Bład na facebooku?

chachura

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pewne pytanie. Moj chlopak studiuje w Przemyślu a ja w Rzeszowie. Wiec mieszkamy w dwoch roznych miejscowosciach. Nie mam jego hasla do fb ani zadnego innego dostepu do jego konta jednak on mnie oskarza o wchodzenie na jego fb poniewaz wyswietlilo mu sie ze ktos z Rzeszowa wchodził na jego konto. Jak to mozliwe? Nawet nie mam udowodnić ze tego nie robilam czy istnieje mozliwosc ze zaszla jakas pomylka na fb lub cos w tym stylu?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kluczową rolę odgrywają tutaj adresy IP każdy komputer ma swój unikatowy adres. Jeżeli jednak kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt komputerów znajduje się w jednej podsieci to w internecie są one widziane pod jednym adresem. Jeżeli więc macie w Przemyślu dostawcę internetu radiowego (a z tego co wiem to macie) to wystarczy, że ktoś na jego konto zalogował się z tejże sieci a Facebook wyświetlił mu, że logowanie odbyło się z Przemyśla. Jeżeli nie używasz internetu radiowego to możesz udowodnić mu to poprzez porównanie adresów IP z których odbywały się logowania (ten z którego odbyło się logowanie będzie inny niż twój) Nie jestem tylko pewien czy Facebook udostępnia również adresy IP czy tylko samą geolokalizację.
 
Do góry