Białe Ząbki

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Chciałam sobie przed studniówką wybielić zęby, jak najszybszym sposobemxD

A używał ktoś z was pasków do wybielania zębów?
 

baby~dirty~nc

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Miasto
Nibylandia
1.Zęby mogą być żółte, a nawet brązowe, jeśli nasza mama, będąc w ciąży przyjmowała tetracykliny lub podawano je nam jako małemu dziecku. Mogą mieć też plamy białe,żółte lub brązowe jeśli przyjmowaliśmy za dużo fluoru-np. tam gdzie mieszkamy jest dużo fluoru w wodzie. Takich zmaian na zębach nie da sie wybielić. Związane są one z zaburzeniami rozwojowymi zęba.

2.Zęby leczone zmieniają kolor od endometazonu (środka którym są wypełnione kanały) lub gdzy zostanie jeszcze martwa miazga w rogach komory). Mozna je wybielić, ale po jakimś czasie kolor znowu powróci, a trzeba pamiętać,że ząb leczony kanałowo to ząb martwy, wybielanie go osłabi i szybciej go stracimy. Możesz sobie zrobić licówke, albo koronke jesli to ząb przedni (ze względów estetycznych).

3.Wypełnienia kompozytowe ("białe") są dobierane pod kolor zębów. Zwrócie uwage, jak siedzicie na fotelu dentystycznym- dentysta przed wypełnianiem gasi lmpe i przykłada nam do ust plastikowy kartonik (kolornik). Jesli wybielimy zeby, nasze wypełnienia pozostaną nadal takie same, to bedziemy mieli żółte plamy.

Ja chciałabym zapytać co w takim razie zrobić z zębami w przypadku opisanym w punkcie 1. Jeżeli ma się plamy? Co zrobić?
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
:))) ja mam zamiar po sciagnieciu aparatu uzywac paskow wybielajacych :) niezla jest tez pasta blenda med ;) ktora mam w sygnaturce :) Zobacz :) kliknij :) Polecam
 

kamilka0704

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
53
co do wybielania..to to nie jest zla rzecz..ale zalezy jakim sposobem sie je przeprowadza..
nosilam aparat ortodontyczny i niestety..moje zeby po sciagnieciu byly strasznie zolte..; /
sama ortodontka polecila mi wybielanie metoda zelowa..
to niebolesnz zabieg..trwa ok 45 minut..i co wazniejsze jest niedrogi.. (na jeden luk, w Toruniu.;p(nie wiem jak w innych miastach) kosztuje 150 zl.; ))
ale efekt..jest warty..^^
roznica ogromna..i ogolnie..polecam wybielanie..
po tego typu bieleniu..na zabkach szybko odbudowuje sie warstwa ochronna.; )
a usmiech jest olsniewajacy.; d
pozdrawiam.;)
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
sada napisał:
Chciałam sobie przed studniówką wybielić zęby, jak najszybszym sposobemxD

A używał ktoś z was pasków do wybielania zębów?
no u mnie paski wybielające to były pieniądze wyrzucone w błoto, używałam cresta i blenda med i tylko mi podrażniły zęby..
najlepiej przed wybielaniem pójść do stomatologa i usunąć kamień - efekty będą bardziej widoczne
z kupnych preparatów używałam jeszcze białej perły, nowy system 5dniowy bo jest jeszcze na 10 dni to tego nie używałam (więcej info mają na stronie) i co? efekty są, piję dużo kawy i zniknął efekt zażółcenia zębów, pozdr
 
Do góry