malwinazawszespoko

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witam. Mam dosyć nietypowy problem z bibliografią.

Mój temat dotyczy motywu matki w literaturze i sztukach plastycznych. Dość banalny, więc oprócz klasycznych przykładów wybrałam też kilka współczesnych, żeby nie było za nudno, no i między innymi Harry'ego Pottera. Najpierw napisałam w bibliografii "HP i Komnata Tajemnic", ale potem stwierdziłam, że cechy postaci Molly Weasley, o którą mi chodzi, są tak naprawdę porozrzucane po różnych częściach HP.

I tu moje pytanie: ktoś się może orientuje, czy mogę serię książek opisać jako jeden punkt w bibliografii? Bo nie chciałabym podawać wszystkich 7 książek jako siedem osobnych punktów, to by wyglądało, jakby Harry Potter był podstawą mojej prezentacji, a tak nie jest. Poza tym chodzi przecież cały czas o tę samą postać.

Bardzo proszę o jakieś rady. Mam nadzieję, że nie będzie konieczne, żebym rezygnowała z tej postaci w prezentacji.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Może po prostu zapisz to w postaci : Saga "HP" J.K.Rowling? Nie jako kilka książek, tylko jako całą sagę, czy jakkolwiek to nazwać?
Albo też ja bym napisała zwyczajnie "HP", nie podając żadnej konkretnej części.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Nie mam pojęcia co to szczerze mówiąc, matura przede mną póki co.
 

malwinazawszespoko

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dzięki, mam nadzieję, że będzie poprawnie, bo niestety nie ma kto mi sprawdzić tego. Oprócz komisji na maturze. :p

A mam jeszcze jedno pytanie, może nie będę musiała zakładać osobnego wątku. Czy ktoś może wie, czy w literaturze przedmiotu może być np. obcojęzyczny artykuł? Ewentualnie mogę go sama przetłumaczyć na potrzeby prezentacji, tylko jak to dołączyć?
 
Do góry