BMW Sauber wycofał się z F1

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Wraz z końcem roku BMW Sauber wycofa się z wyścigów Formuły 1 - poinformowano na oficjalnej konferencji prasowej zespołu.
Na konferencji prasowej w Monachium - zespół BMW Sauber został wycofany z Formuły 1. Informacje tę na oficjalnej konferencji prasowej przedstawili prezesi BMW Norbert Reithofer oraz Klaus Draeger wraz z dyrektorem sportowym BMW Sauber Mario Theissenem.

Włodarze niemieckiego koncernu muszą szukać oszczędności, a wybór padł właśnie na drogą Formułę 1, która i tak nie przynosi zadowalających wyników. Team jednak dokończy obecny sezon.


Fachowcy twierdzą, że decyzja o wycofaniu się BMW Sauber nie jest wielką niespodzianką, gdyż zespoły niedługo będą zmuszone do podpisania pakietu, który zobowiąże je do występów w Formule 1 do 2012 roku. Niewykluczone, że śladem BMW pójdą również inne teamy.
źródło: onet.pl
Jak myślicie co z Kubicą, znajdzie się dla niego miejsce w innym teamie?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
juz pojawiaja sie plotki, ze Kubica zajmie miejsce Massy, wiec moze mu to wyjsc na dobre :) a jesli nie to trudno. fajnie sie jezdzilo, ale trzeba szukac pracy gdzie indziej (byle nie u Niemcow :p )
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Też o tym czytałem, a jak nie zajmie miejsca Massy to może Raikkonena ;) Podobno Włosi bardzo lubią Roberta :)
Ala puki co trzeba czekać do końca sezonu ;)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
niekoniecznie do konca sezonu. sa opinie, ze juz w nastepnym GP w Walencji moze jechac w Ferrari :)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Bóg jednak istnieje hehehehe. Znając życie, gdyby BMW zostało na kolejny sezon, to zostałby w nim Robert. Tak otwierają się przed nim nowe możliwości. Ważne, żeby nie trafił do jeszcze gorszego tamu niż BMW. No, a jak go nikt nie zechce to zrobi to o czym mówił od dawna. Będzie startować w rajdach :)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
F1 to większy prestiż niż rajdy ;) Ale wydaje mi się że nie zostanie bez teamu, tacy kierowcy jak on są rozchwytywani ;)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Też mi się wydaje, że nie zostanie...szczególnie, że Ferrari nie ma Massy, a z Shumim to są ploty, więc kto wie? Najpierw na próbę a potem na stałe.

Ale czytałem, że może jednak się nie wycofają, wesprze ich federacja.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nasuwa się jeszcze pytanie:
Jeżeli BMW wycofuje się z F1 to czy będzie wydawać jeszcze pieniądze w tym sezonie na nowe pakiety aerodynamiczne, badania w tunelu itd, aby jakoś wypaść w tym sezonie? Czy bazować będzie na tym co ma i dociągną na ostatnich miejsach do końca sezonu? Jeżeli to drugie to kompletna porażka dla widowiska...
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Właśnie oglądam tvn24 i BMW chyba na stałe wycofuje się z F1, ma zamiar gdzie indziej inwestować, np. rajdy. A Kubicą albo ktoś się zainteresuje i transfer, albo stracony sezon do końca i w przerwie jakieś ruchy w stronę nowego teamu.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Niemiec Michael Schumacher wystartuje w bolidzie Ferrari w wyścigu o Grand Prix Europy 23 sierpnia w Walencji, jeśli przejdzie testy medyczne - poinformował w środę wieczorem włoski zespół.
Schumacher, który zakończył karierę w październiku 2006 roku, zgodził się zastąpić Brazylijczyka Felipe Massę, poważnie rannego w ostatnim wyścigu na Węgrzech. Niemiec jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Formuły 1. Mistrzostwo świata zdobył siedem razy.

"Ferrari ma zamiar powierzyć Michaelowi Schumacherowi samochód Felipe Massy do czasu powrotu brazylijskiego kierowcy do zawodów. W najbliższych dniach Michael Schumacher przejdzie program przygotowań, po którym będzie możliwe potwierdzenie jego udziału w mistrzostwach, począwszy od Grand Prix Europy" - oświadczył zespół Ferrari na swojej stronie internetowej.
Onet.pl

czyli raczej nie zobaczymy Roberta w czerwonym bolidzie w tym sezonie. swoja droga ciekawie jak zaprezentuje sie Schumacher :)
 
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
Coś mi się wydaje, że Schumi teraz jest w formie.
Fajnie by było, żeby Kubica jeździł w Ferrari, ale... jeżeli obrażenia Massy nie są poważne, to na pewno w przyszłym sezonie wróci, czego zresztą mu życzę, bo nie chciałbym, aby Kubica zyskał na nieszczęściu Massy. Między innymi dlatego Ferrari oddało bolid Massy Schumiemu, aby udowodnić, że nie chcą nikogo innego na miejsce Massy.
Dla mnie nie jest ważne, gdzie będzie jeździł Kubica, oby tylko zgłosił się po niego jakiś team.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No to chyba powoli zbliżające się GP będzie pełne emocji. Ciekawe jak to wszystko wyjdzie, no i gdzie trafi Robert.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
a ja uważam że będzie jeździł w BrownGP przecież Barichello kończy karierę więc Kubica może znaleźć miejsce w tym zespole :)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
A ja jestem ciekaw tego czy, Polsat będzie transmitował wyścigi F1 w przypadku kiedy Kubica nie trafiłby do żadnego teamu :]
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
A ja jestem ciekaw tego czy, Polsat będzie transmitował wyścigi F1 w przypadku kiedy Kubica nie trafiłby do żadnego teamu :]

To zależy od słupków oglądalności. Jeżeli po mimo braku Kubicy oglądalność będzie to będzie transmisja. Tak myślę. Life is brutal w tym przypadku.
Jak było z tenisem ziemnym? Jak Radwańska miała dobry czas to TVP z tego co pamiętam pokzywało turnieje. Forma się skończyła i jedynie Eurosport emituje.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Ale skoki narciarskie przetrwały, oby było tak z F1 ;)

Bo jakby nie było Polacy jeszcze usiłują skakać. Zobaczycie w tym sezonie. Adam będzie górą :D Ja w nego wierzę hehe.

Ciekawe jak Schumi się sprawować będzie...
 

Snuffy

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem zajmie miejsce Massy , zawsze Ferrari bylo jego marzeniem wiec oby sie spelnilo :)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Schumacher pewnie wystąpi parę razy i na tym się skończy. Wątpię, żeby na dobre wrócił do F1. A co do Kubicy to nie mam wątpliwości co do tego, że trafi do jakiegoś teamu.
 
Do góry