi na grzedzie z kurami? Pogon to cale towarzystwo! :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Swoją drogą... Sąsiadów to masz świetnych.... Pochorują się wszyscy, ale nigdzie nie zgłoszą sprawy, bo im się nie chce... Nagroda Darwina gwarantowana.
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Sołtys obiecuje że coś zrobi ale jak do tej pory nic nie zdziałał. Do wodociągów dzwoniłem przyjechał pan od kręcił kran i powiedział ze woda jest ok. Ręce opadają.
 

selueno

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
33
Punkty reakcji
1
Obsługa hydroforni,,zapomina"wypłukać odżelaziaczy na czas,albo coś im szwankuje,grzebią i przez to osady ze zbiorników i rur są zrywane.Pogadał bym najpierw z ich majstrem odpowiedzialnym za ujęcie wody.
O awariach i możliwosci zabrudzenia wody w przypadku awarii,albo płukania sieci powinni powiadomić użytkowników.
 
Do góry