Białoruś, jaka jest.

S

serwor

Guest
Białoruś to praktycznie biała plama na mapie Europy. Nie ma tam google street view i nie można sobie zobaczyć jak tam wygląda, prawie jak w KRLD.
Ale czy naprawdę jest tam tak żle jak mówią nam politycy?
Ciekawy film nakręcony przez Polaków w Grodnie i okolicach w maju 2017 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=mEAWSEeGIKo
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, obaj wiemy że polityka i telewizja kłamią. Wszystko jest po to by powstrzymać wyjazdy rodaków w kierunku poszukiwania lepszego życia.
Znasz pewnie program typu "Damy i wieśniaczki" prawda? Od xxx czasu leci nowa seria Damy i wieśniaczki - Ukraina. Najnowsze odcinki programu kręcone były w latach 2015 i 2016. Ktoś tam widział wojnę??
To samo zachodnia Europa robi Rosji. U Putina jest bardzo źle, wielka bida a Rosjanie tuż za granicą czekają by obrobić przyjezdnego. Prawda jest jednak taka że Rosjanie są cho..rnie przyjaźni i wcale nie jest tam taki
"western" jak powiada telewizja na zlecenie Rządu. To samo dotyczy innych krajów. Jedź z google street do RPA to szczęka Ci opadnie. Media europejskie to najwięksi kłamcy jakich znam.
Powód? Kumam 50% w angielskim, 98% w niemieckim i dość sporo po hiszpańsku i włosku. Dość sporo to znaczy widzę "wiadomości" w TV i zrozumiem około 40% a resztę z "obrazków" wywnioskuję.
Co innego mówi się w Polskich stacjach TV a co innego za granicą. Język Rosyjski był kiedyś językiem obowiązkowym w szkołach zatem w tym języku także rozumiem minimum 50% a że satelitkę w domciu mam to sobie poustawiałem najważnejsze stacje takie jak m.inn. cnn, bbc, cnbc, raiuno, tg24, ard1, zdf, russia24, tve... mam też bielaruś, ukraina24 i masę innych z każdego kraju (astra 28, astra 19, hotbird 13). Telewizja kłamie i tyle
a Polska jest sztucznie promowana na kraj mlekiem i miodem oblady z wiecznym wzrostem gospodarczym.
 
S

serwor

Guest
Jeśli chodzi o ...Damy i Wieśniaczki ..... to widziałem tylko parę odcinków ukraińskich ale po rosyjsku . Ukraińsko -Polskich bo jedna ze stron była Polką a druga Ukrainką. Straszna bajka, bo na dwóch filmach było że w Polsce jest euro! Nawet wysmiałem pod filmem producentów i...... na drugi dzien okazało się że odcinki Polsko-Ukrainskie nie są dostępne z polskiego IP.
A tutaj kolejny film z Białorusi zrobiony przez turystów z Polski.
Naprawdę jestem pod wrażeniem, jest czysto i bardzo ładnie, drogi porządne. Całkowicie inaczej niż na Upadlinie zwanej Ukrainą.
Białoruś pewnie nie jest bogata, ale czysta i ładna.
https://www.youtube.com/watch?v=Fz5SxZIDJrw

Zdecydowanie Łukaszenko bardziej dba o swój kraj niż Poroszenko.

https://www.youtube.com/watch?v=SaVVWlh4NNI
 

4poryroku

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
42
Punkty reakcji
3
Białoruś to bardzo niedoceniany i przez lata demonizowany kraj. W tym roku się tam wybieram i zobaczę na własne oczy, jak faktycznie wygląda z bliska nasz sąsiad :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tylko jedź autobusem bo znajomy jak pojechał 4 letnim Hyundaiem to ... autobusem wrócił.
 
S

serwor

Guest
Kolejny film z Białoruśi zrobiony przez Polskich turystów, tym razem przeważnie widoki Białoruskiej prowincji. I naprawdę jestem zdziwiony, to normalny , europejski kraj.
Na pewno nie biedniejszy niż Bułgaria czy Rumunia z UE. Na dodatek zadbany, czysty. W porównaniu z brudną zaniedbaną ukrainą to RAJ.
https://www.youtube.com/watch?v=qVpt8wH02uE
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze a byłaś to choć raz na Białorusi ? bo uwielbiasz czerpać wiedzę z Youtube
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zdecydowanie ON

tak się składa że regularnie jeździłem na Białoruś, dopiero 2 lata temu przestałem bo po prostu już kuzyn umarł a dalsza rodzina nie jest tak emocjonalnie związana ze mną

potwierdzam to że jest tam czysto, drogi są w dobrym stanie

ale jednocześnie jest paniczny strach przed jakąkolwiek krytyką władz, nawet rodzina nie chce o tym rozmawiać, strach jest wręcz przerażający
jest to kraj gdzie ludzie inteligentni nie mają co robić, brak jest perspektyw, młodzi marzą o tym aby uciec za granicę np. do Polski, jest grupa młodych która nie myśli o tym ale to są rodziny elit przy władzy, jest kasta urzędnicza wyższej rangi, która zapewnia lepszy byt swoim bliskim. Jest też kasta biznesmenów skoligacona z tymi elitami, oni również świetnie żyją, choć to jest ryzykowne bo "baćko" przeprowadza co jakiś czas reorganizację połączoną z szukaniem kozłów ofiarnych, wtedy widowiskowo zapuszkują kilkoro i po zabawie żyją dalej w swoim zamkniętym kręgu władzy
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I kolejny raz sprawdzają się wcześniejsze moje wypowiedzi... że LUDZKOŚĆ to tylko ATOM uratuje.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze a byłaś to choć raz na Białorusi ? bo uwielbiasz czerpać wiedzę z Youtube
Byłem choć raz na Białorusi, a czy ty masz jakiś problem z YT ? Czyżby te filmy nie pokazują Białorusi ?! To jest Białoruś prawdziwa.



Herbatniczek napisał:
ale jednocześnie jest paniczny strach przed jakąkolwiek krytyką władz, nawet rodzina nie chce o tym rozmawiać, strach jest wręcz przerażający jest to kraj gdzie ludzie inteligentni nie mają co robić, brak jest perspektyw, młodzi marzą o tym aby uciec za granicę np. do Polski,
Oj to wygląda że to druga Polska?! Bo ty i tobie podobni tak opisują sytuację w Polsce! Ja pokazuję kraj ty zaraz o polityce. I zaraz o tym że inteligencja ucieka z kraju. Tylko że to ty decydujesz kto jest inteligentny? Tak jak w Polsce, PiS popiera PLEBS a inteligencja z nim walczy? Tylko znów ci niektórzy samowolnie uznają innych za plebs a siebie za inteligencje.
Cóż Herb inteligencja powinna zrozumieć że nie wystarczy samemu uzna się za tych mądrzejszych , ci mądrzejsi powinni też wiedzieć że aby rządzić trzeba wygrać wybory.
Tylko że ci mądrzy tego nie potrafią, ani na Białorusi ani w Polsce, na Węgrzech zdaje się też, ba w Austri zdaję się przegrali,,,,, normalnie horror, plebs wygrywa.

A co do Białorusi, myślę że większosć ukraińców chciało by tak wyglądała ukraina.
Nie ma idealnych państw. W Niemczech Niemcy boją się mówić żle o emigrantach bo to może żle dla nich odbić. W Polsce jest zapis o kłamstwie oświęcimskim i jest zakaz pisania i mówienia o tych sprawach inaczej niż w oficjalnej histori.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A ja byłem 1,5 dzionka na Słowacji i wrąbałem się w te strajki i marsze "zadowolenia" ale nic się nie staooo bo tylko kilka razy usłyszałem tekst typu "wy***alaj do siebie", kilka razy zobaczyłem tzw. "fucka" itp. itd.
Bardzo lubią Polaków na Słowacji, oj bardzo. Nie spodziewałem się czegoś takiego no i wróciłem z pamiątką - cały prawy bok porysowany jakims kluczem od tyłu po sam przód a polazłem jedynie na 20min
do marketu po żarcie. W obwodzie Kaliningradzkim i kilka razy na Ukrainie nigdy mi się coś takiego nie trafiło.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze, uważasz media za zmanipulowane a jednocześnie wierzysz że szczerość i uczciwość youtube

nie bardzo wiem na czym taka opinia jest oparta, przecież tak samo łatwo jest manipulować w mediach standardowych i internetowych
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
YouTube uczciwy? hehehe. Wrzuć coś złego na temat Microsoftu i szpiegowania w Windows 10 to zobaczysz jaki YT jest uczciwy lecz najpierw z IP odległych od swojego własnego sprawdź
czy Twój film jest widoczny w świecie czy tylko lokalnie. Kiedyś miałem kilka filmów dot. Windows 10 i telemetrii i całego tego szpiegowania. Było wszystko caculeńki do chwili w której szukałem
swoich filmów (bez zalogowania) z internetu włączonego w innych krajach (wtedy Niemcy i Anglia). Nawet po wpisaniu dokładnego tytułu filmu nie było szans go odnaleźć. W Polsce już tak ale
z niemiec czy anglii już nie. Od tamtej pory nie udzielam się youtubowo bo to sensu nie ma. Media typu FC, YT, Google i inni to nowoczesna dziś broń. To jest często gorsze jak kałach bo
kałachem ubiejesz lokalnie 100 osób a YouTubem zmanipulujesz 1.000.000 potencjalnych wyborców. Trzeba tylko umiejętnie wyświetlać (lub nie) informacje tam gdzie trzeba (lub nie trzeba).
Przykład? Znikające filmiki w spr. dot. Żydów ... Zostało tylko to co ma zostać (i manipulować).
No i wujo Putin ma rację że rozmyśla nad wyłączeniem Internetu w Rosji. Przydało by się coś takiego w Polsce. Wyszli by ludzie sprzed ekranów do ludzi. Singlostwo by zmalało. Interesy stacjonarne
zaczęły by się kręcić no bo, sami powiedzcie, po co w małych miastach 20 sklepów jeśli jest Allegro, prawda????
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja to wiem ale serwor jak zobaczy jakiś filmik zgodny z jego poglądami to już wierzy jak dziewica orleańska że to prawda, daje się nabierać jak dziecko
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A TVP co robi średnio raz w tygodniu? Wmawia ludziom że bezrobocia nie ma, że statystyczny Polak jest zadowolony, że gospodarka szybuje w górę.
Najgorsze jest jednak to że 95% społeczeństwa to łyknie i o to właśnie chodzi.
Gospodarka rośnie???????
Ale czyja????? Koreańskiego LG? Niemieckiej Skody? Niemieckiego Lidla? A może OBI/Castoramy itp.??
Przecież 85% asortymentu w Polsce pochodzi z zachodu więc czyja gospodarka się bogaci na ot by Polskim 500+ do którego ja dokładam na stacji paliw?
heheh
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
telewizja jest opanowana przez żołnierzy w służbie "dobrej zmiany", jedna informacja że jest inaczej i dziennikarz wylatuje
ale też tam jest cała masa ludzi, którym jest to wygodne aby kłamać, za taką kasę to matkę i ojca by sprzedali, a tu tylko trzeba oszukiwać
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczku, ale dobrze wiesz jakie życie jest. Pewnie masz już spokojnie z 6 czy tam 7 dych na karku. U mnie daleko do 6 dych nie ma więc teżżżż już coś wiem.
No i jacy są naszym zdaniem ludzie młodzi? (przedział 18>30)? Przedział coś-mogący/coś-chcący jest tak podatny na KIT że płakać się chce.
Wystarczy że KIT będzie powielany masowo i staje się PRAWDĄ.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiesz powiem szczerze że przy moich prawie 62 latach jestem smutny jak patrzę na kolejne pokolenia, to obecne nastolatków czy 20-25 latków mnie przerażą bo w większości jest okropne
 
Do góry