bellydance

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Od kilku lat napływa do nas fala filmów bollywood. Ja sama miałam okazję obejrzeć kilka z nich i mimo tego, że wielu osobom te filmy kojarzą się z kiczem nie da się zaprzeczyć, że mają co najmniej jedną cechę, która mnie do tych filmów przekonuje. Jest to, że filmy te niesamowicie nasycone są tańcem i śpiewem... nie wiem, jak was, ale mnie od tego czasu w pewien sposób zafascynował orient... potem moja koleżanka pojechała do Indii i znowu temat orientu wrócił... a jeszcze później na studiach filozofia wschodu i miałam okazję, żeby nieco "liznąć" tej innej kultury. Te wszystkie czynniki związane z Indiami spowodowały to, że w końcu wybrałam się na zajęcia z bellydance, które były prowadzone przez Sarę Damm i jestem zachwycona. Mimo tego, że może nie ruszam się najlepiej i nie przypominam zmysłowej hinduskiej tancerki i tak dzięki Sarze właśnie, która świetnie prowadzi zajęcia. Nie tylko indywidualnie podchodzi do każdej uczennicy, ale też opowiada o swoich początkach, jak ona zaczynała tańczyć i opowiada co w tym tańcu jest tak naprawdę ważne;) Jeśli ktoś z was uczestniczył w takich zajęciach proszę podzielcie się też swoimi opiniami;)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Filmy bollywódzkie zawsze kojarzyły mi się z jakimiś tanimi, podrzędnymi produkcjami promującymi kicz. Przepełnione tymi wszystkimi szmatkami i dzwoneczkami nie wzbudzłay mojego zainteresowania, ale po lekcji tańca brzucha zaczęłam się trochę tym interesować i zmieniłam zdanie. Podoba mi się to, że promują swój styl życia i ten taniec przede wszystkim. Na wschodzie w ogóle praktycznie każda kobieta uczy się tańca brzucha co jest bardzo fajne bo uczą się takiej niewinnej kokieterii i wydobywają z siebie kobiecość. Tym dla mnie jest ten taniec. Szkoda, że w Polsce kobiety się go nie uczą tak chętnie i nie zdają sobie sprawy ze swojej atrakcyjności i kobiecości
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Z tego co wiem, to są całe grupy fanów bollywood - spotykają się, przebierają i inne cuda. Więc możecie jeszcze dodatkowo poszukać sobie jakichś informacji na temat bollywood na specjalistycznych stronach, albo na Facebook'u znaleźć jakąś grupę. W sumie to całkiem fajna, zabawna sprawa :)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
A może wiesz coś na temat fan klubu tańca brzucha??? Byłoby fajnie do czegoś takiego należeć. Zauważyłam, że taniec brzucha staje się coraz bardziej popularny;) Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie tym tańcem. fajnie byłoby też pójść na jakąś imprezę, która organizowana byłaby pod znakiem orientu. Co sądzicie na ten temat?? Może ktoś z was już był na takiej bollywodzkeij imprezie i podzieli się swoimi wrażeniami.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Taniec brzucha fajny. szczególnie jak się ogląda w tych wszystkich bollywoodzkich filmach te piekne hinduski :)
Sama nawet zcasami coś kombinuje w zaciszu domowym, a co :p
Mam kilka soundtrackow z filmów i wymiatam :D
 
Do góry