Biblijna epopeja narodu

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Super ciekawy wątek - konkretny, treściwy, po prostu "A do Z" w pigułce!

Nic dodać nic ująć !

Tak trzymać !

Proszę Pana Bogusława o dalsze wpisy bo czuję niedosyt zamieszczonych treści !

Czemu tak lapidarnie ?

Warto rozwinąć te wątki !
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 44,20-22

"Wtedy odpowiedzieliśmy panu mojemu: Mamy jeszcze ojca staruszka i małego chłopca, który urodził mu się na starość. Brat zaś jego umarł, tak że on sam jeden pozostał po matce swojej, i ojciec kocha go" Czyli wtedy odpowiedzieli mową słów bracia Józefa panu mojemu, Józefowi bratu swojemu: Mamy jeszcze ojca staruszka, bo długa destrukcja sprawił że został staruszkiem, i małego chłopca, młody rodzaj informacji, u którego długa destrukcja sprawi że będzie staruszkiem, który urodził mu się na starość, którego zrodził ojciec braci Józefa, po długo trwającej destrukcji. Brat zaś jego, Beniamina Józef umarł, sprzedali Józefa bracia jego do Egiptu, tak że on, Beniamin sam jeden pozostał, bo Józefa brata Beniamina sprzedali do Egiptu, po matce swojej Racheli, których urodziła Jakubowi Rachela, kochana żona Jakuba (Rdz 20,30) I ojciec braci Józefa kocha go, Beniamina, jak kochał Rachelę matkę Józefa i Beniamina (Rdz 30,22-24; 35,16-18) "Ty zaś rzekłeś do sług swoich: przyprowadźcie go do mnie, aby go oglądał własnymi oczyma" Czyli Józef natomiast rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do sług swoich, nieświadomych braci swoich, co czyni Józef, brat ich: Przyprowadźcie z ziemi kananejskiej go, Beniamina do mnie, Józefa, abym go, Beniamina oglądał, przyjrzał się dokładnie własnymi oczyma, swoim rodzajem informacji do percepcji. Analogicznie do przyprowadzenia brata naszego do świadomości, że za zło czynione bratu swemu poniesie śmiertelne konsekwencje, ból, cierpienie, strach, przerażenie, które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj. 21,8 I nie będzie zbawiony, żył wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) "Powiedzieliśmy panu mojemu: Chłopiec ten nie będzie mógł opuścić ojca swego, bo gdyby opuścił ojca swego, ten by umarł" Czyli powiedzieli bracia Józefa panu mojemu, Józefowi bratu swojemu: Chłopiec, nazwany umownie młody rodzaj informacji ten, Beniamin nie będzie mógł opuścić ojca swego, musi zostać z ojcem swoim, bo gdyby opuścił ojca swego, nie został z ojcem swoim, ten ojciec jego i braci Józefa by umarł, bo zaprzestałyby odbywać się oddziaływania informacyjne ojca ich - rodzaj informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji (Rdz 44,20-22)​
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Bogusław - zaprawdę powiadam Ci - proszę o jakieś bliższe szczegóły w tej sprawie.

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Bogusław - zaprawdę powiadam Ci - proszę o jakieś bliższe szczegóły w tej sprawie.

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo-informacyjnej całości, w którym zjedzony owoc banana, bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Uczynił w systemie falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych. Wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją-informacja dla całości i o całości rodzajów informacji we wszechinformacji. To są szczegóły fundamentalne.
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 44,23-25

"Wtedy ty rzekłeś do sług swoich: Jeśli brat wasz najmłodszy nie przyjdzie z wami, nie będziecie już oglądać oblicza mojego" Czyli wtedy ty rzekłeś: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do sług swoich, nieświadomych braci swoich, co czyni Józef brat ich: Jeśli brat wasz, Beniamin najmłodszy syn Racheli, matki Józefa nie przyjdzie, przybędzie z wami z ziemi kananejskiej, nie będziecie już oglądać, nie ujrzycie oblicza, tożsamość rodzaju informacji mojego, Józefa - rodzaj informacji z formą ruchu. Analogicznie do przyjścia na ziemię Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, aby każdy z nas był zbawiony, żył w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj. 21) I nie poniósł śmiertelnych konsekwencji, ból, cierpienie, strach, przerażenie, etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj. 21,8 ) Za czynienie, myślami, słowami i uczynkami w systemie duchowo - informacyjnym, falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji "A gdyśmy przyszli do sługi twojego, ojca mojego, i powtórzyliśmy mu słowa pana mego" Czyli a gdy przyszli bracia Józefa do ziemi kananejskiej do sługi twojego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojca mojego i braci Józefa, i powtórzyliśmy mu słowa, mowę słów, pana mego, Józefa brata mego. Analogicznie do powtórzenia bratu naszemu mowy słów Ewangelii Pana mego i Pana naszego Jezusa Zbawiciela "ojciec nasz rzekł: jedźcie znowu, kupcie nam trochę żywności" Czyli ojciec nasz, braci Józefa rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do braci Józefa: Jedźcie znowu do Egiptu i kupcie, za pieniądze nam, rodzinie Jakuba trochę żywności, trochę zboża, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produktów z rodzajów informacji, owoców, produktów rodzajów informacji i produktów z jednego (Rdz 18,8 ) rodzaju informacji (Rdz 44,23-25)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 44,26-28

"A my powiedzieliśmy: Nie możemy jechać ! Pojedziemy natomiast, jeżeli nasz najmłodszy brat pojedzie z nami. Bo jeśli brat nasz najmłodszy nie pojedzie z nami, nie będziemy oglądać oblicza owego męża" Czyli a my powiedzieliśmy, mowę słów: Nie możemy jechać, do Egiptu. Pojedziemy natomiast jeżeli nasz najmłodszy brat, Beniamin syn Racheli, matki Józefa pojedzie z nami. Bo jeśli brat nasz najmłodszy, Beniamin nie pojedzie z nami, do Egiptu, nie będziemy oglądać, nie ujrzymy oblicza, tożsamość rodzaju informacji owego męża, Józefa, brata swego, nazwanego mężem. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, bo jeśli nie poniósłby śmierci w zastępstwie każdego z nas, to nikt z nas nie byłby zbawiony, nie żył w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Dz.4,12; Obj.21) I poniósłby śmiertelne konsekwencje, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwałyby wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8 ) Za czynienie myślami, słowami i uczynkami w systemie duchowo - informacyjnym, falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji "Wtedy rzekł sługa twój, ojciec mój, do nas: Wy wiecie, że dwóch synów urodziła mi żona moja" Czyli wtedy rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów sługi twego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojciec mój, i braci Józefa, do nas: Wy wiecie, że dwóch synów, Józefa im Beniamina urodziła mi, Jakubowi żona moja, Rachela. Analogicznie do tych, o których my wiemy, o Jezusie Zbawicielu pierworodnym wszelkiego stworzenia (Kol.1,15-17) i stworzonym człowieku Adamie (Rdz 1,27; 3,8 ) "Jeden odszedł ode mnie i musiałem sobie powiedzieć: Z pewnością rozszarpał mi go dziki zwierz; i dotąd go nie widziałem" Czyli jeden odszedł ode mnie, Józef nie odszedł od ojca swego, to bracia jego sprzedali Józefa do Egiptu (Rdz 37,28) I musiałem sobie powiedzieć, i musiał sobie ojciec Józefa powiedzieć mowę słów: Z pewnością rozszarpał mi go dziki zwierz, z pewnością nie rozszarpał Jakubowi Józefa dziki zwierz, bo ojciec Józefa nie rozpoznał by szaty Józefa, umoczonej we krwi kozła (Rdz 37,31) To bracia jego chcieli Józefa pozbawić życia (Rdz 37,20-27) Potem sprzedali Józefa do Egiptu (Rdz 37,28) I dotąd Józefa Jakub nie widział, odkąd Józefa bracia jego sprzedali do Egiptu. Analogicznie do jednego, który odszedł ode mnie, stworzony człowiek Adam oddzielony od systemu duchowo - informacyjnej całości(Eden) przez zjedzony owoc banana, bez nasienia (Rdz 1,29-30) Nie dla was, dla zwierząt, który w systemie duchowo - informacyjnej całości, uczynił falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją (Rdz 44,26-28)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 44,29-31

"A jeżeli zabierzecie i tego, a spotka go coś złego, wtedy doprowadzicie mnie osiwiałego ze zmartwienia do grobu" Czyli a jeżeli zabierzecie, bracia Józefa i tego, Beniamina, którego urodziła Jakubowi Rachela, kochana żona Jakuba (Rdz 29,30) A spotka go coś złego, jak Józefa, którego bracia z nienawiści sprzedali do Egiptu (Rdz 37,28) Wtedy doprowadzicie mnie, Jakuba osiwiałego, przez długo trwającą destrukcje ze zmartwienia, o Beniamina do grobu, miejsce dla rodzaju informacji po długo trwającej destrukcji Analogicznie do Jezusa Zbawiciela chociaż był synem umiłowanym (Mat.17,5; Jan.3,16) To Bóg Wszechmogący posłał Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka, by poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, za nasze myśli, słowa i uczynki. Byśmy nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach przerażenie, etc..., które trwać będą wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8 ) I byli świadomi, że nasze myśli, słowa i uczynki, które nie są zgodne z Ewangelią Jezusową, w systemie duchowo - informacyjnym czynią falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. Bo za czynienie falowych zakłóceń w systemie, na pewno poniesie się wiecznie trwającą śmierć "Gdybym więc teraz przyszedł do sługi twego, ojca mojego, a nie byłoby z nami chłopca, z którego duszą jest związana dusza jego" Czyli gdyby więc teraz Juda, brat Józefa przyszedł do ziemi kananejskiej do sługi twego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojca mojego, Judy i braci Józefa, a nie byłoby z nami, braćmi Józefa, chłopca, młody rodzaj informacji, z którego duszą, informacja o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji myśli, słów i uczynków chłopca jest związana, połączona dusza, informacja o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji, myśli, słów i uczynków jego, Jakuba "to gdyby spostrzegł, że chłopca nie ma, umarłby. I tak sprawią słudzy twoi, że sługa twój, ojciec nasz, zejdzie osiwiały ze zmartwienia do grobu" Czyli to gdyby spostrzegł, uświadomił sobie, że chłopca, młody rodzaj informacji nie ma z braćmi Józefa, umarłby, zaprzestałyby odbywać się oddziaływania informacyjne Jakuba - rodzaj informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją. I tak sprawią, przyczynią się słudzy twoi, nieświadomi bracia Józefa, co czyni brat ich. Jak my byliśmy nieświadomi, co uczynił dla każdego z nas Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, sługa twój, nieświadomy ojciec braci Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojciec nasz, braci Józefa zejdzie osiwiały, przez długo trwającą destrukcje ze zmartwienia, o Beniamina, do grobu, miejsce dla rodzaju informacji po długo trwającej destrukcji (Rdz 44,29-31)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 44,32-34

"Bo sługa twój ręczył za chłopca ojcu swemu, mówiąc: Jeśli nie przywiodę go do ciebie, wtedy do końca życia będę obciążony winą" Czyli bo sługa twój, Juda nieświadomy brat Józefa, co czyni Józef brat jego ręczył, zobowiązał się zapewnić życie bratu swemu za chłopca, z którego duszą jest związana dusza ojca mego, ojcu swemu, Judy i braci Józefa, mówiąc słowa: Jeśli nie przywiodę go do ciebie, jeśli Juda brat Beniamina zobowiązaniem nie zapewni życia Beniaminowi bratu swemu, wtedy do końca życia, ukończonej destrukcji będę obciążony winą, bo zobowiązaniem nie zapewnił życia Beniaminowi bratu swemu. Analogicznie do tych, którzy zobowiązali się do zapewnienia zbawienia braciom swoim, a zobowiązaniem nie zapewnili zbawienia braciom swoim, wtedy będą odpowiedzialni za śmierć braci swoich. "Dlatego niech zostanie zamiast chłopca sługa twój jako niewolnik pana mego, a chłopiec niechaj wróci z braćmi swymi" Czyli dlatego niech zostanie zamiast chłopca, z którym jest związana dusza ojca mego sługa twój, nieświadomy brat Józefa, co czyni Józef brat jego jako niewolnik, zależny od decyzji pana mego, Józefa, brata mego, a chłopiec, z którym jest związana dusza ojca mego niechaj wróci, do ojca swego z braćmi swymi, z braćmi Józefa. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, który poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas. Byśmy nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj.21,8 ) I byli zbawieni, żyli wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj. 21) "Bo jakże ja mógłbym wrócić do ojca mego, gdyby nie było ze mną tego chłopca ? Nie mógłbym patrzeć na nieszczęście, które by dotknęło ojca mego" Czyli bo jakże ja, Juda mógłbym wrócić do ojca mego i braci Józefa, gdyby nie było ze mną, Judą tego chłopca, z którego duszą jest związana dusza ojca mego ? Nie mógłby, Juda patrzeć, przyglądać się na nieszczęście, że nie było z Judą Beniamina, które by dotknęło ojca mego, bo nie byłoby Beniamina, z którego duszą jest związana dusza ojca mego. Analogicznie do każdego z nas, bo jakże bylibyśmy zbawieni, żyli w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości, gdyby Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, nie poniósł śmierci w zastępstwie każdego z nas. Byśmy nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwałyby wiecznie (Rdz 44,32-34)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,1-3

"Wtedy Józef nie mógł już opanować się dłużej wobec wszystkich, którzy stali wokół niego, i zawołał: Wyprowadźcie wszystkich ode mnie. I nie pozostał przy nim nikt, gdy Józef dał się poznać braciom swoim" Czyli wtedy Józef nie mógł już opanować się dłużej, by dać się poznać braciom swoim wobec wszystkich Egipcjan, którzy stali, na formie ruchu wokół, otaczając Józefa z każdej strony, i zawołał, donośnym głosem: Wyprowadźcie wszystkich ode mnie, by nie pozostał przy Józefie nikt z Egipcjan, którzy stali wokół Józefa. I nie pozostał, bo wyprowadzili wszystkich Egipcjan. przy Józefie nikt z Egipcjan, gdy Józef dał się poznać braciom swoim, że jest bratem ich, którego z nienawiści sprzedali do Egiptu "Zapłakał tak głośno, że usłyszeli to Egipcjanie i usłyszał to dwór faraona" Czyli zapłakał, rozpoczęły się oddziaływania informacyjne mowy słów, dźwięków, wibracji Judy, z Józefa rodzajem informacji do odbierania i przekazania rodzajowi informacji do przetwarzania mowy słów, dźwięków, wibracji, zakończone płaczem tak głośno, rozpoczęte oddziaływania informacyjne zakończone płaczem, że usłyszeli, rodzajem informacji do odbierania i przekazania rodzajowi informacji do przetwarzania mowy słów, dźwięków, wibracji, to głośno rozpoczęte oddziaływania informacyjne zakończone płaczem Egipcjanie z plemienia Chawili przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) I usłyszeli rodzajem informacji do odbierania i przekazania rodzajowi informacji do przetwarzania mowy słów, dźwięków, wibracji, to głośno rozpoczęte oddziaływania informacyjne zakończone płaczem dwór - administracja faraona - wielki dom "Potem rzekł Józef do braci swoich: Jam jest Józef ! Czy żyje jeszcze ojciec mój ? A bracia jego nie mogli mu odpowiedzieć, bo się go zlękli" Czyli potem rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Józefa do braci swoich: Jam jest Józef ! Brat wasz. Czy żyje, nie skończyła się destrukcja, jeszcze ojciec mój ? Trwa destrukcja ojca Józefa i braci jego. Ale bracia Józefa nie mogli Józefowi odpowiedzieć mową słów, na mowę słów Józefa, bo się Józefa brata swego zlękli, że poniosą konsekwencje za brata swego, którego z nienawiści sprzedali do Egiptu, ziemi plemienia Chawili, umownie nazwanej Egiptem (Rdz 45,1-3)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,4-6

"Józef zaś rzekł do braci swoich: Zbliżcie się, proszę do mnie ! A gdy się zbliżyli, rzekł: Jam jest Józef, brat wasz, którego sprzedaliście do Egiptu" Czyli Józef zaś rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do braci swoich: Jam jest Józef, brat wasz, którego z nienawiści sprzedali do Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) Analogicznie do świadomości każdego z nas że Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, który w zastępstwie każdego z nas poniósł śmierć za nasze myśli, słowa i uczynki, które w systemie duchowo - informacyjnym czynią falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. A za czynienie falowych zakłóceń w systemie, na pewno poniesie się wieczną śmierć, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8 ) "Lecz teraz nie trapcie się ani nie róbcie sobie wyrzutów, żeście mnie tu sprzedali, gdyż Bóg wysłał mnie przed wami, aby was zachować przy życiu" Czyli lecz teraz z tego powodu niech nie mają utrapienia ani niech nie robią sobie wyrzutów tym, że Józefa tu, do Egiptu sprzedali, gdyż Bóg Wszechmogący wysłał Józefa przed braćmi jego, aby braci Józefa zachować przy życiu, by nie umarli z braku żywności. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, którego Bóg Wszechmogący wysłał, abyśmy nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie. Byśmy byli zbawieni, żyli wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) "Bo już dwa lata trwa głód na ziemi, a jeszcze będzie pięć lat bez orki i żniwa" Czyli bo już dwa lata, lunarne, siedemset dwadzieścia dni według dwudziestu czterech miesięcy synodycznych i syderycznych trwa głód, brak wszelkiej żywności, zboże, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produktów z rodzajów informacji, owoców, produktów rodzajów informacji i produktów z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) na ziemi - rodzaj informacji, a jeszcze będzie pięć lat, lunarnych, tysiąc osiemset dni według sześćdziesięciu miesięcy synodycznych i syderycznych bez orki, uprawy roli i żniwa, zbioru żywności z uprawianej roli (Rdz 45,4-6)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,7-9

"Bóg posłał mnie przed wami, aby zapewnić wam przetrwanie na ziemi i aby wielu zostało zachowanych przy życiu" Czyli Bóg Wszechmogący posłał Józefa przed braćmi jego, do Egiptu, aby zapewnić wam, braciom Józefa przetrwanie, głodu, brak żywności na ziemi - rodzaj informacji i aby wielu, ludzi zostało zachowanych przy życiu, nie pomarli z braku żywności. Analogicznie do Boga Wszechmogącego, który posłał na ziemię Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka, aby zapewnić każdemu z nas zbawienie, życie wieczne w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) I aby wielu ludzi nie poniosło wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie, etc..., które trwać będą wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8 ) "Tak więc nie wyście mnie tu posłali, ale Bóg, który mnie ustanowił opiekunem faraona i panem jego domu, i władcą całej ziemi egipskiej" Czyli tak więc nie wyście, bracia Józefa tu, do Egiptu posłali, ale Bóg Wszechmogący, który mnie Józefa ustanowił opiekunem, doradcą faraona i panem, zarządcą jego, faraona domu, administracji i władcą, jak sam faraon całej ziemi egipskiej, plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, którego Bóg Wszechmogący posłał by poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, za nasze myśli, słowa i uczynki, które w systemie duchowo - informacyjnym czynią falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją we wszechinformacji (Rz.3,25) I ustanowił Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka, Zbawicielem każdego z nas (Łuk.2,11; 19,10; Jan 3,17; 1Tym.1,15) Byśmy nie ponieśli wiecznej śmierci. I ustanowił Panem naszym (Jan 13,13; Dz.2,36; 10,36; Fil.2,11) I władcą całej ziemi (Hebr 1,2; 1Tym.6,15; Obj.1,5) "Idźcie więc spiesznie do ojca mego i powiedzcie mu: To rzekł syn twój, Józef: Bóg ustanowił mnie panem całej ziemi egipskiej, przybądź do mnie niezwłocznie" Czyli idźcie więc spiesznie, do ziemi kananejskiej do ojca mego, Jakuba i powiedzcie mu, Jakubowi: To rzekł syn, Józef twój, Jakuba: Bóg Wszechmogący ustanowił mnie, Józefa, syna Jakuba panem całej ziemi egipskiej, przybądź do mnie, Józefa niezwłocznie, do pana całej ziemi egipskiej. Analogicznie jak Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka, Bóg Wszechmogący ustanowił Panem całej ziemi (Rdz 45,7-9)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,10-12

"Zamieszkasz w ziemi Goszen i będziesz blisko mnie, ty wraz z synami twoimi i wnukami twoimi, i trzodami twoimi, i bydłem twoim, i wszystko, co masz" Czyli zamieszka Jakub ojciec Józefa w ziemi Goszen, gość i będzie Jakub blisko mnie, Józefa ty, Jakub ojciec Józefa wraz z synami twoimi, braćmi Józefa i wnukami, potomkami synów twoich, Jakuba, i trzodami, rodzaje informacji z produktami rodzajów informacji twoimi, Jakuba, i bydłem, rodzaj informacji z produktami rodzajów informacji twoim, Jakuba, i wszystkim, co masz, wszystkim, co do Jakuba, ojca Józefa należało. "Zapewnię ci tam utrzymanie, bo głód będzie jeszcze pięć lat, abyś nie żył w niedostatku, ty i dom twój, i wszystko, co masz" Czyli zapewnię ci, Józef zapewni Jakubowi ojcu swemu tam, w ziemi Goszen, gość utrzymanie, dostarczać będzie Jakubowi Józef żywność, bo głód, brak wszelkiej żywności, zboże, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produkty z rodzajów informacji, owoce, produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) Będzie jeszcze pięć lat, lunarnych, według miesiąca synodycznego i syderycznego, abyś nie żył w niedostatku, aby Jakub - rodzaj informacji w oddziaływaniach informacyjnych ze wszechinformacją nie był w niedostatku w oddziaływaniach informacyjnych ze wszelką żywnością, zboże, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produkty z rodzajów informacji, owoce, produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) Ty , Jakub i dom twój, rodzina Jakuba, i wszystko, co masz, wszystko, co do Jakuba, ojca Józefa należało "A oto widzą oczy wasze i oczy brata mego, Beniamina, że to ja mówię do was" Czyli a oto widzą, rodzajem informacji oczy, rodzaj informacji wasze, braci Józefa i oczy, rodzaj informacji brata mego, syna Racheli, matki Józefa i Beniamina, że to ja, Józef - rodzaj informacji, nazwany według słów Racheli (Rdz 30,24) Mówię do was, braci swoich (Rdz 30,22-24; 35,16-18) Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, który mówi słowa ewangelii do każdego z nas (Rdz 45,10-12)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,13-15

"Opowiedzcie też ojcu mojemu o całej chwale mojej w Egipcie i o wszystkim, coście widzieli, i spiesznie przyprowadźcie tu ojca mego" Czyli opowiedzcie, mową słów też ojcu mojemu, Jakubowi, ojcu Józefa i braci jego o całej chwale mojej, Józefa, syna Jakuba, pana całej ziemi egipskiej, do której Bóg Wszechmogący wysłał Józefa przed braćmi jego, aby zachować przy życiu braci Józefa i wielu ludzi (Rdz 45,7) Aby nie pomarli z braku żywności, zboże, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produkty z rodzajów informacji, owoce, produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) I o wszystkim, coście widzieli w Egipcie, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) I spiesznie, niezwłocznie przyprowadźcie tu, Egiptu ojca mego Jakuba, ojca Józefa i braci jego. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, którego Bóg Wszechmogący wysłał na ziemię i ustanowił Panem całej ziemi i Zbawicielem każdego z nas. Abyśmy za nasze myśli, słowa i uczynki nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które będą trwać wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj.21, 8 ) Abyśmy byli zbawieni, żyli wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) "Potem rzucił się na szyję bratu swemu Beniaminowi i płakał. Beniamin też płakał w objęciach jego" Czyli potem Józef rzucił się na szyję, rodzaj informacji dla głowy, rodzaj informacji dla wielu rodzajów informacji bratu swemu, aby objąć brata swego Beniamina, syna Racheli, matki Józefa, i płakał, i rozpoczął się proces oddziaływań informacyjnych, gdy objął za szyję brata swego ze łzami, rodzaj informacji dla oczu. Beniamin brat Józefa też płakał, też rozpoczął się proces oddziaływań informacyjnych w objęciach brata jego ze łzami, rodzaj informacji dla oczu. "Następnie ucałował wszystkich braci swoich i płakał obejmując ich, po czym rozmawiali z nim bracia jego" Czyli następnie Józef ucałował, rodzajem informacji, do pobierania pokarmu i mowy słów, wszystkich braci swoich, i płakał, i rozpoczął się następny proces oddziaływań informacyjnych, gdy całował wszystkich braci swoich ze łzami, rodzaj informacji dla oczu obejmując ich, rodzajem informacji braci swoich, po czym rozmawiali, mówili, słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów z nim, Józefem bracia jego (Rdz 45,13-15)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,16-18

"A gdy wieść doszła na dwór faraona, że przybyli bracia Józefa, podobało się to faraonowi i dworzanom jego" Czyli a gdy wieść, wiadomość doszła na dwór faraona, administracja faraona, króla egipskiego, że przybyli, do Egiptu z ziemi kanaanejskiej bracia Józefa, podobało się to, że bracia Józefa przybyli do Egiptu z ziemi kanaanejskiej do Józefa faraonowi, królowi egipskiemu i dworzanom jego, administracji faraona, króla egipskiego "Toteż faraon rzekł do Józefa: Powiedz braciom swoim: Uczyńcie tak: Objuczcie bydło wasze i jedźcie do ziemi kanaanejskiej" Czyli to też faraon, król egipski rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do Józefa, syna Jakuba - Izraela: Powiedz, mowę słów braciom swoim: Uczyńcie tak: Objuczcie, obciążyć bydło, rodzaj informacji do transportu wasze, braci Józefa i jedźcie do ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) "zabierzcie ojca waszego i rodziny wasze i przyjedźcie do mnie, a dam wam najlepszą część ziemi egipskiej, abyście mogli spożywać najwyborniejsze płody ziemi" Czyli zabierzcie z ziemi kanaanejskiej ojca waszego Jakuba - Izraela, ojca Józefa i braci jego i rodziny wasze, dzieci i żony braci Józefa i przyjedźcie do mnie, faraona, króla egipskiego, a dam wam, a da braciom Józefa, faraon, król egipski najlepszą część, z całości ziemi egipskiej, plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) Abyście mogli spożywać, dostarczać rodzajowi informacji najwyborniejsze, z wszelkich rodzajów informacji płody ziemi, produkty rodzajów informacji ziemi, rodzaj informacji dla wszelkich produktów rodzajów informacji.Analogicznie do przyszłych dziejów potomków synów Jakuba - Izraela - zwycięzca (Rdz 32,28) Którym Bóg Wszechmogący da całą ziemię kanaanejską na wieczne posiadanie (Rdz 17, 8 )Aby potomkowie synów Izraela - zwycięzca mogli spożywać, dostarczać rodzajowi informacji najwyborniejsze, ze wszystkich rodzajów informacji płody ziemi, produkty wszelkich rodzajów informacji ziemi, rodzaj informacji dla wszelkich produktów rodzajów informacji (Rdz 45,16-18)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,19-21

"Ciebie zaś upoważniam, abyś im nakazał: Uczyńcie tak: Weźcie sobie z ziemi egipskiej wozy dla dzieci i żon waszych i przywieźcie ojca waszego i przyjedźcie" Czyli ciebie, Józefa, syna Jakuba - Izraela natomiast upoważniam, do wykonania polecenia, abyś im, synom Jakuba - Izraela nakazał, wykonać polecenie: Uczyńcie tak: Weźcie sobie, z ziemi egipskiej wozy, produkty do transportu z rodzajów informacji o wielofunkcyjnej konstrukcji z urządzeniem mechanicznym do przemieszczania się, które wzięli sobie z ziemi egipskiej dla dzieci, młody rodzaj informacji i żon, matek dzieci waszych, synów Jakuba - Izraela i przywieźcie z ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) Ojca waszego, Jakuba - Izraela i przywieźcie, do Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) "nie żałujcie pozostawionych sprzętów, gdyż to, co najlepsze w całej ziemi egipskiej, będzie wasze" Czyli nie żałujcie, swoich pozostawionych w ziemi kanaanejskiej sprzętów, produktów użytkowych z rodzajów informacji, funkcjonalnie ukształtowanych dla domu i uprawy gleby, gdyż to, co najlepsze z pozostawionych w ziemi kanaanejskiej sprzętów w całej ziemi egipskiej plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama będzie wasze, synów Jakuba - Izraela "Synowie Izraela uczynili więc tak, a Józef dał im wozy według rozkazu faraona, dał im też żywność na drogę" Czyli synowie Jakuba - Izraela uczynili więc tak według rozkazu wydanego przez faraona, króla egipskiego, a Józef, syn Jakuba - Izraela dał im, synom Jakuba - Izraela wozy, dla dzieci i żon synów Jakuba - Izraela według rozkazu, wydanego przez faraona, króla egipskiego, dał im, synom Jakuba - Izraela też żywność, produkty ze zboża, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, owoce, produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) Na drogę, z Egiptu z ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama, do ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 45,19-21)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,22-24

"Każdemu z nich dał szaty odświętne, lecz Beniaminowi dał trzysta srebrników i pięć szat odświętnych" Czyli każdemu z nich, braci swoich dał szaty, produkty do ubrania z rodzajów informacji, odświętne, szabatowe do założenia w szabat - sobota, dzień siódmy, odpoczynek dla zdrowia naszego (Rdz 2,2-3;8,10-12) "Lecz Beniaminowi, synowi Racheli, matki Józefa dał trzysta srebrników, produkty płatnicze z rodzajów informacji i pięć szat, pięć sztuk produktów do ubrania w szabat z rodzajów informacji, odświętnych, szabatowych do ubrania w szabat - sobota dzień siódmy, odpoczynek dla zdrowia naszego "Ojcu zaś swojemu posłał dziesięć osłów objuczonych najlepszymi rzeczami egipskimi i dziesięć oślic objuczonych zbożem, chlebem i żywnością dla ojca na drogę" Czyli ojcu, Jakubowi - Izraelowi zaś, natomiast swojemu, Józefa i braci jego, posłał dziesięć osłów, dziesięć sztuk rodzaju informacji do transportu objuczonych, obciążonych najlepszymi, uważanymi za najlepsze produkty z rodzajów informacji, rzeczami, produkty z rodzajów informacji, które były w Egipcie, i dziesięć oślic, dziesięć jak dziesięć przykazań, zakazów i nakazów (Wyj. 20,1-17) Aby w systemie duchowo - informacyjnym nie czynić , myślami, słowami i uczynkami falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. Objuczonych, obciążonych zbożem, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, chlebem, produkt ze zboża, nasienia i żywnością, owoce, produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8 ) Dla ojca Jakuba - Izraela na drogę, z ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) Do ziemi egipskiej, plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7) "Potem odprawił braci, a gdy odjeżdżali, rzekł do nich: Nie kłóćcie się w drodze" Czyli potem odprawił, Józef braci swoich do ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama, a gdy odjeżdżali z Egiptu, z ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do nich, braci swoich: Nie kłóćcie się, nie obwiniajcie się wzajemnie w drodze, z Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama, do ziemi kanaanejskiej przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 45,22-24)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 45,25-28

„Tak więc wyjechali z Egiptu i przybyli do ziemi kanaanejskiej, do Jakuba, ojca swego” Czyli tak więc bracia Józefa wyjechali z Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7) I przybyli do ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) Do Jakuba – Izraela ojca swego, ojca Józefa i braci jego. „i oznajmili mu: Józef żyje i jest władcą całej ziemi egipskiej. Lecz serce jego nie wzruszyło się, gdyż im nie wierzył” Czyli i powiedzieli mu, słowa, dźwięki, wibracje – nośniki mowy słów, Jakubowi – Izraelowi: Józef żyje, jeszcze nie zakończyła się destrukcja Józefa, na pewno nie rozszarpał Józefa dziki zwierz, tylko bracia jego z nienawiści sprzedali Józefa do Egiptu (Rdz 37,33;28) I jest władcą całej ziemi egipskiej, plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama. Lecz serce, rodzaj informacji dla systemu krążenia krwi, rodzaj informacji dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji jego, Jakuba, rodzaj informacji, nie wzruszyło się otrzymaną informacją z mózgu, rodzaj informacji do przetwarzania otrzymywanych informacji, że Józef, syn Jakuba – Izraela żyje i jest władcą całej ziemi egipskiej, gdyż im, braciom Józefa nie wierzył, w ich słowa, dźwięki, wibracje – nośniki mowy słów, że Józef żyje i jest władcą całej ziemi egipskiej. Według indyjskiej medycyny systemu czakr, centrów energetycznych lub wirów energetycznych do pobierania i przetwarzania kosmicznej energii życia oraz starochińskiej medycyny systemu meridianów, czyli kanałów energetycznych do przesyłania energii życia. W czakrze serca skupiają się czakry aury witalnej, emocjonalnej i umysłowej. Serce wpływa na myślenie, gdyż kanał energetyczny prowadzi, od serca do mózgu. „ A gdy powtórzyli mu (Jakubowi-Izraelowi) wszystkie słowa Józefa, które wypowiedział do nich (braci swoich), i gdy ujrzał wozy (produkty do transportu z rodzajów informacji), które posłał Józef (brat ich) aby go (Jakuba-Izraela) przywieziono (do Egiptu) ożywił się duch (zaczęły się tworzyć myśli) Jakuba – Izraela ojca ich (ojca Józefa i braci jego) „ „I rzekł Izrael: Najważniejsze, że syn mój Józef żyje jeszcze; pójdę go zobaczyć, zanim umrę” Czyli rzekł: słowa dźwięki, wibracje – nośniki mowy słów Izraela – Jakuba: Najważniejsze, najważniejsza z myśli, że syn mój, Józef żyje jeszcze, nie zakończyła się trwająca destrukcja Józefa, pójdę go zobaczyć, Józefa, u którego nie skończyła się trwająca destrukcja, zanim umrę, nie zakończy się trwająca destrukcja Jakuba – Izraela (Rdz 45,25-28)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 46,1-3

„I wyruszył Izrael w drogę ze wszystkim, co miał, a gdy przybyli do Beer – Szeby, złożył rzeźne ofiary Bogu ojca swego Izaaka” Czyli i wyruszył Izrael – zwycięzca, ojciec Józefa i braci jego w drogę, z doliny Hebronu ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) Do Goszen, ziemi egipskiej plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7) Ze wszystkim, co nabył w ziemi kanaanejskiej, co miał, co do Izraela – zwycięzcy należało, a gdy przybyli do Beer – Szeby, na półpustynię Negeb, złożył rzeźne ofiary, śmierć zwierząt w zastępstwie śmierci człowieka. Aby krew zwierząt, nośnik informacji o śmierci w zastępstwie człowieka, zakryła w obrazie holograficznym człowieka oraz w całym uniwersum holograficznym, obraz zjedzonego owocu banana bez nasienia – bez informacji o całości rodzaju informacji, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Źródło falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją – informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji (Rdz 3,6-11) Za czynienie falowych zakłóceń w systemie duchowo – informacyjnym, na pewno poniesie się śmiertelne konsekwencje. Bogu ojca swego, Bogu Wszechmogącemu, ojców swoich, Abrahama, Izaaka (Rdz 17,1; 28,13; Wyj.3,15) Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, który poniósł śmierć w zastępstwie człowieka – źródło falowych zakłóceń w systemie duchowo – informacyjnym, za które na pewno poniesie się śmiertelne konsekwencje „Wtedy rzekł Bóg do Izraela w widzeniach nocnych, mówiąc: Jakubie ! Jakubie ! A on odpowiedział: Oto jestem” Czyli wtedy gdy Izrael – zwycięzca złożył rzeźne ofiary, śmierć zwierząt w zastępstwie człowieka. Rzekł słowa – nośniki informacji Boga Wszechmogącego do Izraela – zwycięzca w widzeniach nocnych, to co zaistniało ale było niewidoczne, mówiąc słowa: Jakubie ! Jakubie ! Izraelu ! Izraelu ! Dwukrotnie powtórzone. A on, Jakub – Izrael odpowiedział: mową słów: Oto jestem, Jakub – Izrael „Rzekł: Jam jest Bóg, Bóg ojca twego ! Nie bój się iść do Egiptu bo tam uczynię cię wielkim narodem” Czyli rzekł: słowa nośnik informacji: Jam jest Bóg, Wszechmogący, Bóg ojca twego ! Bóg Wszechmogący, ojców twoich: Abrahama, Izaaka, nie bój się idź do Egiptu ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama. Bo tam w Egipcie uczynię cię Izraela – zwycięzca wielkim narodem, z dwunastu plemion potomków synów Jakuba – Izraela (Rdz 46,1-3)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 46,4-6

„Ja pojadę z tobą do Egiptu, Ja cię stamtąd wyprowadzę, a Józef zamknie ci oczy” Czyli Ja, Bóg Wszechmogący pójdę z tobą Jakubem – Izrael, aby strzec Jakuba (Rdz 28,13-15) Jak strzegł i wolę swoją Bóg Wszechmogący wypełniał w Abrahamie i Izaaku (Rdz 12,1-3; 26,2-6) Do Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama (Rdz 10,6-7) Ja cię, Bóg Wszechmogący, Jakuba – Izrael stamtąd, z Egiptu wyprowadzę, wyjście, a Józef, syn Jakuba – Izrael zamknie, otwarte, ci, Jakuba – Izrael oczy, rodzaj informacji, gdy zakończy się destrukcja Jakuba – Izrael w Egipcie „Wyruszył więc Jakub z Beer – Szeby. Synowie Izraela zaś wieźli Jakuba, ojca swego i dzieci, i żony na wozach, które posłał faraon, aby go przywieziono” Czyli wyruszył więc Jakub – Izrael z Beer – Szeby, na półpustyni Negeb do ziemi Goszen w Egipcie. Synowie Izraela – zwycięzca zaś wieźli Izraela – zwycięzca, ojca swego i ojca Józefa i dzieci, młody rodzaj informacji, i żony, które urodziły dzieci synom Izraela – zwycięzca, na wozach, produkty z rodzajów informacji do transportu, które posłał, do ziemi kanaanejskiej faraon, aby go Izraela – zwycięzca przywieziono do ziemi egipskiej, plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama „Wzięli też swoje stada i dobytek swój, który nabyli w ziemi kanaanejskiej, i przyszli do Egiptu, Jakub i całe potomstwo jego z nim” Czyli wzięli, z ziemi kanaanejskiej też swoje stada, rodzaje informacji i dobytek swój, produkty z rodzajów informacji, które nabyli za pieniądze, waluta płatnicza z rodzajów informacji, w ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25) I przybyli do Egiptu, ziemi plemienia Chawili, przeklętego potomka Chama. Jakub – Izrael, ojciec Józefa i braci jego i całe potomstwo jego, Jakuba – Izrael, i potomstwo synów Jakuba – Izrael, z nim, Jakubem – Izrael (Rdz 46,4-6)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
411
Punkty reakcji
130
Księga Rodzaju 46,7-9

„Tak tedy przyprowadził z sobą do Egiptu synów swoich i wnuków swoich, córki swoje i wnuczki swoje, całe potomstwo swoje”Czyli tak tedy przyprowadził Jakub – Izrael z sobą z ziemi kanaanejskiej do Egiptu, synów swoich z jednego rodu Sema, żony synów swoich i wnuków swoich z jednego rodu Sema i z dwóch rodów Sema i Chama, których urodziły żony synów Jakuba, córki swoje, żony synów Jakuba – Izrael z jednego rodu Sema i Kananejki z dwóch rodów Sema i Chama, i wnuczki swoje, które urodziły córki Jakuba i Kananejki , i całe potomstwo swoje, całe potomstwo Jakuba – Izrael z jednego rodu Sema (Rdz 11,10-26) I z dwóch rodów Sema i Chama. Jak Abraham i Sara, żona Abrahama, która była siostrą Abrahama (Rdz 20,12) urodziła Abrahamowi Izaaka, ojca Jakuba i Ezawa z jednego rodu Sema (Rdz 21,2-3; 25,26) „A to są imiona synów Izraela, którzy przybyli do Egiptu: Jakub i synowie jego. Pierworodny Jakuba Ruben” Czyli a to są imiona synów Izraela – zwycięzca, według mowy słów, które rzekły żony Izraela – zwycięzca. Pierworodny Izraela – zwycięzca, Ruben z jednego rodu Sema, według słów, które rzekła Lea żona Izraela – zwycięzca, gdy urodziła Izraelowi pierworodnego syna z jednego rodu Sema, córka Labana, brata Rebeki, matki Jakuba i Ezawa z jednego rodu Sema (Rdz 22,20-23;28,1-2; 29,32) „Synami Rubena byli: Chanoch, Pallu, Chesron i Karmi” Czyli synami Rubena z jednego rodu Sema byli: Chanoch według słów, które rzekła żona Rubena, gdy urodziła Rubenowi pierworodnego syna, Pallu, według słów, które rzekła żona Rubena, gdy urodziła Rubenowi znów syna , Chesron według słów, które rzekła żona Rubena, gdy urodziła Rubenowi znowu syna . I Karmi według słów, które rzekła żona Rubena, gdy urodziła Rubenowi jeszcze raz syna. Analogicznie do imienia Izaak, według okoliczności (Rdz 18,15-18) Imienia Jakub, według wydarzenia (Rdz 25,26) I imienia Ezaw według wyglądu(Rdz 25,25). Potomków Abrahama z jednego rodu Sema (Rdz 46,7-9)​
 
Do góry