Bóle kręgosłupa po 40stce, jaki materac

ScarletaVito

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, zakładam wątek ponieważ od pewnego czasu miewam bóle pleców, które nasilają się po przebudzeniu, wstając z łóżka przez pierwsze 10 minut chodzę przygarbiony i trochę zajmuje mi powrót do normalnej postawy. Zacząłem zastanawiać się czy nie warto byłoby zmienić materac, obecnie mam piankowy materac, zaczął się już zapadać po 10letnim używaniu. Więc moje pytanie brzmi, jaki będzie najlepszy materac dla osoby w średnim wieku z dolegliwościami kręgosłupa? Po wstępnych rozeznaniach internauci polecają materace medyczne od hildinga albo bedding ale chciałbym poznać więcej opinii. Pozdrawiam
 

jedrzej1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
najlepiej moim zdaniem dwustronny komorowy materac, są 3 stopnie ja sam używam wersji twardej i skończyły się problemy z plecami po przebudzeniu. A czy jakieś schorzenia kręgosłupa zostały stwierdzone przez lekarza/fizjoterapeutę?
 

lidkabaczek

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja ze swojej strony mogę coś powiedzieć o hildingu, bo sama już się nimi trochę interesowałam. Na początku trochę mnie zmyliły jako medyczne hilding, bo wyobrażałam je sobie jako takie typowo medyczne, co są w szpitalach, gdzie z wierzchu jest nie pianka, ale jakaś powierzchnia zmywalna. Ale to są takie normalne materace nadające się dla każdego, są tylko szczególnie polecene osobom którym szczególnie zależy na dbaniu o kręgosłup, stawy itp. materac jest medyczny bo ze względu na swoje cechy dostał taki certyfikat.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
U mnie przyszedł czas na rehabilitację, moje bóle kręgosłupa okazały się nie do zniesienia.... ale tyeraz odwiedzam trzy razy w tygodniu athleticoMed
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja za to na rehabilitację chodzę w Krakowie do gabinetu na Słomczyńskiego 12 i jestem bardzo zadowolona, bo już po kilku zabiegach zaczęłam się czuć trochę lepiej.
 

Babadook

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Pytanie, czy to aby na pewno wina materaca? Oczywiście można spróbować wymienić go na inny, ale jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie pomyśleć o wizycie u ortopedy. Polecam tutaj Adriana Stępińskiego (Poznań).
 
Do góry