Bezprawie W Polsce!

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Zalozylam ten temat poniewaz z coraz wiekszym niepokojem patrze na sytucje w naszym kraju.
Uwazam ze w Polsce panuje bezprawie i bezkarnosc. Ogladalam dzisiak express reporterow na dwojce i byl reportaz o ludziach ktorym zabrano dwoje dzieci tak naprawde nie wiadomo dlaczego. Dziennikarka robila wywiady z sasiadami znajomymi tej rodziny- wszyscy mowia ze dzieci w tej rodzinie byly szczesliwe nie byly bite, ani ,maltretowane ani nic. Kurator sadowy rzekomo mial jedno doniesienie o tym ze dzieci sa bite i krzywdzone ( i to na dodatek od ludzi ktorzy tej rodziny nie lubili) i na tej podstawie sad odebral bohaterom reportazu ich dzieci. Sad usprawiedliwia sie rowniez tym ze w domu tym byla biede, nie bylo np lazienki (jest to wies) Ale przeciez dzieci nigdy nie chodzily ani brudne ani glodne. Nie moge zrozumiec jak ludzie moga byc tacy okrutni. Bylo pokazane jak placza te dzieci za swoimi rodzicami.
To jest tylko jeden z wielu przykladow swiadczacych o tym ze zyjemy w kraju gdzie tak naprawde mozna robic wszystko. Bo jak wytlumaczyc fakt ze pedofil za molestowanie i gwalcenie dzieci otrzymuje 2 lata wiezienia w zawieszeniu?
Nie wiem jak wy ale ja jak tylko zdam mature zamierzam opuscic ten porąbany kraj.
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
Zalozylam ten temat poniewaz z coraz wiekszym niepokojem patrze na sytucje w naszym kraju.
Uwazam ze w Polsce panuje bezprawie i bezkarnosc. Ogladalam dzisiak express reporterow na dwojce i byl reportaz o ludziach ktorym zabrano dwoje dzieci tak naprawde nie wiadomo dlaczego. Dziennikarka robila wywiady z sasiadami znajomymi tej rodziny- wszyscy mowia ze dzieci w tej rodzinie byly szczesliwe nie byly bite, ani ,maltretowane ani nic. Kurator sadowy rzekomo mial jedno doniesienie o tym ze dzieci sa bite i krzywdzone ( i to na dodatek od ludzi ktorzy tej rodziny nie lubili) i na tej podstawie sad odebral bohaterom reportazu ich dzieci. Sad usprawiedliwia sie rowniez tym ze w domu tym byla biede, nie bylo np lazienki (jest to wies) Ale przeciez dzieci nigdy nie chodzily ani brudne ani glodne. Nie moge zrozumiec jak ludzie moga byc tacy okrutni. Bylo pokazane jak placza te dzieci za swoimi rodzicami.
To jest tylko jeden z wielu przykladow swiadczacych o tym ze zyjemy w kraju gdzie tak naprawde mozna robic wszystko. Bo jak wytlumaczyc fakt ze pedofil za molestowanie i gwalcenie dzieci otrzymuje 2 lata wiezienia w zawieszeniu?
Nie wiem jak wy ale ja jak tylko zdam mature zamierzam opuscic ten porąbany kraj.

Tak widziałem ten reportaż o tych ludziach, którym zabrano dzieci, no niestety bardzo to przykre gdy dzieci tracą rodziców tylko dlatego że są biedni, tacy niestety są ludzie poprostu zawistni sąsiedzi. A jeśli chodzi o prawo u nas to rzeczywiście ono nie działa na wszystkich, niedawno u mnie w Sosnowcu znaleziono ciężko zmasakrowaną i zgwałconą dziewczynę, która miała zaledwie 17 lat, całe nasze miasto aż huczy o tym, zrobiła jej to grupa mężczyzn, których jeszcze nie ujęto, sam sobie zadaje pytanie czy nie powinna być u nas kara śmierci? Ona ledwo przeżyła, jest tak zmasakrowana że prawdopodobnie już nigdy nie będzie chodzić, strzaskali jej miednice i wybili wszystkie zęby, czy człowiek naprawde potrafi być aż taką bestią? oni nigdy już nie powinni żyć na wolności, a przynajmniej powinni takich izolować gdzieś w specjalnych zakładach. Ale co tu dużo opowiadać jeśli u mnie na osiedlu jest strach wyjść wieczorem samemu i policja też się boi nieraz nawet podjeżdżac do grupy młodocianych naćpanych cwaniaków w kapturach, niedawno pobili na osiedlu mojego kolegę a dokładnie to dostał w twarz od jednego z nich potrzaskaną butelką tzw. "tulipan" ma teraz paskudną blizne na twarzy, a policja mu powiedzała ze ze względu na niską szkodliwośc czynu nie mogą teraz nic zrobić i ma na drugi dzień przyjśc złożyc zeznania, ludzie przecież to woła o pomste do nieba!!! Jednak nie zamierzam wyjeżdżać z tego kraju narazie bo mam nadzieje że razem z innymi ludźmi można jeszcze zmienić ten nasz kraj.
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Kocurekola ten kraj nie jest porąbany,a jak ty tak uwazasz to widocznie jest on ci zupełnie obojętny.Prawo jest prawem jeżeli nastąpiła pomyłka to należy to wyprostować i pewnie się tak stanie,ale to nie znaczy,że jesteśmy porąbani jak twierdzisz,nikt ciebie tu na siłę nie trzyma masz ochotę go opóścić to zrób to,ale nie obrażaj nas tu mieszkających.Wszędzie nie tylko w Polsce zdarzają się takie rzeczy jakię opisałaś.Już oglądałem filmy amerykańskie o podobnych aprawach i tam też sądy na podstawie doniesień potrafią rozdzielić rodzinę,a tamtejsz demokracja istnieje ponad 200 lat i nikt tego kraju nie opuszcza z tego powodu i nie nazywa swego kraju porąbanym.Należy potępiać owszem ludzi,którzy łamią bądz naginają prawo,ale to nie znaczy,że nasz kraj jest porąbany.Pozdrawiam i proszę byś się czasami zastanowiła nad słowami,które wygłaszasz.
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Kocurekola, czyli jest w tobie za grosz patriotyzmu, może zamiast tylko krytykować, to zrobiłabyś coś by było lepiej w naszym kraju.

Że nie jest dobrze to się nie obraża nikogo uczuć narodowych, nie wiem jak Polak może powiedzieć, że Polska jest porąbana, twoje słowa są niedorzeczne, nie jest dobrze, jest mnóstwo błędów w prawie, ale bezwzględu na to kocham swój kraj, i uważam że jest on piękny, a tacy ludzie, takie sytuacje się zdarzają nie tylko u nas, dla ciebie widocznie ojczyzna to puste słowo.
 
A

Author

Guest
zdam mature zamierzam opuscic ten porąbany kraj.

To nie kraj jest porabany. To ludzie którzy tu mieszkają. "Niech rzuci kamieniem ten, co jest bez winy".

Mimo młodego wieku nie masz sobie nic do zarzucenia?
Małe kłamstwa tworza wielkie kłamstwa.
Mały przekręt tworzy większy.
Małe nieposłuszeństwo ......

Pomyśl nad tym.
Nie sztuką jest uciec i z zagranicy krytykować jak to jest źle w Polsce i dawać Polakom rady. Sztuką jest zostać i naprawiac to co zostało zepsute.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
No wiecie nie uwarzam ze to brzydki kraj i moze by cos tam z tego bylo ale po prostu wiecie ja doswiadaczam takiego bezprawia na wlasnej skorze. I to juz nie raz. Moja mam chce wziac rozwod z ojcem poniewaz on ma kochanke a tak w ogole to pil i robil awantury. Ale w momencie kiedy poznalysmy ceny uslug adwokata i w ogole cene spraw rozwodowych, to w tym momencie naprawde nie wiemy co robic. Inny przyklad? Osobiscie nie jestem tak czesto jak bym tego chciala na forum. a wszystko przez internet ktory mam od firmy w moim miescie. Polaczenie jest radiowe ale jesli chodzi o moj komputer to jets wszystki dobrze. Zawsze sila sygnalu jest dobra lub bardzo dobra. Internetu niestety nie ma poniewaz serwer jest niedostepny. Chodze do tej firmy codziennie a oni po prostu rabia sobie ze mnie jaja, wmawiaja rozne rzeczy. A dzisiaj po prostu mnie z ich sklepu wygonili. To jest przeciez lamanie prawa. Za takie cos mozna poniesc naprawde konsekwencje.
Wiec macie racje ja nie jestem patriotka. Darze szcunkiem ludzi ktorzy zgineli za ojczyzne i naprawde jestem pelna podziwu dla nich. Kiedys bylo inaczej. Mozna bylo powiedziec: ,,ja kocham swoj kraj"
A dzisiaj? Ja osobiscie nie moge tego powiedziec. Bo za co mam go kochac? za to ze ciagle jestem oszukiwana? Ze tak naprwde praktycznie wszyscy politycy biara lapowki? Za to mam go kochac? Amerykanie moga powiedziec: ,,Tak, my kochamy nasz kraj" Ale oni maja za co. Sa bogatym krajem i jak ktos pracuje to w koncu cos osiagnie a nie tak jak u nas. Moja mama pracusje ponad 20 lat w urzedzie gminy i zarabia 1000 zl. Myslicie ze to wystarczy abysmy mogly rozwiesc sie z ojcem i zebym ja mogla studiowac? To jest stanowczo za malo i dlatego uwazam ze panuje w Polsce bezprawie, kazdy robi co chce. Jakiez dwa tygodnie temu centralnie u mnie pod oknem !mieszkam w domu jednorodzinnym) Zostala zgwalcona kobieta. Wiecie co ja przezylam? Boje sie teraz wyjsc na ulice sprawcy nie odnaleziono, nigdzie nie wychodze bez mojego psa. I czy to jest kraj bezpieczny? W ktorym sa prawa?
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Takie rzeczy jak gwałty zdarzają się na całym świecie,jest to przestępstwo i policja jest od tego by sprawcę ścigać.To,że jakaś firma olewa twój internet to nie przestępstwo tylko brak kinkurencji na terenie twojej gminy,a tak na marginesie to łącza radiowe są bardzo niedobrą formą łączy internetowych,przynajmniej w naszym kraju za dużo ludzi na raz chce się łączyć i przez to masz trudności.Na twoim miejscu poprostu poszedł bym do najbliższego oddziału Urzędu Ochrony Konsumenta i opowiedział bym o praktykach,jakie stosuje firma wobec klientów.Jeśli zaś chodzi o tak przez ciebie wychwalane Stany ,to przestępczość w tym kraju jest bardzo durza,niedalej jak dzisiaj zwariowany nastolatek zabił nauczyciela i ciężko ranił dyrektora szkoły,to dopiero szok,jak byś ty się czuła gdyby coś takiego działo się w naszych szkołach,oni tam mogą sobie kupić broń jak są pełnoletni.Na szczęście większość Polaków nie ma zamiaru opuszczać swojej ojczyzny chyba,że za chlebem panie za chlebem.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
A no wlasnie za chlebem. Nie mowie ze stany sa idealne ale chyba nie zaprzeczysz ze tam jest zupelnie inne zycie. Ludzie ktorzy chca pracowac zyja na wlasciwym poziomie. Mam tam rodzine wiec wiem moja ciotka jest pielegniarka. Gdyby byla w polsce to pewnie by ja zwolniono a tam bardzo ja szanuja i ona bardzo duzo zarabia i zyje sobie jak jej sie podoba. Niejednokrotnie byly robione ankiety na temat czy mlodzi ludzie zamierzaja zostawac w Polsce. I wiekszosc odpowiadala ze nie. Wyrazam tylko swoje zdanie i nie chodzi o to ze uwazam Stany za jakis idealny kraj ale na pewno( moim zdaniem) o niebo lepszy od Polski (mowie tu o poziomie zycia itp)
 
Do góry