Ból kolana

lokans

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Problemy z rzepką pewnie. Ja to miałem. Na akupunkturę idź. Mi szybko pomogło, czasami jak coś nie tak jest i jest potrzeba, to wracam.
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja akupunktury to się jednak trochę obawiam, w końcu jest to nakłuwanie skóry igłami, a nie wiem czy jest to wszystko czyste itd. Wolę jednak bardziej bezpieczną rehabilitację typu terapia manualna czy coś. Ja chodzę na Słomczyńskiego 12 w Krakowie i jestem zadowolona 698115115. Bezpiecznie, a do tego tanio i są bardzo dobre efekty takiej terapiii.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem lepiej od razu do lekarza specjalisty, ja przechodziłam swoje bolące kolano ale w AthleticoMed mi skutecznie pomagają, teraz przede mną seria ćwiczeń
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja właśnie najpierw byłam u lekarza, a później doktor wysłał mnie na terapię manualną i ćwiczenia. Wszystko w jednym miejscu miałam, nie musiałam szukać, chodzić, a skuteczność na prawdę super. Ja jestem bardzo zadowolona z tych zabiegów w gabinecie na Słomczyńskiego u dr Więcka. Ostatnio zobaczyłam, że mają też internetową rejestrację rehabilitacje.org.
 

Nika123

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
Najlepiej taki problem szybko i trafnie zdiagnozować. Przy problemach z kolanami najbardziej wiarygodnym badaniem jest rezonans magnetyczny. W Lux Med Diagnostyka na badanie czeka się max, 48h i nie musisz mieć na nie skierowanie. To bardzo wygodne bo do ortopedy już na pierwszą wizytę można iść z wynikiem badania. Co na pewno przyspiesz leczenie.
 

whamy

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dokładnie, tutaj nie ma co czekać. Z kolanami jest tak że delikatnie pobolewa to sprawę ignorujemy a potem okazuje się, że doszło do jakichś poważniejszych uszkodzeń i operacja jest konieczna. Żeby tego uniknąć lepiej jak najszybciej iść na konsultację ortopedyczną i tutaj mogę polecić doktora Artura Pisarskiegi, który przyjmuje w poradni Chorób Stopy. Bardzo rzeczowy i kompetentny lekarz.
 

greece1

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2019
Posty
1
Punkty reakcji
1
thescientist napisał:
Witam.
Mam pewnien problem z kolanem. Otóż kolano (prawe) boli mnie zawsze podczas wysiłku fizycznego (gram w piłkę nożną), później ból utrzymuje się przez 2, 3 dni i ustępuje. Boli mnie w dole kolana pod rzepką oraz z tyłu jakby scięgno lub coś w ten deseń. Największy ból odczuwam przy maksymalnie wprostowanym kolanie. Byłem z tym kolanem u lekarza rodzinnego który wypisał mi skierowanie na zdjęcie do szpitala, w szpitalu nic konkretnego mi nie powiedzili. Kazali tylko smarować maścia (Altacet) i to wszystko.
Czy może mi ktoś mniej więcej powiedzieć co jest nie tak czy lepiej może od razu pójść na usg kolana?

pozdrawiam
Miałam podobnie, kiedy zaczęłam regularnie chodzić na treningi na trampolinie. Idź od razu do ortopedy, rodzinny lekarz raczej nie pomoże. Ja na szczęście trafiłam na pana doktora, który mi pomógł. Dodatkowo chodzę teraz do fizjo, bo kocham sport i chce uniknąć kolejnych kontuzji. Dbajcie o zdrowie zanim zacznie szwankować, bo mamy jedno ;)
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
Trampoliny to fajny sport, ale bardzo obciąża nasze stawy. Mnie też bolały kolana i przestałem chodzić na trampoliny. Trening fajny, ale szkoda stawów. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale nie można za często
 

lokans

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mi na wszelkie bóle związane ze sportem bardzo pomaga akupunktura.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Lekarz obowiązkowy, nie ma co wyrokować na forum. Moim zdaniem bardzo duży wpływ na zdrowie ma dieta, która musi być zbilansowana i zawierać dużo warzyw i owoców. W sieci jest dużo cennych porad, przy czym trzeba wiedzeć, jak selekcjonować wiadomości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Lekarz obowiązkowy, nie ma co wyrokować na forum. Moim zdaniem bardzo duży wpływ na zdrowie ma dieta, która musi być zbilansowana i zawierać dużo warzyw i owoców.
Masz problemy z kolanami - zjedz sobie pomarańczę. Bzdury. Oczywiście, że dieta ma wpływ na zdrowie, ale wciskanie warzyw i owoców do tematu o bólu kolana to lekkie nieporozumienie (już bardziej by pasowała żelatyna w przeróżnej postaci, np. galaretek robionych przy okazji gotowania rosołu). Tak się składa, że mam ten sam problem z kolanem oraz problem z łokciem (łokieć tak mi dał w kość, że nie jestem w stanie zrobić 10 pompek, bo piszczę z bólu jak dziewczynka, a w przeszłości robiłem po 500 i byłem jak terminator) i dieta absolutnie niczego nie zmienia. Tylko lekarz.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Na pewno warto zrobić rezonans, ja robiłam niedawno w Radiomedica w Warszawie, mają dobrą opiekę , sprzęt i szybkie terminy. Badanie miałam niemal od ręki a wynik dosłownie za dwa dni.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Podepnę się pod wątek, bo ostatnio też miałam problem z kolanem. Bolało zawsze jak dłużej jeździłam na rowerze. Zaczęłam stosować FlexiStav Xtra i po 2 miesiącach problem znika, a ja ciesze się coraz dłuższymi dystansami. Jakie wy macie swoje sprawdzone suplementy wspomagające stawy?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Ból oznacza zmiany chorobowe.
Bólu się nie zwalcza lecz raczej poznaje jego przyczyny.
Innymi słowy...lekarz.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ostatnio właśnie zaczęły mi dokuczać kolana, przez pandemię trochę przytyłam i zaczęłam intensywnie ćwiczyć, chyba je przeciążyłam. Farmaceutka w aptece poleciła mi flexistav xtra, takie saszetki do rozpuszczania w wodzie, z tego co wiem taka forma szybciej się przyswaja. W smaku ok, dobrze się rozpuszczają, bez grudek, a jak z działaniem to mam nadzieję dowiedzieć się za jakiś czas :)
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Mi pomaga FlexiStav Xtra, to taki proszek do rozpuszczenia o smaku cytrynowym, który piję codziennie. Wcześniej odczuwałam silny ból w kolanach i miałam spory problem z chodzeniem, po dwóch miesiącach suplementacji jest lepiej, dlatego dokupiłam kolejne opakowanie.
 

RafaCoralowa

Zbanowany
Dołączył
18 Maj 2022
Posty
31
Punkty reakcji
3
Wizyta u dobrego ortopedy, zbadać jak wygląda sprawa. Pomocnym może być faktycznie akupunktura, zastrzyki z kwasem HA
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Ból oznacza zmiany chorobowe.
Bólu się nie zwalcza lecz raczej poznaje jego przyczyny.
Innymi słowy...lekarz.

Byłam u lekarza i nie znalazł przyczyny. Stwierdził, że to kwestia obciążenia i właśnie zalecił odpowiednią dietę i suplementację. Nie wyobrażam sobie że musiałabym odstawić rower, więc zaczęłam używać ten Flexistav Xtra i ból zniknął.
 

zypolek

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem takie przypadki zawsze trzeba weryfikować badaniami. Przecież każdy ból, każdy uraz może oznaczać coś mniej lub bardziej poważnego. A jeśli nie jest podejmowane leczenie, to późnej efektem może być wada, której nie da się już wyeliminować. I nie ma, że w Polsce nie da się nic załatwić na szybko. W Multimedzie zrobiłem usg bez skierowana w kilka dni i miałem jasność. Zawsze błędem jest czekanie i liczenie, że jakoś to przejdzie. Niestety - nie przejdzie.
 
Do góry