[Biologia]Zalety rozmnażania płciowego

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Ewolucja, darwinizm...W Ameryce toczyła się debata na ten temat w latach 30, ale to nic...edukujemy młodych. Kto mi da jako pierwszy argumenty przemawiające za wyższością rozmnażania płciowego nad bezpłciowym, odwołując się do teorii ewolucji oraz przykładów organizmów żywych zarówno tych wymarłych jak i żyjących obecnie?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Lepiej rozmnażać się płciowo, bo to zapewnia większą zmienność genetyczną. Im większa pula genów tym większa różnorodność osobników danego gatunku, częstsze zmiany w genotypie, które napędzają ewolucję. No i zmiany te mogą być przekazywane następnym pokoleniom.

Co mamy pokazać tym przykładem? Wyższość rozmnażania płciowego? Wszystkie kręgowce przeważnie rozmnażają się płciowo, a są najbardziej zaawansowanymi organizmami na ziemi - np. człowiek. Rośliny dwupienne rozmnażają się płciowo, a są przystosowane najlepiej ze wszystkich roślin. Bezpłciowo rozmnażają się bakterie, protisty itp... I widać jak na tym wychodzą :p Bakterie starają się zwiększać różnorodność genów np. poprzez koniugację. Jeśli tak robią, to znaczy że warto.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ponieważ byłem zmuszony zamknąć już jeden temat o nazwie "ewolucja" (ogólna dyskusja na ten temat w dziale religia), i powiadamiałem, że dopuszczam tylko tematy odnoszące się do szczegółów teorii, zmieniam nazwę tematu i przenoszę do działu "nauki matematyczno-przyrodnicze". Offtopy religijne będą karane.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Myślę, że chodziło o rozmnażanie z punktu widzenia biologii. W takim razie cała nasza ludzka romantyczna otoczka odpada, bo nie tylko ludzie rozmnażają się płciowo. Modliszki też, a w trakcie kopulacji samica zżera samca... Ciekawe jak to wpływa na jego rozwój zdrowia uczuciowego i cielesnego :p Związku z ewolucją też nie widzę.

Spam, do którego się odnosisz, usunąłem. Na przyszłość proszę nie komentować czegoś takiego tylko od razu raportować. - Lobo2007

Odnośnie tematu - polecam artykuł http://mpancz.webpark.pl/bioteolamarkizm.php
Dotyczy dziedziczenia cech nabytych.
 
Do góry