echinokaktus

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
30
Punkty reakcji
1
Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast w Europie (a może i na świecie?). Macie w Barcelonie swoje ulubione miejsca? Moje to chyba Park Guell. Jest... oryginalny ;-)
Oczywiście Rambla ma też swoje zalety.
I stare miasto.
No i Boqueria to jest klimat, szczególnie wcześnie rano, gdy więcej jest miejscowych niż turystów.

http://youtube.com/watch?v=4jJuYUg35aQ
 

123lesio

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
10 największych atrakcji turystycznych w Hiszpanii
10. miejsce: Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli
Na 9. miejscu znajduje się Casa Milà (La Pedrera)
8. miejsce: Akwedukt w Segowii jest jednym z najważniejszych i najlepiej zachowanych reliktów rzymskiej obecności
Na 7. miejscu uplasował się Plac Hiszpański w Sewilli.
6. miejsce: Casa Batlló – budynek znajdujący się przy Passeig de Gràcia 43 w Barcelonie
Dopiero 5. miejsce zajmuje Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny
4. miejsce: Santiago de Compostela - miejsce spoczynku Św. Jakuba
Na 3. miejscu znalazła się Alhambra
2. miejsce: Alkazar w Sewilli
Największą atrakcją turystyczną Hiszpanii zdaniem użytkowników TripAdvisor jest Wielki Meczet w Kordobie, zwany po hiszpańsku La Mezquita, pochodzący z VIII w., wielokrotnie przebudowywany, służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką diecezji Córdoba w Hiszpanii.

Przepraszam za to ale linku wkleić nie można było :)


Pozdrawiam :)
 
K

kasienka3

Guest
h t t p : / / w w w . c a t e d r a l d e s e v i l l a . e s /
Nawet ma własną stronę internetową ;p

To jest budowla gotycka jeśli się nie mylę ? Przynajmniej tak to wiedzę na zdjęciach.
 

123lesio

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie nie mylisz się :) Została zbudowana w 1506 ale zawaliła się w 1511. A odbudowano kopułę w 1515.
Została zbudowana przez muzułmańską dynastię Almohadów. Jest największą budowlą gotycką na świecie.
Więc warto ją przynajmniej raz w życiu zobaczyć :) Jak będziesz miała okazję zobaczyć to warto zrobić kilka zdjęć dla dzieci.
 
K

kasienka3

Guest
Może będę miała kiedyś okazję. Bo kto wie :)
Ale to bardziej z biura podróży.
 
V

Vaffik

Guest
Moim zdaniem szkoda jechać. Wiem że zaraz znajdą się tacy co chcą włąsnym garbem gospodarkę podtrzymać ale Hiszpania wyludniła się. Pustka! Dechami pozabijana. Lecieć tyle tysiaków km by miasto zobaczyć?
Już bym wolał Skandynawię calusieńką zjechać...
 

123lesio

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
vaffanculo napisał:
Moim zdaniem szkoda jechać. Wiem że zaraz znajdą się tacy co chcą włąsnym garbem gospodarkę podtrzymać ale Hiszpania wyludniła się. Pustka! Dechami pozabijana. Lecieć tyle tysiaków km by miasto zobaczyć?
Już bym wolał Skandynawię calusieńką zjechać...
Wcale nie zamierzam nikogo za nic zjeżdżać. Są ludzie co lubią i co nie lubią.
Trzeba uszanować zdanie innych jakie by nie było. Człowiek to człowiek, tylko zwierzęta nie mają zdania.
I rozumiem co chciałeś powiedzieć się przez swój post. I popieram cię.

Ja polecam pojechanie na własną rękę. Zawsze tak robię i wychodzi najtaniej.
Bilet w najtańszych liniach to koszt około 400 złotych. Według strony tanie-loty, bilet do madrytu to wydatek 308 złotych :). Na miejscu nie trzeba wybierać najlepszych hoteli można zatrzymać się w tych najtańszych. Albo jeszcze lepiej wynająć u kogoś pokój na tydzień albo dwa. To zapłacimy grosze i wynająć samochód na miejscu. W iberiahome cena za 24h wynosi około 20 euro. W zależności od modelu. I to owszem wychodzi sporo ale wynajęcie to pewnie około do 1400 złotych? pewnie mniej zawyżam cenę.

Zawsze warto wyjechać na własną rękę co by się nie działo. Ale angielski to podstawa :D
 
K

kasienka3

Guest
vaffanculo napisał:
Moim zdaniem szkoda jechać. Wiem że zaraz znajdą się tacy co chcą włąsnym garbem gospodarkę podtrzymać ale Hiszpania wyludniła się. Pustka! Dechami pozabijana. Lecieć tyle tysiaków km by miasto zobaczyć?
Już bym wolał Skandynawię calusieńką zjechać...
Może to prawda. Nie znam obecnych statystyk.
Ale przypomnę iż Polska ze względu na zmniejszony przyrost naturalny także się wyludnia.
A raczej społeczeństwo się starzeje.

123lesio napisał:
Zawsze warto wyjechać na własną rękę co by się nie działo. Ale angielski to podstawa :D
Może i tak ale nie każdy może sobie pozwolić na dłuższą podróż.
Jak nie jest odważy, czy nie zna języków. To nawet nie podejmie takiego ryzyka.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Piękne miasto. Byłam tam dwa razy. Raz ze szkołą a drugi raz pojechałam ze znajomymi z biura podróży. Korzystna oferta na suncenter przykuła naszą uwagę no i zdecydowaliśmy się polecieć :) wspomnień co nie miara !
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Też byłam w Barcelonie. I również uważam, że jest tam pięknie. :)
 
Do góry