Ból w dolnych odcinkach kręgosłupa

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Poprawę mogłoby spowodować zachowanie postawy, korygującej krzywizny. Trudno ją znaleźć. Może znaleźć pozycje. przy których nie boli albo przynajmniej ból jest mniejszy?
 
D

Dobrawa

Guest
Nie wiem jak mogłabym przy bólu pleców szukać wygodnych pozycji. To dobre na noc, a w dzień niestety trzeba jakoś funkcjonować, a to wcale nie jest proste. Wydaje mi się, że zanim zrobi się badania, czy aby sobie poprostu ulżyć dobrze jest stosować rozgrzewające maści. Taki dip hot to koszt 10zł, więc ciężko sobie odmówić jeśli łagodzi ból i rzeczywiście pomaga.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Poza środkami chemicznymi poleciłabym coś mechanicznie stabilizującego, czyli pas lędźwiowy. Bardzo dobry przy bólu dolnych partii kręgosłupa, wymusza pozycję wyprostną i zmniejsza dolegliwości bólowe. Myślę, że za ok. 50 zł można kupić w sklepie ortopedycznym.
 
D

Dobrawa

Guest
Taki pas działa tak jak maści rozgrzewające? Czy używać można jednego i drugiego. Bo jak posmarujesz taką maścią rogrzewającą to pas będzie działal utrzymując rozgrzanie?
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Dobrawa napisał:
Taki pas działa tak jak maści rozgrzewające? Czy używać można jednego i drugiego. Bo jak posmarujesz taką maścią rogrzewającą to pas będzie działal utrzymując rozgrzanie?
Sama jestem ciekawa jak to działa, musze chyba podpytać mojego rehabilitanta. ktoś może poleci gdzie można taki pas dostać?
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja nie polecam żadnych pasów lędźwiowych, bo podobno po ich stosowaniu to później jest jeszcze gorzej. Myślę, że ja bym się udała jednak do specjalisty, jak nie do lekarza, bo kolejki długie to może chociaż do dobrego fizjoterapeuty. W Krakowie mogę polecić gabinet na Słomczyńskiego 12. Mają bardzo tanio, a przy tym pracownicy posiadają ogromną wiedzę, są bardzo mili i empatyczni. Jakby ktoś chciał to tu jest ich rejestracja rehabilitacje.org.
 
Do góry