ból brzucha, kucie ! pomocy :( !

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Nie mam pojęcia, co to może być, oprócz ewentualnych kamieni. Tam znajduje się tyle narządów. Równie dobrze mogą to być jelita, nerki, czy wątroba. Koniecznie musisz udać się do lekarza i to niezwłocznie!
 

sergio123

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Z mojej perspektywy powinno wykreślić się kamienie oraz wyrostek. Kamienie widoczne byłyby na USG jamy brzusznej, które jak napisałaś kilka postów wcześniej, miałaś robione. Ważne jest kiedy występują bóle (rano, wieczorem, przed posiłkiem, po posiłku) intensywność bóli (ból uniemożliwiający ruch, wybudzający ze snu, promieniujący do pleców i łopatki), MIEJSCE BÓLU (podbrzusze, lewa/prawa strona, okolice miejsc intymnych) oraz to po czym bóle zazwyczaj ustępują.

Na temat układu pokarmowego wiem sporo, gdyż sam męczyłem się z okropnym bólem dzień w dzień przez jakiś rok. Po tych męczarniach wykryto u mnie wrzód dwunastnicy z tendencją do krwawienia.
 

artemida1

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Mnie ostatnio bardzo bolał żoładek, nie dawł nic jeśća okazało się że to ostre zapalenie wyrostka. Ból czasem odczuwamy w zupełnie innym miejscu. W boku nie odczuwalam żadnego bólu, brak gorączki, drętwienia nogi itp i tylko dzięki upartemu małżonkowi trafiłam w ostatniej chwili na stół. Nie lecz się sama przy takim bólu.
 

6mariolcia6

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Okolice Warszawy
Z mojej perspektywy powinno wykreślić się kamienie oraz wyrostek. Kamienie widoczne byłyby na USG jamy brzusznej, które jak napisałaś kilka postów wcześniej, miałaś robione. Ważne jest kiedy występują bóle (rano, wieczorem, przed posiłkiem, po posiłku) intensywność bóli (ból uniemożliwiający ruch, wybudzający ze snu, promieniujący do pleców i łopatki), MIEJSCE BÓLU (podbrzusze, lewa/prawa strona, okolice miejsc intymnych) oraz to po czym bóle zazwyczaj ustępują.

Na temat układu pokarmowego wiem sporo, gdyż sam męczyłem się z okropnym bólem dzień w dzień przez jakiś rok. Po tych męczarniach wykryto u mnie wrzód dwunastnicy z tendencją do krwawienia.


ból "jeż" zaczął się ok godziny 10, tylko po śniadaniu byłam. po prostu bolało, jak setki igieł wbijających się w mięso. od strony pleców byłaby główka igły, a od stony pępka ta kująca strona. ketonal nie pomógł. chyba brałam nospe i za kilka godzin przestało, ale nie jestem pewna...

Mnie ostatnio bardzo bolał żoładek, nie dawł nic jeśća okazało się że to ostre zapalenie wyrostka. Ból czasem odczuwamy w zupełnie innym miejscu. W boku nie odczuwalam żadnego bólu, brak gorączki, drętwienia nogi itp i tylko dzięki upartemu małżonkowi trafiłam w ostatniej chwili na stół. Nie lecz się sama przy takim bólu.


ale ja już w tym roku byłam "na wyrostek", ale okazało się, że to nie to, a objawy były takie same ja na wyrostek.w szpitalu powiatowym zrobili mi wszystkie badania i powiedzieli że nie wiedzą co mi jest (jak zawsze), więc wysłali mnie do Warszawy na szpital gdzie się tłukłam przez godzinę o 2 w nocy, aby jakich pijany fagas powiedział mi, żebym wzięła sobie nospe. ogólnie ból utrzymywał się przez 16 godzin. rano wstałam i mimo, że nie wzięłam tej głupiej nospy to ból ustąpił.
 

artemida1

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
ale ja już w tym roku byłam "na wyrostek", ale okazało się, że to nie to, a objawy były takie same ja na wyrostek.w szpitalu powiatowym zrobili mi wszystkie badania i powiedzieli że nie wiedzą co mi jest (jak zawsze), więc wysłali mnie do Warszawy na szpital gdzie się tłukłam przez godzinę o 2 w nocy, aby jakich pijany fagas powiedział mi, żebym wzięła sobie nospe. ogólnie ból utrzymywał się przez 16 godzin. rano wstałam i mimo, że nie wzięłam tej głupiej nospy to ból ustąpił.


Ja wcześniej też już leżałam na wyrostek. Wówczas wypuścili mnie po bardzo krotkiej kontroli a teraz rzeczywiście się odezał. Z wyrostkiem nie ma żartów choć zabieg jest jednym z najprostrzych to jak się rozleje to już tak ciekawie i latwo nie jest. Ale stan zapalny wyrostka wychodzi z badania krwi dostaniesz skierowanie na morfologie i dodatkowe odczynniki i po strachu a przy tym może zdiagnozują jakby co inne stany zapalne czy choroby.
 
G

Gumri

Guest
Zamiast Nospy która jest raczej skuteczna w przypadku miesiączki, weź pyralgina która zwalcza wszystkie bóle.
 
I

Ika112

Guest
Mi No-Spa na nic nie pomaga, choć koleżanki polecały, rzeczywiście przy bólach menstruacyjnych Pyralgina jest świetna.
Jednak na tak opisane dolegliwości jakie ma autorka postu bez konsultacji z lekarzem nic bym nie brała, jesli nie ma diagnozy, nie ma co ryzykować.
 
N

nianiaSweet

Guest
ale na bóle brzucha rzeczywiście pyralgina wymiata, mnie zawsze uśmierza ból.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Na doraźny ból jak najabrdziej pyralgine mozna wziąć bo jest bardzo skuteczna, ale w tym przypadku skonsultowałbym sie dodatkowo z lekarzem specjalistą
 
N

nianiaSweet

Guest
w bólach występujących sporadycznie i gorączce wystarczy przyjąć jednorazowo od 1 do 2 tabletek i ból powinien szybko ustać, w końcu zawiera metamizol najsilniejszą substancję na ból.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Co ciekawa mamy w Polsce tylko 1 lek na metamizolu, pyralgina nie ma specjalnie konkurencji..
 
Do góry