Bartosz Kurek zmienia klub - zagra w Dynamie Moskwa

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
THUMB_PAN_bartosz_kurek.JPG

.
Bartosz Kurek od nowego sezonu będzie siatkarzem Dynamo Moskwa. Wicemistrzowie Rosji skusili jednego z najlepszych polskich zawodników kwotą pół miliona euro za rok gry - podpisał kontrakt na dwa lata. Jego były już pracodawca, nie był w stanie zagwarantować mu nawet połowę tej sumy
http://www.sport.banzaj.pl/Siatkowka-Bartosz-Kurek-zmienia-klub-zagra-w-Dynamie-Moskwa-49531.html
 

smalec_xp

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
99
Punkty reakcji
1
Trzeba się rozwijać, a jeśli w Polsce zdobył wszystko to dobrze, że rusza do dobrego klubu grać w innych warunkach. A, że dostanie kasę astronomiczną jeszcze za to... to nad czym się zastanawiać :)
 

dom88

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska!
Z tego co wiem to w skrze maksymalnie dawali mu 200 tys. euro natomiast w Rosji dostanie 700-800 tys euro wiec nie ma sie co licytowac z ruskimi. Mysle że to dobrze zrobi Kurkowi bo liga rosyjska prawdopodobnie bedzie najmocniejsza liga w nadchodzacym sezonie. Duzo moze zyskac grając wlasnie tam. Mam tylko nadzieje ze nie wpadnie w alkoholizm :p Bartman jak opowiadal o przygodzie w rosji to mowil ze byl w szoku jak po meczach pili wódke zawodnicy :p
 

Lady Vila

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Błędna Galaktyka
Kurek jest dobry, naprawdę dobry. Trochę szkoda, że nam go inny kraj podbiera, bo dla nas najlepiej byłoby gdyby najlepsi zawodnicy grali w krajowych drużynach, ale skoro za granicą dostanie więcej, to ja się nie dziwię.

Patriotyzm patriotyzmem, a kasa kasą. Podejrzewam, że na jego miejscu każdy podjąłby taką decyzję :)
 

Olivka20

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja się jego decyzji nie dziwię - kariera siatkarza nie trwa długo i jest obkupiona mnóstwem kontuzji. Jak może zarobić, i to w świetnym klubie i lidze to czemu nie. Do plusligi jeszcze zdąży wrócić
 

Milan1899

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Dokładnie tak, a warto pamiętać że gra w siatkówkę (ogólnie uprawianie sportu zawodowo) to nie tylko ich pasja ale też praca ;). Logiczne, że chciałby więcej zarobić, a Rosja jest ostatnim miejscem w epoce szalejącego kryzysu gdzie siatkarz może naprawdę dobrze zarobić, i w dodatku obcować z siatkówką na najwyższym światowym poziomie. Moim zdaniem Kurek spokojnie da sobie radę w Rosyjskiej Lidze, ma 24 lata, najlepsze w karierze wciąż przed nim ( a już sporo osiągnął, wyrobił sobie dobrą markę w Skrze i występami w reprezentacji :) )
 
Do góry