Blokowanie lub wyróżnianie stron w wynikach wyszukiwania Goo

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Często jak szukam czegoś w internecie przy pomocy wyszukiwarki Google, zamiast wartościowych stron trafiają się jakieś bezwartościowe z przyciskiem i wyświetlonymi słowami kluczowymi, które chwilę wcześniej wpisałem w wyszukiwarce.
Znalazłem kilka artykułów w których Google wprowadza możliwość blokowania stron przez użytkownika, ale ja nic takiego nie mogę znaleźć. Prawdopodobnie trzeba być zalogowanym do konta Google żeby móc z tej opcji skorzystać.

Chciałbym się zapytać czy są jakieś sposoby na blokowanie lub przynajmniej podświetlanie takich stron w wynikach wyszukiwania? Może jakaś wtyczka do Firefox?
Chodzi o to aby niepotrzebnie nie klikać w te strony i nie tracić czasu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Możesz dać screena na którym będzie widać z czym masz problem ? Nie do końca rozumiem co masz na myśli.
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Możesz dać screena na którym będzie widać z czym masz problem ? Nie do końca rozumiem co masz na myśli.
Na szybko próbowałem znaleźć taką stronę, ale jak na złość nie znalazłem.
Ogólnie chodzi mi o odróżnienie w wynikach wyszukiwania Google wartościowych stron od tych bezwartościowych, tzw. śmieciowych stron, śmieciowych zapleczy, stron zapleczowo-spamowych.
Te strony często zawierają wirusy, często zawierają link lub linki do najpopularniejszych stron do pobierania plików, najczęściej w adresie zawierają dodatkowe losowe znaki przed swoją domeną "miejską" przez co trudno je wrzucić na jakąś czarną listę.
Na pewno większość z Was się na nie natknęła.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Strony z wirusami zazwyczaj blokuje antywirus. Czy jeżeli zalogujesz się na swoje konto w Google to w/w linki do stron nadal są widoczne ?
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Strony z wirusami zazwyczaj blokuje antywirus. Czy jeżeli zalogujesz się na swoje konto w Google to w/w linki do stron nadal są widoczne ?
Niestety nie mam konta w Google, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie.
 
Do góry