Bezrobocie, czy brak chęci do pracy?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No właśnie, jak to jest?

Czy zawsze, bezrobocie to jest lenistwo, bo nie chce się komuś pracować?

Niektórzy teraz tak oceniają, że kiedyś, w latach 90 - tych i na początku lat 2000 w Polsce było takie bezrobocie, brakowało pracy i dlatego niektórzy nie pracowali.
A czy obecnie nie ma już bezrobocia w Polsce?

Bezrobotnym można się stać z kilku przyczyn: brak chęci do pracy, problemy z pracowaniem, jakieś trudności w podjęciu pracy i choroby, które uniemożliwiają podjęcie pracy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Zazwyczaj lenistwo i chęć brania socjalu, czytaj żerowanie na pracujących.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie tylko lenistwo, ale też z powodu jakichś chorób albo innych problemów niektórzy nie pracują.

Są różne sytuacje. Ja sam miałem takie sytuację, gdzie pracowałem w różnych miejscach, gdzie tylko mogłem i bywało tak, że nie popracowałem długo w kilku miejscach. Przez jakiś czas nie miałem żadnej pracy i sobie radziłem, ale potem gdzieś poszedłem do innej roboty.
Dobrze, że potrafię oszczędzać i coś odkładać, choć dużo tego nie ma, bo i teraz nie codziennie pracuje, no bo nie ma na tyle pracy.

No jak są leniwi ludzie, to nikt takich siłą nie zmusi do pracowania.

Często to są też alkoholicy, którzy nie tylko, że nie chcą nigdzie pracować, ale i nie nadają się do pracy w takim stanie.
No bo kto by zatrudnił i trzymał w pracy alkoholika?
W ogóle w miejscach pracy nie wolno pić alkoholu, tak jak nie wolno wsiadać do samochodu po wypiciu alkoholu.

Rzadko się zdarza, żeby jakiś pracodawca pozwalał pić alkohol pracownikom.

Są takie wyjątki.

Np. jak pracowałem w firmach leśnych, na otwartym terenie leśnym, to tam dość często pracownicy sobie popijali, no bo nikt ich nie kontrolował, ani nie sprawdzał.
Oczywiście, jakby przesadzali z piciem i by się upijali, to też by zostali zwolnieni z takiej pracy.
Jak pracowałem u znajomego, który ma ojca leśniczego, a on ma firmę leśną, to mi powiedział, że kiedyś zatrudnił kogoś do roboty, ale to był pijak i zamiast pracowac, on się upijał w robocie i spał pod drzewem.
On przyjechał na powierzchnię leśną i zobaczył, jak gość śpi pijany, no to go wyrzucił z roboty.
Jak się przesadza z alkoholem, to szkodzi się samemu sobie.

Czasami też jest tak ( a to jest w ogóle problem na całym świecie ), że niektórzy doświadczali w miejscach pracy tzw. MOBBINGU.
Czyli, nękania niewinnych pracowników, psychicznie szczególnie, co wyniszcza psychikę ( w Polsce to też jest jakiś problem, ale pracodawcy, którzy stosują takie rzeczy, starają się to celowo ukrywać ).
No i jeżeli pracownik doświadcza czegoś takiego od swojego pracodawcy czy kierownika, to może wpaść w depresję, w jakieś lęki.
I jak zrezygnuje z takiej pracy, to potem ma lęk przed kolejnym zatrudnieniem, bo ma obawy i staję się też bezrobotny.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
A nie jest tak, że rządzący w pewien sposób tym sterują?
Dają socjał i inne dodatki żeby kupić głosy, ale przez to łatwiej jest takimi ludźmi kierować i wmawiać im że tylko "my" Wam zapewnimy to, co inni po dojściu do władzy odbiorą...
Wielu się na to łapie i trwa w tym stanie bezrobocia(żyjąc z pomocy np. MOPR) albo działa w szarej strefie!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Zaraz a jaki to socjal dostaje ktoś kto nie pracuje?
Dostaje zasiłek dla bezrobotnych i to wszystko.
Jeżeli dostaje coś więcej to na podstawie jakiego aktu prawnego?
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No np samotnej matce nie opłaca się pracować, bo dostaje spore dodatki do dzieci. Pary często nie biorą ślubu, by wykazać, że matka jest samotna. Łącznie na dziecko wychodzi nawet 3-4 tysiące zł licząc nie tylko same pieniądze, ale dotacje jak darmowe książki, obiady, itd. Gdy pracujesz, musisz to zarobić i wydać, gdy nie pracujesz, dostajesz i masz czas na siedzenie z dzieciakiem. Sumarycznie wychodzi na jedno i to samo, tylko czas oszczędzasz.

Cofnijmy się do czasów sprzed pandemii, by dostać 20 tys dotacji z urzędu gminy na otwarcie biznesu, trzeba było... Być bezrobotnym!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
No np samotnej matce nie opłaca się pracować, bo dostaje spore dodatki do dzieci.
Wcześniej też tak było. Nie jest to żaden wymysł obecnego rządu jak forumowicz wyżej sugeruje.
Cofnijmy się do czasów sprzed pandemii, by dostać 20 tys dotacji z urzędu gminy na otwarcie biznesu, trzeba było... Być bezrobotnym!
Było coś takiego ale tu chodzi o socjal.
Generalnie jeśli ktoś ma choćby przeciętne kwalifikacje to zarabia zwykle więcej bądź znacznie więcej niż otrzymywany socjal.
Czyli takiemu leniowi jak ja gdybym był zdrowy ten socjal by się nie opłacał.
Dają socjał i inne dodatki żeby kupić głosy, ale przez to łatwiej jest takimi ludźmi kierować i wmawiać im że tylko "my" Wam zapewnimy to, co inni po dojściu do władzy odbiorą...
Kto o przeciętnych kwalifikacjach by pracował gdyby to była prawda?
Nie lepiej w cieniu drzewa rozkoszować się wtedy browarem?
To z tego wniosek że renty też rozdają tak?

Jak stalowy temat wymyśli to tylko trzymać się za brzuch ze śmiechu.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wcześniej też tak było. Nie jest to żaden wymysł obecnego rządu jak forumowicz wyżej sugeruje.

Było coś takiego ale tu chodzi o socjal.
Generalnie jeśli ktoś ma choćby przeciętne kwalifikacje to zarabia zwykle więcej bądź znacznie więcej niż otrzymywany socjal.
Czyli takiemu leniowi jak ja gdybym był zdrowy ten socjal by się nie opłacał.

Kto o przeciętnych kwalifikacjach by pracował gdyby to była prawda?
Nie lepiej w cieniu drzewa rozkoszować się wtedy browarem?
To z tego wniosek że renty też rozdają tak?

Jak stalowy temat wymyśli to tylko trzymać się za brzuch ze śmiechu.
Ta patologia była wcześniej ale
ją wy nagrodzili przez 500 zł
I brak likwidacji
Największego oszustwa czyli
Kobiety mogą nadal oszukiwać
Firmę i udawać że nie jest w
Ciąży lub po pewnym czasie jest
W niej a firma nie może zapytać
Czy jest w niej jako test psychiczny
Albo narzucić test lub lekarza który
Zrobi badanie i jest to legalne
Oszustwo .
Premier Szydło gdy rządziła narzuciła
Dyrektorowi który odpowiadał za pomoc
Społeczną dawanie patologicznej
rodzinie pieniędzy a ta rodzina
Przez dzieci zyskiwała nadmiar pieniędzy .
Swobodne prawo do testów
Genetycznych i okradanie faceta
Bez testu zamiast prawa
Które narzuca test genetyczny nawet
Doprowadzenie siłą na test .
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Było coś takiego ale tu chodzi o socjal.
Generalnie jeśli ktoś ma choćby przeciętne kwalifikacje to zarabia zwykle więcej bądź znacznie więcej niż otrzymywany socjal.
Czyli takiemu leniowi jak ja gdybym był zdrowy ten socjal by się nie opłacał.
Oczywiście. Jednak niektórzy wolą chlać wódę i siedzieć w mieszkaniu po rodzicach zyjac na granicy człowieczeństwa. Ci ludzie to właśnie patologia i ta patologia jest utrzymywana z podatków pracujących ludzi.

Uważam, że obecność alkoholu organizmie człowieka bezrobotnego w dowolnym momencie życia podczas dowolnej kontroli powinna go całkowicie skreślać z listy biorców socjalu.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A ja powiem tak, jak PiS został wybrany do władzy, to zaraz po roku wymyślił program polityczny 500 plus, który chyba wystartował w 2016 roku.
Czyli: program, rozdający pieniądze bez pracy dla wszystkich rodzin z dziećmi, ale na początku tylko na dwoje i kolejne dzieci.
I teraz, jakby PiS wpadł na taki pomysł, żeby wprowadzić kasę dla wszystkich, również dla samotnych, bez rodziny i nie pracujących, to bardzo by się to spodobało leniwym, którzy otrzymywaliby kasę ( np. w kwocie 1000 zł. miesięcznie ), bez wysiłku i pracy.
Wprawdzie, trudno jest w tych czasach wyżyć za sam 1000 zł. no ale jak byłyby to pieniądze za nic, bez wysiłku, to jakoś by tacy z tego żyli.
Od razu by się też znaleźli alkoholicy, którzy przepijaliby te pieniądze, a podatnicy by fundowali takim darmowy alkohol.

Niestety, ale takie rządy, jak PiS moga i to wprowadzić, żeby tylko zdobyć jak najlepsze poparcie społeczeństwa, ponieważ są uzależnieni od rządu i władzy, a to jest też: nałóg, który uderza do głowy takim ludziom.
I oni się posuną do różnych rzeczy, ci "fanatycy", którzy mają w głowach "zabobony" jakieś, żeby tylko utrzymać jak najlepsze poparcie, bo są od tego uzależnieni.
Dlatego ja bym zaproponował takim ludziom jakaś, dobrą terapię psychologiczną, żeby oni się pozbyli takich złych rzeczy ze swoich głów.

Pytanie, czy chcieliby z tego skorzystać, szczerze? Czy mieliby taką wolę?

Ponieważ to, co PiS wyprawia w Polsce, to jest nawet już nie żenujące, ale bardzo smutne i patologiczne.

No ale to, jakby temat o rządach i polityce.

No a wracając do: bezrobocia to cóż ci, którym się pracować zwyczajnie nie chce, to niech też nie mają żadnych pieniędzy, bo niby z jakiej racji? Za darmo nikt nie daje pieniędzy, poza tylko wyjątkiem, jak w przypadku: 500 plus dla rodzin.

No ale ktoś w rodzinie powie "Przeciez ja jestem pracującym rodzicem, jestem podatnikiem, więc mi się należą te pieniądze".
A wcale tak nie jest, jak myślą niektórzy przynajmniej rodzice w rodzinie. Bo rodzic pracujący płaci wprawdzie podatki, ale nie tylko na samo 500 plus. Płaci te podatki na różne cele, które potem budżet, czy to lokalny, czy to ten główny realizuje ze środków publicznych.
Każdy podatnik się dzieli z tego, co na pensji dostaje, bo ma z tego też korzyść, jak np: zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji utraty pracy. Leczenie bezpłatne za składki zdrowotne i zasiłek na czas urlopu chorobowego.
Więc, to nie jest tylko samo 500 plus dla rodziców dzieci, gdyż tylko jakąś część podatku rodzic pracujący przeznacza na 500 plus.
Ale nie całość podatków na ten program.
Poza tym, PiS również skierował program ten dla niepracujących rodziców, do rodzin patologicznych, gdzie tam najczęściej właśnie nie poczuwają się do żadnej pracy rodzice, bo wolą alkohol spożywać i przez to też cierpią dzieci.
Najczęściej nie pracują nigdzie alkoholicy, którzy nawet nie nadają się do żadnej pracy z uwagi na swój stan psychiczny i fizyczny, ale do picia alkoholu już zdolni są.
Bo dla uzależnionych ludzi od alkoholu, "alkohol" jest najważniejszy i nic innego się nie liczy.

Więc, jak ktoś jest leniwy, z własnej winy ma taki los, jaki ma, to żadne pieniądze za nic mu się nie należą.
Chyba że sam zarobi i nazbiera złomu, to wtedy tak, bo to już jest zajęcie.

Ale nie każdy, kto jest "bezrobotny", jest leniwy i ja bym nie wrzucał każdego do tego samego woreczka.

Są ludzie chorzy, mają różne schorzenia i choroba nie pozwlala im pracować, chociaż by chcieli pracować.
Są ludzie, którzy się z pracą borykają i ma to różne przyczyny, a pracują tylko gdzieś, dorywczo, gdzie mogą. Nie każdy tez się nadaje do różnych prac, bo ludzie są różni, mają różnych charakter i nie każdego może odpowiadać ciężka praca, bo tam by sobie nie dał rady.
Mógłby tylko lekko pracować gdzieś.

Są ludzie, którzy z przyczyn różnych prace kilka razy zmieniają ( a tak było w moim przypadku i sobie radziłem ). I mało tego, to jeszcze nie trafiali do dobrych miejsc pracy.

I jestem przeciwny wypłacaniu alkoholikom jakichś zasiłków od państwa, zapomogi, czy nie wiem jak to tam się nazywa, gdyż ci ludzie to przepijają i z tego nic dobrego i pozytywnego nie ma.
Znałem takiego, jak mieszkałem w innej miejscowości, który kiedyś miał dużo, bo pracował, ale stracił wszystko przez uzależnienie alkoholowe i został sam.
Odwiedzali go tylko koledzy, jak dostał zasiłek, bo wtedy stawiał wszystkim alkohol, a nawet go okradali z ostatnich pieniędzy, bo tacy to byli dobrzy dla niego koledzy.
I on otrzymywał jakiś zasiłek ( że niby tam na coś chorował ), ale do picia alkoholu zdolny był i to jemu nie przeszkadzało, tak jak każdemu alkoholikowi.
I co z tego, że państwo mu płaciło jakiś zasiłek, jak on praktycznie wszystko przepijał, nie płacił za nic, a podatnicy musieli fundować takiemu za darmo alkohol, tylko z jakiej racji?
No i potem marnie skończył, bo się zatruł jakimś chyba alkoholem i w jakiejś komórce, w której mieszkał, gdzie w ogóle nie było warunków do życia, bez ogrzewania zimą, znaleźli go nie żywego.
Prawdopodobnie się czymś zatruł, ale nie ma pewności.

I tak kończą alkoholicy, którzy nie dają sobie szansy pomóc i wyjść z tej patologii.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Abstrahując od tematu, w naszym mieście blisko centrum znajduje się koczowisko Romów ( nazywając rzeczy po imieniu Cyganów) i ci to dopiero mają dobrze...
Zajęli nielegalnie teren po byłym ROD i ani myślą się wynieść, uprzykrzając przy tym życie mieszkańcom, a miasto im wszystko zapewnia (wywóz śmieci, Toi Toi a nawet bezpłatne testy na Covid) wszystko w imię poprawności politycznej!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Oczywiście. Jednak niektórzy wolą chlać wódę i siedzieć w mieszkaniu po rodzicach zyjac na granicy człowieczeństwa. Ci ludzie to właśnie patologia i ta patologia jest utrzymywana z podatków pracujących ludzi.
Dobrze ale gdzie tu jest związek z obecnie rządzącymi?
Takie sytuacje zawsze miewały miejsce.
No bo nie wiem czy zauważyłeś że "nasz nowy kolega" jest trochę...monotematyczny to znaczy irytuje go rozdawnictwo PiS.
Pewnie więc gdyby to robiła PO to by mu już nie przeszkadzało.
Zatem należy sądzić że temat dotyczy tylko obecnych czasów.

Uważam, że obecność alkoholu organizmie człowieka bezrobotnego w dowolnym momencie życia podczas dowolnej kontroli powinna go całkowicie skreślać z listy biorców socjalu.
Bycie pod wpływem alkoholu w tym kraju nie jest jeszcze czynem zabronionym. A co jeśli temu pasożytowi ja piwo postawiłem?
Wtedy to chyba nie jest z Twoich podatków czy mylę się?
 
Ostatnia edycja:

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Kibic Polski nie chodzi mi tylko o rozdawnictwo PiS, PO i reszta opozycji też nie ma nic do zaoferowania!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dobrze ale gdzie tu jest związek z obecnie rządzącymi?
A gdzie w pierwszym poście w temacie jest jakiekolwiek nawiązanie do PiS?

Bycie pod wpływem alkoholu w tym kraju nie jest jeszcze czynem zabronionym. A co jeśli temu pasożytowi ja piwo postawiłem?
Wtedy to chyba nie jest z Twoich podatków czy mylę się?
Być powinno jeśli chodzi o pobieranie socjali.

"-tato, tato, w TV mówią, że alkohol podrożeje! Czy to oznacza, ze będziesz mniej pił?
-nie, to znaczy, że będziesz mniej jadł"
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
A gdzie w pierwszym poście w temacie jest jakiekolwiek nawiązanie do PiS?
Gdyby autorem pierwszego wpisu był ktoś inny musiałbym Ci przyznać rację.
Niestety jest nim monotematyczny stalowy
A czy obecnie nie ma już bezrobocia w Polsce?
Teoretycznie mowy o PiS nie ma
A ja powiem tak, jak PiS został wybrany do władzy, to zaraz po roku wymyślił program polityczny 500 plus, który chyba wystartował w 2016 roku.
Ale tylko do czasu.
Stalowy odwlekł ale przecież nie mógł wytrzymać.
Być powinno jeśli chodzi o pobieranie socjali
Ale nie jest i Ty o tym nie decydujesz.
Zatem jest to jedynie "bicie piany".

Wróćmy jednak do autora wątku:
A ja powiem tak, jak PiS został wybrany do władzy, to zaraz po roku wymyślił program polityczny 500 plus, który chyba wystartował w 2016 roku.
Czyli: program, rozdający pieniądze bez pracy dla wszystkich rodzin z dziećmi, ale na początku tylko na dwoje i kolejne dzieci.
Myślę że co do tego że stalowy nie zarabia więcej niż 4 tysięcy miesięcznie możemy się obaj zgodzić jak sądzę.
Aby wreszcie ta dyskusja miała sens
załóżmy że stalowy jest ojcem ...a co mu będę żałował ...trojga dzieci.
Jak się zachowa stalowy Twoim zdaniem?
  • będzie pobierał 500+
  • nie będzie pobierał 500+

Jako "chwilowy student" znasz się pewnie na matematyce
(1500/4000)*100%= 37,5%
Dochody stalowego by wtedy wzrosły o niemal 40%!
Kto by zrezygnował z takich pieniędzy?
Do czego zmierzam?
Program 500+ potępiają głównie Ci którzy nie mają dzieci!
Stalowy przekonaj Nas że przy swoich dochodach mając dzieci 500+ byś nie pobierał!
Zamiast pisać ciągle ble ble ble

A teraz Ty Nas przekonaj głowonog.
Łatwiej Ci będzie bo deklarujesz że zarabiasz ok 7-8 tysięcy.
Ale to też nie znaczy że każdy Ci uwierzy że nie będziesz pobierał.
Po co więc dalej bić w tym temacie pianę?
Jeśli chodzi o moją skromną osobę to Podająca się za byłą Żonę pobierała na jedno przed naszym rozwodem a teraz pobiera (jak sądzę) na dwa.
Ale ja na to nie mam wpływu ale nawet gdybym miał to bym pobierał.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A teraz Ty Nas przekonaj głowonog.
Łatwiej Ci będzie bo deklarujesz że zarabiasz ok 7-8 tysięcy.
Ale to też nie znaczy że każdy Ci uwierzy że nie będziesz pobierał.
Brałbym bez zastanowienia. Tak samo jak ubezpieczenie w maksymalnej możliwej składce przed narodzinami dziecka. Jednak zasiłek dla bezrobotnych to nie 500+
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Brałbym bez zastanowienia. Tak samo jak ubezpieczenie w maksymalnej możliwej składce przed narodzinami dziecka. Jednak zasiłek dla bezrobotnych to nie 500+
Wydawało mi się że istnienie tego programu krytykowałeś.
Co do zasiłku dla bezrobotnych przypominam sobie że przebywałem na nim niecałe cztery miesiące dawno dawno temu.
Nie dlatego że mi się pracować nie chciało ale dlatego że przyjąć mnie mogli dopiero w maju a był koniec stycznia.
Nawet nie pamiętam czy wtedy mógł trwać 6 czy 12 miesięcy.
Jednak nie były to wielkie pieniądze więc jak ktoś chciał pić to potem musiał głodować.
Ale głowonog by mnie powiesił rozstrzelał a zasiłek by mi zabrał bo się piwa napiłem.
Ale do czego zmierzam?
Gdyby taki stalowy był moim kolegą np z podstawówki od święta bym mu piwo postawił czy bym na nie zaprosił.
Pewnie by się użalał nad sobą tak jak tutaj i dlatego zbyt wiele na mój koszt by nie pił bo nie mógłbym go słuchać ale na koniec by był mi wdzięczny.
A gdyby ten właśnie stalowy był do tego bezrobotnym na zasiłku to głowonog też by mu zasiłek zabrał?
Widzisz stalowy?
Nie lubię Cię ale ja bym Ci zasiłku nie zabrał tak jak głowonog!
Doceń to!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie rozstrzelałbym Cię, ani nie powiesił ale zasiłek bym zabrał.

Istnienie programu krytykowałem, a i owszem, ale pieniądze bym wziął. Nie jestem idealistą, jak to w nikosiu dyzmie powiedział Pan Grabowski "z przodu honor, a z tyłu goła dupa". Trzymam się tego.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A ja powiem szczerze, że nie brałbym kasy od PiS, gdybym miał dzieci.

Nie brałbym dlatego, że po to byłbym rodzicem i zarabiałbym na dzieci, że musiałbym utrzymać z własnej pracy te dzieci.
To jest obowiązek każdego rodzica, , żeby dbać o dzieci i je utrzymać, a posiadanie dzieci nie jest ani nakazem, ani przymusem. To dobrowolna decyzja i chęć.
Natomiast, jeżeli już PiS wymyślił taki program i go wprowadził ( chociaż ja byłem i jestem przeciwny programowi, który rozdaje kasę, kosztem wyższych podatków i rosnącej inflacji ), to powinno to być skierowane tylko do biednych rodzin, gdzie pieniędzy brakuje, a nie do bogatych rodzin, gdzie są pieniadze na utrzymanie rodziny.
Tak, jak jest w: Becikowym, jednorazowej pomocy na każde urodzone dziecko, gdzie państwo przekazuje taką kwotę dla biedniejszych rodzin, w których kwota pensji nie może przekroczyć, o ile się nie mylę: ponad dwa tysiące złotych.
Bo to ma przepisy i kryteria dochodowe, tak jak inne świadczenia socjalne, z pomocy społecznej.

A to, co PiS wymyślił i wprowadził, to są jakieś "polityczne" programy, poza pomocą socjalną i społeczną, które, dodatkowo budżet kosztują kolejne, duże miliardy, dokładając tylko jeszcze większe wydatki z budżetu i dlatego szukają nowych podatków i zwiększają jak i gdzie się tylko da.
Nie wspominając również o rosnącej niepotrzebnie inflacji.

PiS to rząd, który kosztem podatników daje jakąś kasę również dla bogatych ( i na ten temat jest wiele opinii negatywnych, w różnych komentarzach w tym temacie, gdzie ludzie się do tego odnoszą ).

Rodzic, jeżeli się decyduje na dzieci, to ma obowiązek sam finansować swoje dzieci, z własnej pracy.

A pomoc socjalna dla rodziny, dla rodzica może być tylko minimalna i doraźna i to tylko dla biednych rodzin, gdzie jest mało pieniędzy.

Natomiast, PiS po części utrzymuje rodziny, nie swoja kasą, a kasą podatników, ponieważ żaden polityk, ani premier nie finansowałby, miesięcznie z własnej kasy takich programów.
Nawet gdyby go było na to stać.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
A ja powiem szczerze, że nie brałbym kasy od PiS, gdybym miał dzieci.

Nie brałbym dlatego, że po to byłbym rodzicem i zarabiałbym na dzieci, że musiałbym utrzymać z własnej pracy te dzieci.
To jest obowiązek każdego rodzica, , żeby dbać o dzieci i je utrzymać, a posiadanie dzieci nie jest ani nakazem, ani przymusem. To dobrowolna decyzja i chęć.
Kto wierzy stalowemu ręka w górę!
Ja nie wierzę
 
Do góry