Biofer Folik

farm

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
247
Punkty reakcji
1
Biofer Folic tabletki.

Kobiety planujące lub będące w ciąży, kobiety w połogu i karmiące, a także inne osoby z niedoborem żelaza i kwasu foliowego mogą zasięgnąć opinii na temat preparatu Biofer Folik. Jest to preparat zawierający żelazo w postaci bardzo dobrze przyswajalnej. Dodatkowo zawarte w nim kwas foliowy i witamina C zwiększają możliwość jego wchłaniania w układzie pokarmowym.
Jest to preparat bardzo bezpieczny i niemalże bez skutków ubocznych. Dawkowanie jest zależne od wskazań. Często preparat jest zalecany przez ginekologów. Jest dostępny bez recepty w opakowaniach po 40 lub 80 kapsułek. Czasem producent dodaje dodatkowe kapsułki w formie promocji.
Duże opakowanie to koszt około 27 zł.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Grunt to zeby barać Folik w dawce 0, 4 mg dziennie na 3 miesiące przed zaplanowaną ciążą i w pierwszym trymestrze ciąży wtey możemy byc pewne że dzieco urodzi sie bez rozczepu kregosłupa, czy przepukliny mózgowej...odpukać...
 
N

nianiaSweet

Guest
Ale wiesz co, warto wrócić kiedyś tam do folika ponieważ zapobiega też miażdżycy, chroni serce i usprawnia pracę mózgu, aż o połowę zmniejsza ryzyko alzheimera
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No właśnie wiem to od lekarza i u mnie w apteczce folik to podstawa, ja na przykład biorę go non stop.
 
N

nianiaSweet

Guest
czyli aktualnie nie jesteś w ciąży, bierzesz go z innych powodów?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja słyszałam ze kwas foliowy powinno się przyjmowac równiez oprócz tego kiedy jesteśmy w ciązy. Często w suplementach diety nie ma wystarczającej dawki kwasu jak w 1 tabletce.
 
M

magiczna

Guest
Kwas foliowy ma wiele innych zastosowań i pozytywnie wpływa na inne dziedziny zdrowia, także z pewnością warto go łykać
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ma, ale najważniejsze to trzeba pamiętać, o tym że wady cewy nerwowej, która jest zawiązkiem układu nerwowego powstaje bardzo wcześnie, bo już w 2.- 4 tygodniu ciąży i jeśli na tym etapie będzie za mało kwasu foliowego, mogą powstać nieodwracalne wady układu nerwowego.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mnie zastanawia to przez jaki okres czasu trzeba przyjmowac kwas foliowy , bo różne tak naprawde sa na ten temat zdania... podpowiecie coś ?
 
N

nianiaSweet

Guest
jeśli chodzi o okres ciąży to kwas foliowy powinno się łykać co najmniej 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę, oraz w I trymestrze ciąży, to podstawa.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Tu wiadomo ze jest to wazne, ale na co trzeba zwrócic uwagę - to to ze nie zawsze jestesmy w stanie przewidzieć ciąze :) Dlatego zdrowa dieta jest tutaj równie wazna.
 

ulma

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja brałam Biofer Folik w ciąży i bardzo ładnie poprawiał mi wyniki badań.
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
ulma napisał:
Ja brałam Biofer Folik w ciąży i bardzo ładnie poprawiał mi wyniki badań.
To chyba jeden z lepszych suplementów na rynku. Nic dziwnego, że poprawił Twoje wyniki :), bo ma w swoim składzie tę najlepiej wchłanianą formę zelaza - żelazo hemowe. :tongue:
 
Do góry