ból brzucha, kucie ! pomocy :( !

6mariolcia6

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Okolice Warszawy
Strasznie kuje mnie brzuch! już nie mogę... jakby ktoś wbijał mi szpilki lub nawet gwoździe od środka. Brzuch mi strasznie "urósł. Iść do lekarza? co mam zrobić? to nie miesiączka...
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Ciężko powiedzieć, co konkretnie Ci dolega ... Czy kiedyś taki ból miał już miejsce ? W jakich okolicznościach nastąpił ?
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Skoro po raz pierwszy ból pojawił się, kiedy miałaś jeszcze 8 lat to oczywiście nie może być związane z miesiączką ... Byłaś w tej sprawie u lekarza w ogóle ?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
mi to wyglada na skrety jelit, ogolnie problem z perstaltyką jelit, nie masz problemów trawiennych czasami?
 

6mariolcia6

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Okolice Warszawy
jestem niepełnoletnia i mama uznała że nie ma sensu nigdzie jechać.raz myślałam że boli mnie wyrostek. pojechałam na ostry dyżur, skierowali mnie na szpital. zrobiłam wszystkie badania i powiedzieli że nie wiedzą co to jest. wysłali mnie gdzie indziej do szpitala. tłukłam się o drugiej w nocy 100 km, żeby jakiś naćpany idiota powiedział mi, żebym wzięła sobie nospe. poza tym regularnie jeżdżę do ginekolog zawsze robią mi usg i nic nie widzą. mam bardzo bolesne miesiączki, drę się jak na porodówce. mój wczorajszy ból był z obok pochwy. z lewej strony. jakbym z nożem wbitym od dołu chodziła, przy każdym ruchu jakbym sobie tym nożem coś w środku rozcinała. jak rozpoznać kamienie? a wyrostek to nie jest, tak jak wspomniałam wcześniej. wyrostek bolałby mnie ciągle, a nie od czasu do czasu.
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Podobno, kiedy ma się kamienie, to jest ostry przeszywający silny ból, często uniemożliwiający funkcjonowanie. Człowiek dosłownie zwija się z bólu. No tak ci lekarze nigdy nic nie wiedzą. W Ameryce to zaraz by wykryli, ale co u nas bieda nie ma sprzętu i w ogóle.

Objawy wskazujące na kamienie w woreczku:
ból – jest najczęstszym objawem - z reguły dość silny, umiejscowiony po prawej stronie w okolicy podżebrza i może się utrzymywać nawet do kilku godzin. Najczęściej występuje po spożyciu tłustego, obfitego posiłku. Z reguły powoduje go kamień który utknął w przewodzie żółciowym – jest to tzw. kolka żółciowa.
Nudności, wymioty – najczęściej współwystępują razem z atakiem kolki żółciowej.
Zgaga, uczucie „pełności” odczuwane w górnej części brzucha
Jeżeli kamień dłużej zatyka drogi żółciowe, może dojść do żółtaczki mechanicznej.

Źródło: http://kamicaworeczka.brzask.net/

Kamienie mogą pojawić się w woreczku żółciowym, lub też w nerkach. Poczytaj w internecie więcej na ten temat. Jeżeli to nie to ci dolega, to nie mam pojęcia, co innego to może być, że powoduje u ciebie tak ostry ból. Jedno jest pewne: nie możesz go lekceważyć!
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Tak, w tak młodym wieku również można mieć kamienie. Najlepiej idź po prostu do lekarza.
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z Madzią. Kamienie można mieć w młodym wieku. Wiem to, bo znam takich ludzi. Jeżeli byłyby one przyczyną twoich dolegliwości, to naprawdę sporo musisz ich mieć (lub jest kilka ale w miarę dużych), że dają o sobie znać tak boleśnie. Czym wcześniej wykryjesz przyczynę, tym szybciej możesz ją usunąć. Nie zniechęcaj się. Chodź do lekarzy, aż odkryją, co ci jest, bo może być tak, że ta dolegliwość stanowi zagrożenie dla twojego życia.
 

6mariolcia6

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Okolice Warszawy
ja z chęcią bym chodziła, po wszystkich, ale moja mama uważa że to zbędne, że związane z miesiączkowaniem, z jajeczkowaniem, niestrawnością itp... jak mam ją przekonać aby inaczej na to spojrzała ?
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Ja śmiem twierdzić, że mała szansa jest na to, by ten ból był spowodowany dojrzewaniem. Tymbardziej, że wcześniej napisałaś, iż pojawia się nie tylko w trakcie miesiączki. Twoja mama jest niepoważna i lekceważy poważne dolegliwości! Spróbuj poszukać jakichś argumentów, które ją przekonają.
 

6mariolcia6

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Okolice Warszawy
usprawiedliwiam ją zabieganiem. ma nas 4 w tym 2 małych i do tego chodzi do szkoły... powinnam pójść do lekarza rodzinnego? w tym roku byłam już u ginekologa, miałam usg, miałam badania krwi, moczu, kału i wykazało tylko ze mam małą anemię, nie znaczną. w ubiegłym roku miałam tomografię... jakie badania powinnam jeszcze zrobić?
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Rzeczywiście miałaś sporo badań, które nic nie wykazały. To bardzo dziwne. A w którym miejscu brzucha czujesz ten ból?
 
Do góry