Biblijna Historia Bożego Narodzenia

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
7Teen napisał:
czyli dokładnie co robisz?
7Teen napisał:
Mojżesz zmartwychwstał
prawdopodobnie masz na myśli Mt. 17:3. tyle że to żaden dowód na zmartwychwstanie Mojżesza. Poza tym sam Jezus powiedział (Jana 3:13) (...)Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego(...) co oznacza że kiedy Jezus był na ziemi Mojżesz nie mógł być w niebie. proste i logiczne.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego(...) co oznacza że kiedy Jezus był na ziemi Mojżesz nie mógł być w niebie. proste i logiczne.
Historia zapisana w 2 Krl 2 mówi nam jednoznacznie, że Eliasz został wzięty do nieba zanim Jezus Chrystus chodził po ziemi w ludzkiej postaci:
(11) I stało się, gdy oni przecię szli rozmawiając, oto wóz ognisty, i konie ogniste rozłączyły obydwóch. I wstąpił Elijasz w wichrze do nieba. (2 Ks. Królewska 2, Biblia Gdańska)
Więc teraz Twoje nauki są w niezgodzie. Nie takie proste i logiczne, jak mogłoby się wydawać.




Oto kolejne dowody:

(29) A gdy się modlił, stał się inakszy kształt oblicza jego, i szaty jego stały się białe i świetne. (30) A oto dwaj mężowie rozmawiali z nim, a ci byli Mojżesz i Elijasz; (31) Którzy pokazawszy się w sławie, powiadali o jego śmierci, którą miał podstąpić w Jeruzalemie. (Ew. Łukasza 9, Biblia Gdańska)

(1) A po sześciu dniach wziął Jezus Piotra i Jakóba i Jana, brata jego, i wprowadził je na górę wysoką osobno. (2) I przemieniony jest przed nimi, a rozjaśniło się oblicze jego jako słońce, a szaty jego stały się białe jako światłość. (3) A oto ukazali się im Mojżesz i Elijasz, z nim rozmawiający. (Ew. Mateusza 17, Biblia Gdańska)

(3) A szaty jego stały się lśniące, i bardzo białe jako śnieg, jak ich blecharz na ziemi nie może wybielić. (4) I ujrzeli Elijasza z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. (Ew. Marka 9, Biblia Gdańska)


(16) Albowiem nie baśni jakich misternie wymyślonych naśladując, uczyniliśmy wam znajomą Pana naszego, Jezusa Chrystusa moc i przyjście, ale jako ci, którzyśmy oczami naszemi widzieli wielmożność jego. (17) Wziął bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy mu był przyniesiony głos taki od wielmożnej chwały: ten jest on Syn mój miły, w którym mi się upodobało. (18)A głos ten myśmy słyszeli z nieba przyniesiony, będąc z nim na onej górze świętej. (2 List Piotra 1, Biblia Gdańska)


Poza tym sam Jezus powiedział (Jana 3:13)
Ciekawy werset, który w rzeczywistości wspiera i harmonizuje się ze wszystkim, co napisałem na tym forum:

"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie."

Pisałem wielokrotnie, że Jezus Chrystus zapłacił za grzechy przed założeniem świata a ten werset w rzeczywistości dotyczy tego czasu. Kiedy przyjmiemy tę biblijną prawdę, jesteśmy w stanie zrozumieć w jaki sposób Eliasz i Mojżesz poszli do nieba, zanim Jezus Chrystus chodził po ziemi.
 

Yukon

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
Więc to udowodnij a nie rzucaj pustych słów. Wyzywam cię.
a co do życia na ziemi: m. in. Mt. 5:5. pozdrawiam

Mojżesz zmartwychwstał, czy ktoś widział go ostatnio chodzacego drzwi do drzwi nawracając ludzi? Nie. Dlatego, że jest w niebie.
Ja mysle ze cala biblia to bajeczka dla niemyslacych osob
Otoz biblia mowi ze jezus narodzil sie gdy wielkorzadca Syri bylKwiryniusz. Teraz sprawdzamy w encyklopedi kiedy kwiryniusz zosta”wielkorzadca
Encyklopedia podaje zebyl9 to w 14rne.
Ta sama ewangelia mowi ze Krol Herod Wielki nastawal na zycie Jezusa
Ale. encyklopedia podaje ze herod wielk9 zmarl w 4 rnpezatem czyli 18 la5 przed rzekomym narodzeniej jezusa
Czyli cos tu nie pasuje
I pytam
Czy ewangelista zmyslil sobie historie?
Czy duch sw sie pomylil
Bo ponoc biblia byl@ pisana pod jego natchnieniem
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Yukon napisał:
Ja mysle ze cala biblia to bajeczka dla niemyslacych osob Otoz biblia mowi ze jezus narodzil sie gdy wielkorzadca Syri bylKwiryniusz. Teraz sprawdzamy w encyklopedi kiedy kwiryniusz zosta”wielkorzadca Encyklopedia podaje zebyl9 to w 14rne. Ta sama ewangelia mowi ze Krol Herod Wielki nastawal na zycie Jezusa Ale. encyklopedia podaje ze herod wielk9 zmarl w 4 rnpezatem czyli 18 la5 przed rzekomym narodzeniej jezusa Czyli cos tu nie pasuje I pytam Czy ewangelista zmyslil sobie historie? Czy duch sw sie pomylil Bo ponoc biblia byl@ pisana pod jego natchnieniem

Jezus urodził się 7 B.C. Ta data powinna pasować powyższej chronologii.
 
Do góry