Broń futurystyczna

Pitagoras

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
no sam się zastanawiam to sądosyć ciężkie rachunki do przeprowadzenia, jak bym dostał projekt czegoś takiego to pewno bity miesiąc bym liczył i myślał ile to może wytrzymać

myślałem na tym "radarem" i chyba znalazłem rozwiązanie nie do końca jastem zadowolony ale na razie nic nie wpada mi do głowy
wysyłamy w góre miliony promieni światła, one się odbijają bardziej lub mniej, na tej podstawie sterownik tworzy nam 3wymiarowy obraz tego co mamy nad głową teraz trzeba tylko mu kazać porównywać otrzymany obraz z bazą wrogich obiektów latających i informować nas gdy znajdzie coś podobnego do posiadanego w bazie,
no i program miał by jeszcze reagować na duże prędkości
nic leprzego nie wymyśliłem ominełem problem powłoki pojazdów, mogą być zrobione z niewiem jakich matriałów zawsze częściowo pochłoną światło i dadzą chodźby szczątkowy obraz który będzie można odlaleźć

wady mały zasiąg, dużo dokładnego i drogiego sprzętu, właśnie problem z tą dokładnością ciekaw jestem czy mamy tak dokładne zabawki
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
no sam się zastanawiam to sądosyć ciężkie rachunki do przeprowadzenia, jak bym dostał projekt czegoś takiego to pewno bity miesiąc bym liczył i myślał ile to może wytrzymać

myślałem na tym "radarem" i chyba znalazłem rozwiązanie nie do końca jastem zadowolony ale na razie nic nie wpada mi do głowy
wysyłamy w góre miliony promieni światła, one się odbijają bardziej lub mniej, na tej podstawie sterownik tworzy nam 3wymiarowy obraz tego co mamy nad głową teraz trzeba tylko mu kazać porównywać otrzymany obraz z bazą wrogich obiektów latających i informować nas gdy znajdzie coś podobnego do posiadanego w bazie,
no i program miał by jeszcze reagować na duże prędkości
nic leprzego nie wymyśliłem ominełem problem powłoki pojazdów, mogą być zrobione z niewiem jakich matriałów zawsze częściowo pochłoną światło i dadzą chodźby szczątkowy obraz który będzie można odlaleźć

wady mały zasiąg, dużo dokładnego i drogiego sprzętu, właśnie problem z tą dokładnością ciekaw jestem czy mamy tak dokładne zabawki

Znalazłem jeszcze jeden problem...sprzęt by nie zadziałał. Co innego podczerwień, która na pewien zasięg działa (z powietrza samoloty często obserwują obiekty w podczerwieni), o tyle światło nie sprawdzi się w postaci "radaru". Krótka długość tej fali powoduje, że środowisko atmosferyczne jest dość nieprzyjazne, i bardzo łatwo takie promienie ulegałyby załamaniu i milionowi innych zjawisk. Poza tym taki sprzęt można by bardzo łatwo oszukać, ponieważ ludzkość dysponuje materiałami o prawie idealnych właściwościach odbicia promieni świetlnych, albo zaabsorbowania tych promieni. fale radiowe mają zupełnie inną długość i inaczej się zachowują. A określanie prędkości korzystając z lasera to zupełnie inna bajka, niż tworzenie 2D albo 3D obrazu otoczenia.

@amigo88, wrócę jeszcze do tematu samolotu na wysokim pułapie, promieniowanie kosmiczne raczej nie będzie miało dużego wpływu na temperaturę, obawiam się, że przenosi za mało energii, żeby móc nagrzać kadłub samolotu.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Nie będę zakładać nowego tematu, skoro tematyka mojej wypowiedzi będzie związana z tym.

SWC- System Wspomaganego Celowania.
System czujników połączonych ze sobą i zintegrowanych z głównym komputerem. Czujniki będą sprawdzać prędkość wiatru (na zewnątrz), wysokość n.p.m, stan broni, prądy powietrza... Jest to system przeznaczony dla snajperów, pomoże w celowaniu i ułatwi pracę strzelca. Prawdopodobnie taki system wejdzie do użytku za jakieś 5-10 lat.

(to mój pomysł :sexy: )
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Nie będę zakładać nowego tematu, skoro tematyka mojej wypowiedzi będzie związana z tym.

SWC- System Wspomaganego Celowania.
System czujników połączonych ze sobą i zintegrowanych z głównym komputerem. Czujniki będą sprawdzać prędkość wiatru (na zewnątrz), wysokość n.p.m, stan broni, prądy powietrza... Jest to system przeznaczony dla snajperów, pomoże w celowaniu i ułatwi pracę strzelca. Prawdopodobnie taki system wejdzie do użytku za jakieś 5-10 lat.

(to mój pomysł :sexy: )

Taki system istnieje w armii od kilku ładnych lat...
Zamiast teoretyzować i formułować "technologie" z komiksów radziłbym lekturę takich czasopism jak "RAPORT wto" czy "Nowa Technika Wojskowa".
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Prymitywne wersje tego istniały już kilkanaście lat temu m.in. w korygowaniu kursu rakiet dalekiego zasięgu. A ostatnio trafiłem na fajny filmik: Exo-szkielet
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Odświeżam temat, gdyż jest dość popularny, a nie ma sensu zakładać nowego.
EMP (electromagnetic pulse)- większość wie, co ten skrót oznacza. Użycie broni jądrowej sparaliżowałoby USA, nawet, gdyby taką bombę zrzucono na małe miasto. Cała armia amerykańska opiera się na elektronice. Użycie tego oręża wywarłoby olbrzymi wpływ na funkcjonowanie amerykańskiego społeczeństwa.
To moje zdanie, a co wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Dziś życie uzależnione jest w dużej mierze od elektroniki. Dziś przeciętny człowiek korzysta z tylu urządzeń, że zdaje sobie dopiero sprawę, że jego dzień już nie może przebiegać bez elektroniki, kiedy rzeczona padnie. Najlepiej gdy cała sieć przestanie dostarczać życiodajnego prądu. Katastrofa! PLN nie spływają na konto, bo internetu 'ni ma'.
 

pepinnr

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
odkopie temat :p

Co do pancerza, to by trzeba jeszcze zamontować system chłodzenia. Taki projekt by można było jeszcze usprawnić by zrobić ciężko opancerzoną piechotę(taka alternatywa dla czołgów)

co do systemu wspomagającego snajpera to nie wiem czy byłby potrzebny bo czujniki sprawdzające te zmienne jak siła i kierunej wiatru itp już są, a resztą zajmuję się obserwator.

I ciekawe czy wykonalnym by była zintegrowana maska wojskowa. Taka maska (coś na wzór "peintbalowych") by miała wbudowany
filtr przeciwpyłowy,
maskę gazową(moduł włączany i wyłączany by nie utrudniać oddychania),
kamerę która by mogła wyświetlać obraz na szybce maski w różnych filtrach np w podczerwieni,
możliwość wyświetlania zdjęć, map itp bezpośrednio na szybce maski
wbudowane systemy komunikacji
i np możliwość podłączenia do butli z tlenem by mogła służyć jako maska do nurkowania
no i oczywiście jakiś system chłodzący dla wygody żołnierza
dodatkowo by mogła odczytywać wskaźniki fizjologiczne by dowództwo miało wiedzę w jakim stanie jest żołnierz

w sumie to takie rozszerzenie projektu land warrior, a gdyby poszczególne moduły mogły być włączane i wyłączane oszczędziło by to zasilanie. A taka maska by chroniła także przed odłamkami, wiatrem, pyłem, mrozem i ogólnie przed warunkami atmosferycznymi
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Hm, w zasadzie streściłeś dokładnie to, co zostało już przedyskutowane. System chłodzenia opiera się na termożelu, który ma niesamowitą pojemność cieplną. Kombinezon wewnętrzny z Nomex'u chroni przed ogniem. Moduł przeciwgazowy włączany będzie centralnym systemem w przypadku wykrycia substancji toksycznych. Ponadto kamera zintegrowana z bronią i sytemem operacyjnym pancerza zastępuje lunetę i pozwala na dokładne celowanie na dużą odległość i nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Ponadto hełm będzie posiadać (znaną już dziś) technologię śledzenia ruchu gałki ocznej, co ułatwi i przyspieszy obsługę wewnętrznego komputera.
 
Do góry