Ból kręgosłupa a materac

M

Magdalena_Oleksyk

Guest
Wybór materaca jest kwestią bardzo indywidualną. Bez względu na to czy materac jest miękki, czy twardy bardzo ważne jest by posiadał system pocket. System 7 stref nacisku sprawia, że cięższe odcinki ciała, np. biodra otrzymują mocniejsze wsparcie. W tych punktach materaca ułożone są twardsze strefy, o większym oporze.To sprawia, że kręgosłup jest zawsze prawidłowo ułożony podczas snu, otrzymując odpowiednie do nacisku podparcie.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To możne po prostu w takiej sytuacji jest potrzebna rehabilitacja? Nie myślałeś o tym. Moja koleżanka miała podobny problem i dopiero jak wzięła się za rehabilitacje to pomogło i wszelkie dolegliwości zniknęły.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Bóli kręgosłupa na pewno nie powinno się ignorować. Jeśli trochę pobolewa to znaczy, ze coś zaczyna się dziać. Ja sobie tak pozwoliłam olać sprawę bo przecież tabletki i plastry rozgrzewające pomagają na nie aż w końcu przyszedł dzień gdzie z łózka nie wstałam i wyłam z bólu. Na szczęście jest medikar gdzie załatwiłam rehabilitację i masaże lecznicze z dojazdem do domu bo za daleko bym sama nie doszła. Przy okazji rehabilitant pokierował mnie jak zadbac o kręgosłup na codzień i w jaki sposób dać mu odpocząć.
 

ferencelek

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Warto zainwestować w dobry materac! to absolutna podstawa. Wiem to po sobie, wcześniej spałam na jakiś zwykłych najtańszych i rano budziłam się z koszmarnym bólem! Później była zmiana na lepszy sprężynowy, poprawiło się nie powiem, ale nie do końca, teraz zmieniłam na medyczny z hilding i jest o niebo lepiej!
 

ferencelek

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szczerze przyznam, że im dłużej się śpi na tym materacu, to coraz lepiej dla kręgosłupa, u Was też jest podobnie po wymianie materaca?
 

lidkabaczek

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
bole kręgosłupa jeśli nie sa wynikiem jakiegoś urazu jak np. wypadnięty dysk raczej nie pojawiają się nagle, ale powoli, powoli coś się dzieje i potem pojawia się jakies zwyrodnienie lub jakaś przepuchlina w kręgach. a to wynik złej lub w ogóle nie prowadzonej profilaktyki. Czyli tego jak się np. schylamy, jak cos podnosimy. No ale też cos jest myślę w tym jak i na czym się spi. Lepiej wtedy wybrać cos co z założenia ma być prozdrowotne, np. hilding. warto też pomyslec o poduszce profilowanej.
 

kasiaaaa123

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja zaczęłam używać poduszki profilowanej, ortopedycznej i o wiele lepiej śpię. Dodatkowo zdecydowałam się na zmianę materaca, jednak warto jest zainwestować i kupić coś dobrego. Przetestowałam wiele i wybrałam hilding materac sprężynowy (testowanie oraz dzięki dobrym opiniom) Wcześniej miałam straszne bóle szyi, kręgosłupa piersiowego teraz w ogóle nic. Naprawdę nie sądziłam że to tyle zmieni, cudownie. Polecam zainwestować w swój sen, wstaję bez żadnego bólu pleców, szyi, nic. Warto, naprawdę warto.
 

TheInvisible

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
kasiaaaa123 napisał:
ja zaczęłam używać poduszki profilowanej, ortopedycznej i o wiele lepiej śpię. Dodatkowo zdecydowałam się na zmianę materaca, jednak warto jest zainwestować i kupić coś dobrego. Przetestowałam wiele i wybrałam hilding materac sprężynowy (testowanie oraz dzięki dobrym opiniom) Wcześniej miałam straszne bóle szyi, kręgosłupa piersiowego teraz w ogóle nic. Naprawdę nie sądziłam że to tyle zmieni, cudownie. Polecam zainwestować w swój sen, wstaję bez żadnego bólu pleców, szyi, nic. Warto, naprawdę warto.
O jakim materacu Hilding piszesz? Wiem, że producent ma bardzo dużo materaców sprężynowych...
Jedne są twardsze, inne bardziej miękkie. Czy brałaś pod uwagę, że materace zbyt twarde szkodą kręgosłupowi, a nie pomagają?

Ja osobiście długo szukałam materaca, który pomoże mi zniwelować bóle kręgosłupa i postawiłam na materac piankowy. Bałam się nieco zmiany materaca na piankowy, bo wcześniej spałam na sprężynowym, ale obawy były niezasadne. Obecne pianki są dużo lepszej jakości niż kiedyś i są ciągle ulepszane.

Odkąd śpię na moim materacu ( dla zainteresowanych- Materac Barcelona, kupiony w sklepie senpo.pl ) rano wstaję bez uczucia bolącego karku i mój kręgosłup czuje ulgę!
Zdecydowanie warto zainwestować w porządny materac, niż męczyć się z bólem kręgosłupa śpiąc na tanim pseudo-materacu, czy też starej wersalce :)
 

iwonn

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
U mnie też zmiana materaca wpłynęła mega pozytywnie na jakość snu, a co najważniejsze na mój kręgosłup. U mnie akurat sleepmed i też bardzo polecam.
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Nie wiem to może ja zły wybieram materac bo dalej ciągle mnie boli kręgosłup ;/ byłam u lekarza wczoraj i zaproponowała mi abym trochę poćwiczyła albo udała się na rehabilitacje szukam tu w okolicach Wrocławia jakiegoś dobrego ośrodka rehabilitacyjnego, znacie może jakiś dobry, warty polecenia?Może to pomoże :)
 

lidkabaczek

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
TheInvisible napisał:
ja zaczęłam używać poduszki profilowanej, ortopedycznej i o wiele lepiej śpię. Dodatkowo zdecydowałam się na zmianę materaca, jednak warto jest zainwestować i kupić coś dobrego. Przetestowałam wiele i wybrałam hilding materac sprężynowy (testowanie oraz dzięki dobrym opiniom) Wcześniej miałam straszne bóle szyi, kręgosłupa piersiowego teraz w ogóle nic. Naprawdę nie sądziłam że to tyle zmieni, cudownie. Polecam zainwestować w swój sen, wstaję bez żadnego bólu pleców, szyi, nic. Warto, naprawdę warto.
O jakim materacu Hilding piszesz? Wiem, że producent ma bardzo dużo materaców sprężynowych...
Jedne są twardsze, inne bardziej miękkie. Czy brałaś pod uwagę, że materace zbyt twarde szkodą kręgosłupowi, a nie pomagają?

Ja osobiście długo szukałam materaca, który pomoże mi zniwelować bóle kręgosłupa i postawiłam na materac piankowy. Bałam się nieco zmiany materaca na piankowy, bo wcześniej spałam na sprężynowym, ale obawy były niezasadne. Obecne pianki są dużo lepszej jakości niż kiedyś i są ciągle ulepszane.

Odkąd śpię na moim materacu ( dla zainteresowanych- Materac Barcelona, kupiony w sklepie senpo.pl ) rano wstaję bez uczucia bolącego karku i mój kręgosłup czuje ulgę!
Zdecydowanie warto zainwestować w porządny materac, niż męczyć się z bólem kręgosłupa śpiąc na tanim pseudo-materacu, czy też starej wersalce :)
Tak sporo hilding ma materacy w samej grupie spręzynowych, ale chyba w kategorii "medyczne/prozdrowotne" to kilka. I po to jest ich kilka, że każdy może wybrać coś pod siebie. nie ma recepty na jeden najlepszy materac, bo coś moze być dobre dla jednego, dla innego moze nie być wskazane.
 

Gobina

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
lidkabaczek napisał:
ja zaczęłam używać poduszki profilowanej, ortopedycznej i o wiele lepiej śpię. Dodatkowo zdecydowałam się na zmianę materaca, jednak warto jest zainwestować i kupić coś dobrego. Przetestowałam wiele i wybrałam hilding materac sprężynowy (testowanie oraz dzięki dobrym opiniom) Wcześniej miałam straszne bóle szyi, kręgosłupa piersiowego teraz w ogóle nic. Naprawdę nie sądziłam że to tyle zmieni, cudownie. Polecam zainwestować w swój sen, wstaję bez żadnego bólu pleców, szyi, nic. Warto, naprawdę warto.
O jakim materacu Hilding piszesz? Wiem, że producent ma bardzo dużo materaców sprężynowych...
Jedne są twardsze, inne bardziej miękkie. Czy brałaś pod uwagę, że materace zbyt twarde szkodą kręgosłupowi, a nie pomagają?

Ja osobiście długo szukałam materaca, który pomoże mi zniwelować bóle kręgosłupa i postawiłam na materac piankowy. Bałam się nieco zmiany materaca na piankowy, bo wcześniej spałam na sprężynowym, ale obawy były niezasadne. Obecne pianki są dużo lepszej jakości niż kiedyś i są ciągle ulepszane.

Odkąd śpię na moim materacu ( dla zainteresowanych- Materac Barcelona, kupiony w sklepie senpo.pl ) rano wstaję bez uczucia bolącego karku i mój kręgosłup czuje ulgę!
Zdecydowanie warto zainwestować w porządny materac, niż męczyć się z bólem kręgosłupa śpiąc na tanim pseudo-materacu, czy też starej wersalce :)
Tak sporo hilding ma materacy w samej grupie spręzynowych, ale chyba w kategorii "medyczne/prozdrowotne" to kilka. I po to jest ich kilka, że każdy może wybrać coś pod siebie. nie ma recepty na jeden najlepszy materac, bo coś moze być dobre dla jednego, dla innego moze nie być wskazane.



Gobina napisał:
ja zaczęłam używać poduszki profilowanej, ortopedycznej i o wiele lepiej śpię. Dodatkowo zdecydowałam się na zmianę materaca, jednak warto jest zainwestować i kupić coś dobrego. Przetestowałam wiele i wybrałam hilding materac sprężynowy (testowanie oraz dzięki dobrym opiniom) Wcześniej miałam straszne bóle szyi, kręgosłupa piersiowego teraz w ogóle nic. Naprawdę nie sądziłam że to tyle zmieni, cudownie. Polecam zainwestować w swój sen, wstaję bez żadnego bólu pleców, szyi, nic. Warto, naprawdę warto.
O jakim materacu Hilding piszesz? Wiem, że producent ma bardzo dużo materaców sprężynowych...
Jedne są twardsze, inne bardziej miękkie. Czy brałaś pod uwagę, że materace zbyt twarde szkodą kręgosłupowi, a nie pomagają?

Ja osobiście długo szukałam materaca, który pomoże mi zniwelować bóle kręgosłupa i postawiłam na materac piankowy. Bałam się nieco zmiany materaca na piankowy, bo wcześniej spałam na sprężynowym, ale obawy były niezasadne. Obecne pianki są dużo lepszej jakości niż kiedyś i są ciągle ulepszane.

Odkąd śpię na moim materacu ( dla zainteresowanych- Materac Barcelona, kupiony w sklepie senpo.pl ) rano wstaję bez uczucia bolącego karku i mój kręgosłup czuje ulgę!
Zdecydowanie warto zainwestować w porządny materac, niż męczyć się z bólem kręgosłupa śpiąc na tanim pseudo-materacu, czy też starej wersalce :)
Tak sporo hilding ma materacy w samej grupie spręzynowych, ale chyba w kategorii "medyczne/prozdrowotne" to kilka. I po to jest ich kilka, że każdy może wybrać coś pod siebie. nie ma recepty na jeden najlepszy materac, bo coś moze być dobre dla jednego, dla innego moze nie być wskazane.






A słyszał ktoś może o marce Bedding? Podobno współpracuje z Hildingiem i z tej współpracy wyszło kilka fajnych materacy z wkładami jeszcze lepszej jakości. Mocno się nad nimi zastanawiam, słyszałam, że np są modele kieszeniowo-piankowe, które dają fajne połączenie dla kręgosłupa, w sensie, że jest dobre podparcie i się nie czuje zupełnie tej twardości przez piankę i kieszenie, które się dopasowują do ciała. Miał ktoś z tym do czynienia?
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Myślę, że każdy musi sam dobrać sobie materac zarówno to z czego jest wykonany, twardość i cenę, bo chyba nie ma jednego słusznego wyboru. Ale jak boli to też uważam, że warto skorzystać z rehabilitacji pod okiem dobrego specjalisty.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Z Wrocławia szukaliście, dobry ośrodek rehabilitacyjny we Wrocławiu to Centrum Rehabilitacji Modus. Chodziłam tam na zabiegi ponad rok temu i byłam zadowolona, wszystkim fachowo się zajęli, 100 % profesjonalizmu, bardzo mi pomogli.
 

Ali_G

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na ból kręgosłupa pomógł mi najbardziej dobrze dobrany materac. Brzmi banalnie ale to nie jest taka prosta sprawa bo tego na rynku jest mnóstwo. Ja miałam problemy z odcinkiem lędźwiowym, ze względu na charakter mojej pracy bóle się nasilały. Lekarz wspomniał o materacach medycznych ale stwierdziłem ze poszukam na własną rękę i znalazłem materac kieszeniowo-pinakowy. czyli połączenie sprężyn kieszeniowych i pianki, miało dać dobre podparcie ale też być podzielony na strefy twardości. Jestem zadowolony z jego działania, śpi się dość wygodnie, ale co najważniejsze model Energika Bedding sprawił, że kręgosłup już prawie nie boli. W sumie to może być też zasługa masaży
 

komendacka

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
A mam pytanie, ile te materace kosztują?, tzn jaki to mniej więcej przedział cenowy i jak wygląda obsługa posprzedażowa, czyli okres gwarancji. Nie ukrywam, że zależy mi na tym materacu, dokładnie modelu Fortuna ale chcę wiedzieć dokładnie na co mam się przygotować.
 

Uszewa23

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
A słyszeliście o materacach Bedding? Interesuje mnie model piankowy Suite. Słyszałam, że jest dosyć dobry na bóle kręgosłupa, zoptymalizowaną twardość. Chcę kupić ale jest dosyć drogi więc muszę mieć pewność.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wszystko ma znaczenie, poduszka, materac i tym podobne ale jeżeli ktoś cierpi na jakieś schorzenie to nawet najlepsza poduszka nie pomoże jak skutecznie nie zajmiemy się problemem. Bardzo długo nie mogłam spać w nocy bo dokuczały mi bóle tzw rwy barkowej i zmieniałam materac, poduszki i nic. Moja koleżanka poleciła mi wizytę gabinecie Manufaktura Zdrowia u fizjoterapeuty w Krakowie na Miłkowskiego. Zapisałam, się na konsultację i podjęłam leczenie. Po niedługim czasie ból był mniej odczuwalny a z czasem dolegliwości ustąpiły.
 
Do góry