Ból kolan. Pomocyy

BigLonger1

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Prosze o radę wszystkich którzy mogą mi w jakiś sposób pomóc. Gram w siatkówkę. Od kiedy zacząłem grać w siatkówkę to zaczęły sie moje dolegliwości z kolanami- co jest dla mnie bardzo uciążliwe. Po Jakims roku trenowania siatkówki zaczęły mnie pobolewać kolana kiedy je zginałem czym sie nie przejmowałem. Teraz jest tak ze raz boli jedno raz drógie, ale częściej prawe. Ból jest czasami nie do zniesienia. Gdy robię np pszysiad to czuję ból ale nie wielki kiedy próbuje się podnieść po kucnięciu to wtedy boli bardziej. Jeśli np jakieś dwa, trzy nie trenuje te dolegliwości przechodzą. Sam w moim odczuciu sądze że moze to być jakis niedobór maści jakiejś czy coś między rzepką a kością kolanową - boli mnie jakby w środku kolana. Byłem u 2 lekarzy i wyszło ze mam zdrowe nogi ( kolana) i powinienem chodzić na siłownie zeby mnie nie blały. Te dolegliwości nasilają się gdy dłuższy czas siedze ze zgiętymi kolanami wtedy to juz tak boli ze nie mogę wytrzymać i musze je wyprostować( to jest dopiero krępujące i wogóle uciążliwe) .Często zdarza sie ze cos mi w nich strzela. Robiłem rezonans magnetyczny prawego kolana, na którym w skrócie pisze: Niewielkie uszkodzenie umocowania torebkowego tylnej części łąkotki przyśrodkowej. Jest ona oprócz tego rozwarstwiona, ale ciągłosć powierzchni stawowych obu łękotek jest zachowana. Drobne szczeliny w chrząstce kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Płytka impresja korowa w przedniej części kłykcia przysrodkowego kości udowej okonturowana jest sklerotyzacja, a w kryjącej to miejsce chrząstce widoczne są bardzo drobne ogniska kalcynozy. Prawdopodobnie jest to zejście bezpośredniego urazu. Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. Mam 198 cm i ważę 92 kg. Kto może niech mi pomoże. Licze na pomoc bardzo mi na tym zależy. To mój e- mail w razie czegoś: www.BigLonger@interia.pl
 

Attachments

  • 160179877.jpg
    160179877.jpg
    162 KB · Wyświetleń: 64

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
po pierwsze drugie przez u :p
a po drugie
to idź z tym do lekarza
mój tata miał coś takiego, nie zwracał uwagi, a potem miał dwa zabiegi chirurgiczne- coś tam mu wyjmowali;p;p
idź jak najszybciej
aha!- i mam nadzieję, że Twoi rodzice o tym wiedzą
jak nie to im powiedz
w sumie po to są

................................................................................
..............................................

nikt nie stoi wszyscy dobrze się bawią
a może właśnie teraz
na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
i w czyjeś ramiona wylewa łzy
czy pomyslałeś, że to mogłeś byc ty??[/font]
 

BigLonger1

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Powiedziałem im o tym a byłem juz u 2 lekarzy i stwierdzili ze nic mi nie jest i to jest najgorsze i najlepsze zarazem ;\
 

Msdracula

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
447
Punkty reakcji
0
wielu moich znajomych sportowców miało usuwane łąkotki, stawy są bardzo obciążane w czasie treningu. Ja polecam zgłosić się z tym do rehabilitanta. Kiedy to możliwe staraj się odciążać to kolano, pomocne będą też ćwiczenia izometryczne mięśnia czworogłowego uda, który stabilizuje staw kolanowy.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
tsaaa skąd ja to znam...

Sama grałam nałogowo w siatkówkę, biegałam.... uprawiałam sport, bo bez niego nie umiałam życ... I ból jaki masz miałam również...

Zadam pytanko: czy podczas gry nie zdarzyło Ci sie upaść na kolana? Nie chodzi mi o jednorazowy upadek...tylko czy to zdarzylo się kilka razy?
Jeśli tak... To wydaje mi się (aczkolwiek lekarzem nie jestem), że możesz miec uszczkodzone wiązadła (częsta dolegliwość sportowców) i wiąze się to ze zabiegiem (altroskopia).

Na Twoim miejscu poszlabym do ortopedy i wyjaśniła to. Opowiedziałabym też czym się zajmuję, by mógł dokładnie zdiagnozować.

Jestem juz kila lat po operacji i sportu tak czesto nie uprawiam...ale można wrocic bez problemu do tego,czym sie wczesniej zajmowano :)
 

pati052

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Odludkowo
A próbowałeś stosować jakieś maście rozgrzewające przed treningiem?
Może masz za mało wapnia czy coś takiego... albo jesteś przetrenowany i to z tego powodu te bóle?
Ja mam też tak, że np jak długo siedze ''po turecku'' to musze po kilku minutach nogu wyprostować bo mnie bolą kolana.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
I ja również to mam ;) Byłam już u tylu lekarzy, specjalistów, rechabilitantów, miałam badania, zabieg. I co? I dalej to samo ;)
Mam nadzieje, że Ty będziesz mieć więcej szczęścia ;)

Jeśli tak... To wydaje mi się (aczkolwiek lekarzem nie jestem), że możesz miec uszczkodzone wiązadła (częsta dolegliwość sportowców) i wiąze się to ze zabiegiem (altroskopia).
artroskopia :)
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Powinieneś chodzić po specjalistach. Moja koleżanka też coś takiego miała, stosowała jakieś maści, ale jej to nic nie dało..Miała szczęście, że z czasem samo przeszło :) Może Tobie też przejdzie..
 
Do góry