Black Metal

forAiur

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Siema.
Ktos z was slucha? Moze sie podzielic jakimis kapelami?
Moze zaczne od tego co lubie z obecnych tytanow:
Katharsis, DsO, Funeral Mist, Polska Mgła :), Shining (o ile tutaj to kwalifikujemy), Enthroned...

z mniej znanych:
Forgjord, Vitsaus (finskie), Svedhous (koreanskie), Beastcraft (mocna pozycja)... i wiele innych.

O ile temat bedzei sie rozrastal podziele sie duzo wieksza iloscia i popisze cos wiecej.

Zapraszam!
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Warto posłuchać:
Darkthrone,Limbonic Art(chociaz bardziej podchodzi to pod symfoniczny black),Belphegor,Necrophobic,Hecate Enthroned,Satyricon,Old Mans Child,Agathodaimon,Bathory, itd. itd....
 

forAiur

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Warto posłuchać:
Darkthrone,Limbonic Art(chociaz bardziej podchodzi to pod symfoniczny black),Belphegor,Necrophobic,Hecate Enthroned,Satyricon,Old Mans Child,Agathodaimon,Bathory, itd. itd....

Czyli widze, ze poza pionierami, tj Darkthrone i Bathory lubisz melodoic bm. Ja z kolei nieszczegolnie, ale mozesz sprawdzic sobie Blinded By Faith.
 

WUC

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2012
Posty
12
Punkty reakcji
1
Burzum, Mayhem, Immortal, Bathory, Therion, Durdkh, Nokturnal Mortum...
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Witam.
Black Metal to dla mnie głównie zespoły skandynawskie. Ulubione to: Gorgoroth, Carpathian Forest, Satyricon, Nattefrost, Ragnarok, Immortal.
Mniej słuchałem Mayhem, Urgehal i Dissection ale to mam zamiar nadrobić. Genialny jest (wg. mnie) wczesny Bathory.
 

Linirrlan

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
62
Punkty reakcji
2
Marduk, Behexen i Ajattara z Finlandii, z polskich uwielbiam Vesanie ;) (bo głównie u mnie jak bm to symfoniczny) , Limbonic Art, Satyricon, Dimmu Borgir, Immortal, Rotting Christ (z Grecji ;)) tyle, co mi się przypomniało z zespołów BM, które słucham (ale jest ich więcej :p )
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Genialny skład. Czasem też słucham Rotting Christ ale głównie "Theogonij" ulubiony album jak dla mnie greckiego zespołu. Za to Satyricon nagrał dobry album pt. "The Age of Nero". Z Dimmu Borgir jest kilka super albumów (jak nie wszystkie). Mi, osobiście nie pod pasował ostatni z 2010 roku "Abrahadabra"
 

Linirrlan

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
62
Punkty reakcji
2
Nie uważam siebie za znawcę tego gatunku^^ Jeśli chodzi o Dimmu to faktycznie abrahadabra jest najsłabsza chociaż jak widzę coś takiego w tv...
to mi się marzy zobaczyć coś takiego w TVP np :D (w ogóle wokalistka z Djerv jest fantastyczna) jeszcze z BM myślę, że ciekawym zjawiskiem są zespoły typu Lifelover czy Hypothermia, ale to już z symfonią nie ma nic wspólnego xD
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Wtedy można zaryzykować stwierdzenie że opłaca się płacenie abonamentu. "Abrahadabra" może i najsłabsza ale Dimmu Borgir to marka sama w sobie.
To moje osobiste zdanie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xal3u_orWAc[/youtube]
Klasyczny pagan, sporo medievalu. Warto posłuchać.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Co do Black Metalu to słuchałem ostatnio płyt Besatt i są bardzo dobre, o to w tym chodzi.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Jeżeli chodzi o prawdziwy przekaz w Black Metalu to wyróżnił bym Tsjuder, Marduk i Watain.
 

Nędzniczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
28
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Owszem, słucham black metalu. Burzum uwielbiam, Varg jest moim idolem. Pierwsze albumy fakt, są trochę lepsze niż te późniejsze ale cała twórczość Varga bardzo mi sie podoba. Jeszcze dochodzą tam dark ambientowe albumy. Godne wysłuchania ;> Oprócz Burzum trochę Arkony i Bathorego. Ktoś kojarzy POLSKĄ Arkonę?

http://www.youtube.com/watch?v=DrU3u5j6jqg
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Oczywiście, że nie którzy kojarzą ale to ma jedną wadę jak dla mnie - polski tekst, zbyt często.

Ostatnio zapoznałem się z twórczością Kult ov Azazel.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Biorąc na warsztat Besatt - ich dema, i krótko grające płyty są po polsku i brzmią według mnie tragicznie. Pomijam fakt, że nienawidzę piosenek po polsku.
Chodzi mi o brzmienie, do growla to wcale mi nie pasuje.

Uwielbiam teksty angielskie, norweskie czy szwedzkie ale polskich nie lubię.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ja bardziej symfonicznie, lubię Dimmu Borgir. Z drugiej strony też Satyricon nie wzgardzę.
 
Do góry