Ból kolana

thescientist

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam pewnien problem z kolanem. Otóż kolano (prawe) boli mnie zawsze podczas wysiłku fizycznego (gram w piłkę nożną), później ból utrzymuje się przez 2, 3 dni i ustępuje. Boli mnie w dole kolana pod rzepką oraz z tyłu jakby scięgno lub coś w ten deseń. Największy ból odczuwam przy maksymalnie wprostowanym kolanie. Byłem z tym kolanem u lekarza rodzinnego który wypisał mi skierowanie na zdjęcie do szpitala, w szpitalu nic konkretnego mi nie powiedzili. Kazali tylko smarować maścia (Altacet) i to wszystko.
Czy może mi ktoś mniej więcej powiedzieć co jest nie tak czy lepiej może od razu pójść na usg kolana?

pozdrawiam
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Zrób to usg,a jeżeli to nic nie wykaże , a ból będzie się utrzymywał przez następne tygodnie to będziesz musiał zrobić badanie onkologiczne.
Proszę Cię ,nie przerażaj się to jest mało prawdopodobne.Być może jest to jakieś drobne uszkodzenie mechaniczne ,które samo ustąpi.
Mógłbyś jeszcze poprosić lekarza aby dał Ci skierowanie na zabiegi takie jak pole magnetyczne ,tens,laser.Takich zabiegów prądowych jest dość sporo,więc lekarz będzie wiedział co będzie w Twoim przypadku najlepsze.
 

merry151

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Radzę wybrać się do dobrego ortopedy albo od razu na masaże gdzieś zapisać. Z mojej strony polecam gabiet Zaglaniczny w Gdańsku. pozdrawiam!
 

olo25

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Być może nie jest to nic poważnego, po prostu masz obciążonego kolana co w obecnych czasach często się zdarza, szczególnie, że jak piszesz uprawiasz sport, więc tym bardziej są narażone z powodu dużego wysiłku. Na wszelki wypadek zrób badania, tak dla spokoju. A jeśli nic nie wykaże to myślę że pomoże ci seria masaży. Pozdrawiam
 

katarzyna91

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miłam taki objawy przy chondromalacji rzepki. To "pojawia" się dość często u osób uprawiających sport. Oczywiscie to musi stwierdzić lekarz:)
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja byłam u lekarza ze swoim bólem kolana, usg pokazało tylko, że mój staw anatomicznie skłonny jest do urazów i ścierania się. Lekarz zalecił tylko rehabilitacje na wzmocnienie mięśni, żeby odciążyć kolano, niestety nie mam na razie na nie czasu - czy warto stosować póki co chociaż jakieś suplementy na wzmocnienie, czy nie ma sensu?
 

Maciej Banasiewicz

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie.

Stawy są strukturami, które po uszkodzeniu trudno się leczy,a ich terapia jest długotrwała. Najlepszą metodą jest po prostu unikanie urazów i dbałość o kondycję swoich stawów. W tym celu polecam zapoznanie się z suplementem diety Stavin, który jako jedyny preparat na polskim rynku zaweira kluczowe składniki : siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy i witaminę C. Ponadto, jego unikalna postać (syrop) sprawia, że jest niezwykle łatwy do przyjmowania, a substancje czynne wchłaniają się szybciej i nie są narażone na działanie soków trawiennych.

Chętnie rozwinę swoją wypowiedź, odpowiadając na Państwa pytania.


Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz
_____________________________
eRzecznik suplementu Stavin® Syrop
 

michu22

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wzmacnianie kolana jes dobrym rozwiazaniem, sam mialem peknieta lakotke i jedyna opcja wg lekarzy panstwowych to operacja a prywatny lekarz sportowy zaporponowal mi zebym najpierw wzmocnil kolano tzn miesnie okalajace kolano i wspomogl to czyms na stawy. Obeczlo sie bez operacji i chodze i nie mam zadnych problemow. Co do preparatow na stawy to warto zwrocic uwage na ten stavin faktycznie, bo forma syropu lepiej sie prezentuje w swietle naukowym niz np tabletki
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
michu22 - nadal przyjmujesz suplementy/chodzisz na rehabilitacje? Jeśli nie - to jak długo u Ciebie trwała taka "kuracja"? Czy jest tu ktoś, kto z własnego doświadczenia może powiedzieć coś nt. powyższego syropu? Suplementów na rynku jest masa, każdy reklamuje się jako ten 'wyjątkowy', więc naprawdę ciężko wydedukować co rzeczywiście jest warte uwagi
 

michu22

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
michu22 - nadal przyjmujesz suplementy/chodzisz na rehabilitacje? Jeśli nie - to jak długo u Ciebie trwała taka "kuracja"? Czy jest tu ktoś, kto z własnego doświadczenia może powiedzieć coś nt. powyższego syropu? Suplementów na rynku jest masa, każdy reklamuje się jako ten 'wyjątkowy', więc naprawdę ciężko wydedukować co rzeczywiście jest warte uwagi
Poswiecilem na to okolo pol roku. Od 2 lat juz nie odczuwam zadych praktycznie dolegliwosci z ta kontuzja, a jestem tancerzem i wykrecam czasem w dziwaczny sposob te kolana. Teraz nie biore juz nic bo nie moglem znalezc tamtego srodka co uzywalem, moze skusze sie na ten stavin bo to 40pare zl raptem. Warto zwrocic uwage na to do czego sluzy lakotka w kolanie, jesli ktos ma ja uszokdzona i w zaleznosci ktora to, stosowac jakies cwiczenia odciazajace ja. Ja uzywalem tez forme syropu bo dostalem od znajomego taki suplement, wtedy nie slyszalem o stavinie, ale sama forma syropu duzo lepiej jest przyswajana przez organizmy z tego co wiem :)
Ogolnie lekarze panstwowi beda mowili co innego, a prywatni co innego. Ja bylem u specjalisty sportowego, ktory zapytal czy mam rezonans kolana. Odpowiedzialem, ze nie i jego usg nie interesowalo nawet. Zrobil mi ze 20 roznych takich badan organoleptycznych i wiedzial co mi jest. Warto zainwestowac czasem kase w prywatnego.
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Polecam postarać się o skierowanie na rehabilitację. Kolejki są długie (ja mam termin dopiero we wrześniu, a czekam już od marca), a póki co pomaga mi opaska magnetyczna. Wiele firm je oferuje, ja kupiłam opaski magnetyczne Prof. Leny i o dziwo naprawdę działa.
 

sim1229

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Mam podobny problem. Jakieś 5 miesięcy temu na zajęciach w-f przy grze w siatkówkę po zeskoku "coś" mnie dźgnęło w lewym kolanie. Pobolało 5min i przestało. Od tego czasu gdy nie ruszam kolanem przez dłuższy czas to później odczuwam bóle przy wstawaniu. Byłem u pierwszego doktora - przepisał mi prearat na odnowę stawu, później bylem u innego to kazal czekać. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale czuję się jak staruszek :p a mam 22lata. Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem, bo ja już zaczynam zwątpiać w naszą publiczną służbę zdrowia.
 

matinnne

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
2
I ja się dołącze do tematu : ) Od kilku dni, kiedy zaczęłam częściej jeżdzić na rowerze a w dodatku złapałam pracę fizyczną, zaczęły mnie boleć kolana. Bolą nie tylko wtedy kiedy się ruszam, lecz nawet wtedy, kiedy lekko przesunę nogę bądź leże. Czy myślicie, że to może być od wysiłku fizycznego czy powinnać udać się do lekarza ? ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
sim1229, a może masz coś takiego co się nazywa "kolanem skoczka"?! Jak sama nazwa wskazuje dotyka to sportowców, którzy dużo skaczą, czyli koszykarzy, piłkarzy, łyżwiarzy itp.Uraz powstaje zazwyczaj w czasie lądowania po wyskoku. Przy „kolanie skoczka” odczuwa się ból z przodu kolana, tuż poniżej rzepki. Może zasugeruj taką opcję lekarzowi przy kolejnej wizycie?! Powinieneś też zrobić USG kolana. A na razie sam powinieneś jakoś rehabilitować zapobiegawczo to kolano. Ja się za dobrze na tym nie znam, ale może na lionfitness.pl/programy-rehabilitacyjne znajdziesz coś dla siebie. Osobiście korzystam tam z programu wzmacniającego kondycje.
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Pozwolę sobie odkopać trochę temat...

Ostatnio zacząłem biegać. Po 2-3 razach nic się nie działo dopiero kolejny raz coś się wydarzyło... Myślę, że to od wbiegania po schodach, wtedy kolana chyba najbardziej obrywają. Wróciłem do domu zaczęły już pobolewać, po rozciąganiu jak chwilkę usiadłem to nie mogłem nawet wstać... Po dniu ból się zmniejszył na wieczór już praktycznie nic nie bolało. Po 3 dniach odpoczynku postanowiłem ponownie pobiegać i na koniec znowu to samo... ból nie do zniesienia.
Wyczytałem, żeby zrobić dłuższą przerwę i w sumie tyle...
Pomoże to coś taka przerwa? Używałem paru maści zaproponowano mi kupić Ben Gay'a... póki co kolana nie bolą, zobaczymy jak po dzisiejszym treningu...
Polecacie jakieś suplementy nie licząc tego Stavinu?
Od czego mogą tak boleć te kolana? Przeciążenie? W sumie z kolanami nigdy tak dużego problemu nie miałem, więc nie wiem skąd tak nagle się to wzięło...
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Najlepiej od razu iśc na rezonans w takich przypadkach, bo to najdokładniejsze badanie - u mnie usg nie wykazało wszystkiego dokładnie. A później to dobry ortopeda na pewno pokieruje co robić dalej.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
jeszcze miło byłoby trafić od razu do dobrego specjalisty, który Ciebie dobrze zdiagnozuje. bywało, że chodziłam od lekarza do lekarza i każdy co innego widział a nikt nie potrafił poradzić :huh: dobrze, że koniec końców wpadłam na fachowca z prawdziwego zdarzenia i nie skończyło się to jakąś wielką tragedią
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Miałam podobnie. Tylko że jakieś 7 lat temu. Okazało się, że miałam nieprawidłowości w rzepce w kolanie i trzeba było zastosować rehabilitację. Myślę, że USG to konieczność. Ja osobiscie bylam prywatnie, bo na NFZ też mi nic nie poradzili.

A jak sobie z tym poradziłeś? O ile jesteś jeszcze na tym forum ;)
 
Do góry