Ból karku/pleców

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Witam, przez ostatni tydzień byłem nieco przeziębiony (kaszel, katar, ból gardła - standard), wczoraj co prawda mnie minęło, jednak weszło coś innego. Otóż szedł mi ból w kark, plecy, nie wiem dokładnie jak nazwać to miejsce. Podczas chodzenia, siedzenia jest nawet ok, tzn. czuć go ale nie tak strasznie mocno. Gorzej jest gdy biorę głębszy oddech, kaszle lub schylam się. Jeszcze gorzej jest gdy leżę, wtedy gdy nie jestem co najmniej w pozycji na-pół siedzącej, ból jest nie do zniesienia. Aby to lepiej zobrazować wkleję grafikę.

51pD9.png


Pierwsza czerwona kropka to miejsce gdzie boli cały czas, druga to miejsce w którym ból zaczyna się podczas schylania, natomiast trzecia przy oddychaniu i kaszlu, dodam jeszcze że przy ostatnim punkcie ból przechodzi wręcz na przednią część ciała.
Może spotkał się już kiedyś ktoś z czymś takim? Nie robiłbym problemów gdyby nie to że ból naprawdę porządnie przeszkadza spać. :)
 
G

Gumri

Guest
Ja silne bóle stosuje Pyralginę sprint, bardzo szybko wchłania się do organizmu dzięki czemu bardzo szybko ból znika. Pyralgina nie zawiodła mnie jeszcze pod żadnym względem.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Pyralgina w saszetkach jest najszybsza, o wiele lepsza od tabletek powlekanych czy kapsułek :)
 
N

nianiaSweet

Guest
no właśnie ostatnio sięgnełam po saszetki i rzeczywiscie mam wrażenie że ta wersja zdecydowanie szybciej się wchłania i szybciej pomaga.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
A może na bol karku warto sprobowac tych plastrów rozgrzewajacych pyralgina termo hot? Ja stosuje je na bole mięsnie i są swietne
 
Dołączył
17 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Twój opis przypomina dolegliwości nerwobólowe. Przyczyna leży w ucisku nerwu międzyżebrowego. Najczęściej zostaje on uciśnięty w wyniku długotrwałego skurczu mięśni międzyżebrowych. Dolegliwości nasilają sie w specyficznych sytuacjach gdy naciągasz nerw, albo dodatkowo doprowadzasz do napięcia mięśni ww. W tym przypadku pomogaja wszelkie terapie wpływające na rozluźnienie mieśni i poprawiające mechanikę pracy żeber, korygujące sylwetkę.
Taki ból nie bierze się z nikąd, wywołuje go zła sylwetka, przeciążenie pracą itp.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Garść porad z mojego notesu, dasz radę;)
- próbuj opanować "paraliż ruchowy", unikanie bólu wymusza określone ruchy, sposób siedzenia lub leżenia, prowadzi to do pogłębiania nieprawidłowej postawy ciała,
- staraj się kontrolować postawę, stój prosto, rozkładaj ciężar ciała równomiernie na obie stopy,
- opanujmy ból; przykładamy torebki z żelem rozgrzewającym lub oziębiającym, okład z lodu,
- połóż się na brzuchu, kompresy na plecy, podkładać poduszki pod biodra i kostki, przyłożyć na 30 minut rozgrzana poduszkę elektryczną
- masaż z dodatkiem maści przeciwbólowych, rozgrzewających bez specjalnego nagrzewania (diklofenak, ibuprofen, naproksen),
- maść Neocapsiderm z kapsaicyną, uwaga na podrażnienia skóry,
- kontroluj napięcie przy pracy, warto wstać przeciągnąć się pospacerować,
- przy dźwiganiu obciążaj równomiernie obie ręce, wstajemy ze zgiętych kolan, nigdy z wyprostowanych,
Kapitalne znaczenie ma wypoczynek nocny, półtwardy materac, śpij jak najwięcej na brzuchu (odciążenie kręgosłupa), jeśli śpisz na plecach, podkladaj poduszki pod kolana i głowę (specjalna ortopedyczna poduszka), gdy śpisz na boku wkładaj poduszkę między nogi,
- pozycja siedząca wymaga podpórki pod nogi, podkładka pod część lędźwiową (dolna ) pleców np. w samochodzie,
- zawsze staraj się podpierać jedną nogę, książka, krawężnik, zmieniaj pozycje oczekując np. na autobus,
- stosuj specjalne pasy ortopedyczne, zmniejszające ruchomość pleców,
- pasy gorczycowe, gorczyca wyciąga ból, można stosować ciepłe okłady z mielonej gorczycy wymieszanej z mąką, posmaruj wcześniej plecy wazeliną aby uniknąć podrażnień skóry,
- stosuj plastry przeciwbólowe, rozgrzewające,
- zażywaj suplementy na stawy, chonroityna z glukozaminą, bromelaina, kozłek lekarski na uspokojenie,
- nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów.
Kwestia podstawową są ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające odpowiednie partie mięśni na plecach, większość w pozycji leżąc, na brzuchu, plecach, unosimy krążymy nogami na wyprostowanych kolanach. Ćwiczeń jest bardzo dużo. Pomaga też codzienna ciepła relaksacyjna kąpiel, naświetlanie lampami typu, Sollux, Bioptron. Wygodne obuwie na płaskim obcasie, luźne bez ściskania stóp, chodzi o naturalny rozluźniony chód
 
Do góry