broker usług kurierskich - podejrzane ceny...

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Potrzebuję wysłać kilka paczuszek kurierem, ale ze względu na bardzo wysokie koszty wysyłki szefowa zleciła mi poszukać alternatywy. W ten sposób trafiłam na firmę, która na stronce określa się jako broker usług kurierskich (może nie będę podawała nazwy, żeby nie robić tu reklamy). Oni rzekomo zbierają paczki od ludzi i wysyłają tradycyjnym kurierem, tyle że jakimś sposobem wychodzi to u nich znacznie taniej. Na przykład u tego całego brokera ceny wysyłki paczki do 1 kg zaczynają się ok 10 zł, a u tradycyjnego kuriera jest nawet trzy razy drożej ok 30 zł. Skąd więc biorą się te rozbieżności? Czy to aby nie jest jakiś przekręt? Że niby pięknie łanie na stronce mają opisane, a później się okaże, że wcale nie jest tak kolorowo... Ktoś mi wyjaśni na jakiej zasadzie działają tego typu firmy?

EDIT
Naprawdę nikt nie słyszał o tego typu firmach? Proszę o info bo do godz. 19 muszę podjąć decyzję!
 
E

EU Geniusz

Guest
Oni mają umowy z firmami kurierskimi i dlatego płacą mniej. Ty patrzysz na ceny dla konsumentów indywidualnych, a one są zawsze najwyższe. Gdybyś sobie założyła jakąś firmę, która wysyła sporo paczek, to też byś się "związała" z jakimś doręczycielem i jako "stały bywalec" miała pewne zniżki. Nie wiem, jak to tam dokładnie działa, ale jakoś tak. Ja wysyłam przeważnie kurierem UPS poprzez wysylajtaniej.pl* i płacę dwa razy mniej, niż gdybym miał wysłać samodzielnie. Kurier może przyjechać do ciebie do domku po paczuszkę (bez żadnych dopłat), ale możesz też dostarczyć sama do najbliższego punktu.


* To nie jest żadna reklama, tylko taki przykład, dobra rada, soczysta życzliwość. Do tej firmy mam zaufanie, innych nie sprawdzałem.


Pozdrawiam i proszę mnie nie banować, bo będzie mi przykro.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
EU Geniusz napisał:
. Nie wiem, jak to tam dokładnie działa, ale jakoś tak. Ja wysyłam przeważnie kurierem UPS poprzez wysylajtaniej.pl

No pierwsze co to pomyślałam sobie, że próbujesz robić im reklamę, ale później sobie poszukałam w necie informacji na temat tego całego WysyłajTaniej, i znalazłam sporo różnych pozytywów na ich temat. Nawet jest jeden wątek na tym forum na ich temat, gdzie sporo osób ich poleca: http://www.forumowisko.pl/topic/217808-opinie-o-wysylajtaniejpl/:D Chyba więc spróbuję wysłać za ich pośrednictwem paczuszkę, i zobaczę jak to wyjdzie.
 
E

EU Geniusz

Guest
Proszę nie zważać na mój krótki staż. Nikt mi nie zapłaci za to, żem napomknął o tej firmie. Nawet sam Max niegdyś powiedział to głośno, więc możecie mnie oczyścić z zarzutów.

Max napisał:
Skorzystałem ostatnio właśnie z wysylajtaniej, działa sprawnie i szybko :)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
EU Geniusz napisał:
Proszę nie zważać na mój krótki staż. Nikt mi nie zapłaci za to, żem napomknął o tej firmie. Nawet sam Max niegdyś powiedział to głośno, więc możecie mnie oczyścić z zarzutów.

Skorzystałem ostatnio właśnie z wysylajtaniej, działa sprawnie i szybko :)
No spoko, spoko, przecież napisałam, że ci wierzę ;) dzięki za pomoc BTW :*
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
wysyłam brokerami regularnie i nigdy nie było większego przypału po stronie pośrednika. jak już coś jest zawalone, to najczęściej sprawka kuriera.
 
E

EU Geniusz

Guest
Peach napisał:
jak już coś jest zawalone, to najczęściej sprawka kuriera.
Do mnie kiedyś przyjechał po paczkę i dzwonił dzwonkiem przy furtce. Nie przyszło mu do głowy, że mogę mieć przerwę w dostawie energii i wypadałoby zadzwonić na komórkę... Kupę czasu stracił, żeby dojechać na moją wiochę, a do mnie nigdy nie jest po drodze kurierom. Co gorsza, miałem akurat ciężką paczkę, naprawdę konkretną. Musiałem zawieźć to sam do miasta, bo obiecałem klientowi, że wyślę w tym dniu.
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
szczerze mówiąc mi samemu by nie przyszło do głowy że nagle ktoś może mieć przerwę w dostawie energii i wcale mu się nie dziwię. on swoje zadanie wykonał - nie stanął pod drzwiami i nie czekał az się domyślisz że tam jest, tylko postapił jak normalny zwykły człowiek. dzwonię - nie otwiera - idę. ja korzystam z brokera i nigdy problemów nie miałem, jak się zdarzyło kilka sytuacji nieporozumień jak powyższa to nigdy ani ja ani np roztargniony odbiorca problemu nie robilismy.
 

Potiomkin

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
nawiązując do pierwszego postu to nie są to podejrzane ceny, tylko atrakcyjne :D haaha! jak zawierają umowy na dużą ilość paczek to się to opłaca wszystkim trzem stronom - broker, przewoźnik, kupujący - wszyscy zyskują. @suszimaster - kto ci paczuchy wysyła?
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
wysyłam przez inpost zazwyczaj paczkomatem a opłacam w sendego.pl i mam paczki dużo tańsze niż normalnie, wiec na pewno nie zrezygnuje z funkcjonowania w ten sposób.
 
Do góry