Ból...\

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
Zawsze umiałam zrobić szpagat bez rozciągnięcia. I nic mnie nie bolało. A rok później, czyli tydzień temu, myślałam,że również zrobie, ale się przeliczyłam...tzn. sam szpagacik zrobilam, ale teraz tak mnie noga boli, że ledwo moge chodzić, a przecież muszę ćwiczyć. Trenuję capoeirę, więc tym bardziej musze musze mieć sprawne nogi i ręce. Mam 2 dni w tygodniu wolne od ruchu, czwartek i niedziela. Ale wiadomo, do szkoły, sklepu...

A teraz na temat. Ten ból to taki nie normalny. Gorzej niż zakwasy, bo je miałam, więc wiem jak to czuć. Nie wiem, czy to nie skurcz jakiś, ale chyba nie, bo od tygodnia ból nie słabnie. Boli mnie jakoś "pod dup.ą" heh...dziwnie to brzmi. jakoś z tylu...ajć...ani siedzieć, ani chodzić nie moge. Właściwie, to nie wiem nawet, czy to kość, czy mięsień.

Próbowałam już gorących kąpieli, ale długo nie wytrzymałam, tylko 10 min bo nienawidzę gorąca. Ale może znacie jakieś domowe sposoby na to, żeby ten ból choć trochę zelżał? Albo zniknął? Niczego się nie boje, oprócz przestania ćwiczenia. POMOCY!



PS do lekarza nie ide. bo mi zakaże ćwiczeń nie daj boże!
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
A mi się wydaje, że jedynie lekarz Ci coś konkretnego powie. Co się dzieje. Tutaj nikt nie zdiagnozuje co Ci się stało.
Może mięsień naderwałaś? To też cholernie boli.
 

jagodowaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Jeżeli tak długo nie ćwiczyłaś szpagatu i nagle po roku go zrobiłaś bez rozciągnicia to wydaje mi się że naderwałaś jakiś mięsień. Ja bym bez zastanowienia poszła do lekarza teraz bo później może być gorzej.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
to nie jest zabawne. :]
ja miała zerwane mięśnie brzucha. :] jak były naderwane, to lekceważyłam, aż któregoś dnia nie mogłam wstać z łóżka i mnie zanieśli na rękach do lekarza.
Okazało się, że mam zerwane mięśnie, przez 4 miesiące ledwo chodziłam(zgięta wpół).
Teraz bolą, jeśli nadwyrężam się.
Radzę Ci nie lekceważyć tego.
 

Mrs X.

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z Krainy Marzeń
moim zdaniem nadwyrężyłaś sobie mięsień.
bez rozgrzewki/rozciągania szpagat? nawet ja wiem, że tak nie można ;]
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
żadna maść na pewno nie pomoże (przypuszczając iż są to zerwane mięśnie). jeżeli nie są spróbuj maść rozgrzewającą. a najlepiej idź do lekarza.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Lepiej żeby lekarz teraz Ci powiedział co się dzieje... Odpocznij sobie miesiąc... Lepiej miesiąc nie ćwiczyć, niż potem nie móc nic zrobić...
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Rozumiem że był to szpagat 'nożycowy' a nie rozkroczny ;) - jeśli ból nigdzie nie promieniuje (tzn nie boli cię udo z tyłu) i nie jest on 'piekący' to uszkodzenie nerwu można wylkuczyć ;) Najprawdopodobniej dość porządnie naciągnęłaś sobie któryś mięsień - przejdzie samo, ale zawsze to lepiej wyprać się do specjalisty i sprawdziś czy to przypadkiem nie jest coś poważniejszego
 

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
dokładnie jest tak jak to opisałaś wyżej. ale posmarowałam maścią... i jest lepiej, ale ciągle boli. juz moge chodzić. a to znaczy, że moge robić większość ćwiczeń. bo ja jestem taka, że potrafię coś zrobić, mimo bólu. Ale czasami tak je.bie (przepraszam) i nie moge po prostu nie moge. i tylko wtedy sobie odpuszczam. ale do lekarza nie pójdę.!
 

murderdoll

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2006
Posty
588
Punkty reakcji
0
Miasto
z łona matki
Czemu tak nie chcesz iść do lekarza? :mruga: Wiesz, może być tak, że nie pójdziesz teraz do lekarza, zlekceważysz to, a potem się okaże, że już jest za późno i w ogóle nie będziesz mogła ćwiczyć. No ale Twój wybór. Pff
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Dokładnie. Potem może być za późno. Wolisz teraz sobie odpuścić, czy za kilka miesięcy przestać na zawsze ćwiczyć? Bo ja, gdybym miała taki wybór, wybrałabym to pierwsze..
Ale zrobisz jak zechcesz... Tylko jak będzie już po fakcie, miej pretensje tylko do siebie.
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Trenujesz capoeirę --> zazdroszczę ci :) szkoda by było to zaprzepaścić - nie uważasz?? Nie bądź uparta, że nie pójdziesz do lekarza, bo w twoim przypadku jesteś narażona na ciągłe naciągnięcia i urazy mięśni z których nie wszystkie mogą skończyć się jedynie takim bolem...
 

Marinella

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2008
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
?
Super,że jesteś tak zaangażowana w ćwiczenia. maść ci nie pomoże,to lekarz wie co robić..
Potem będzie już za późno..
Sama spójrz na powyższe posty o naderwaniach mięśni..
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
To dobrze że idziesz,. Lekarz zbada, powie co i jak i będzie dobrze.

A co do maści, gdyby jeszcze kiedyś(nie daj Boże)miała jakieś nie groźne stłuczenie, to polecam Końską Maść. Co prawda śmierdzi, ale bardzo dobrze rozgrzewa i łagodzi ból.
 
Do góry