Banoffi-słodkie niebo.

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Chcę podzielić się z Wami przepisem na deser-pudding banoffi.Jest niebiańsko pyszny,ale zaznaczam,że bardzo słodki.Główne składniki banany i toffi+bita śmietana i czekolada:

Składniki na spód:

85 g rozpuszczonego masła
150 g ciastek digestive pokruszonych
25 g migdałów
25 g orzechów laskowych -zmielonych

Składniki na masę:

2 puszki mleka skondensowanego słodzonego gotowanego przez 2 godziny pod przykryciem lub 2 puszki gotowej masy toffi
4dojrzałe banany
sok z połowy cytryny
1 łyżeczka aromatu waniliowego
75 g gorzkiej czekolady -startej
475 ml.kremówki

Połączyć w naczyniu rozpuszczone masło ,pokruszone ciastka,zmielone migdały i orzechy.Dobrze wymieszać,wcisnąć na dno blaszki do tarty.
Piec w temp.180 stopni przez 12 minut.Wyjąć ,ostudzić.
Banany obrać,pokroić.Wycisnąć sok z połowy cytryny,dodać aromat waniliowy i wymieszać z bananami.Wyłożyć na spód z ciastek.Na to dajemy masę toffi i posypujemy 50 g .startej czekolady.
Ubijamy kremówkę i wykładamy na czekoladę-całość opruszyć pozostałą czekoladą.
Deser wstawiamy do lodówki na kilka godzin,by masa stężała.

To wszystko -Banoffi gotowe-Smacznego:)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Da się -ja też ograniczam co nie co.Zawsze jem tylko mały kawałeczek z tego co upiekę-reszta jest dla chłopaków.
 
0

03092010

Guest
Zrobilam. Lubie slodycze, i to nie jest bardzo slodkie jak ujelas, a zwyczajnie mdle. No nic, wymecze deser i tak :)
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Faktycznie rewelacja, dałem przepis siostrze, bo ja ostatnio na zabawy w kuchni nie mam za wiele czasu, choć nie ukrywam, że lubię od czasu do czasu samemu poeksperymentować. Nie mniej jak słodkie, to uważam, że warto do tego dobrac naprawdę dobrą kawę (ciężko za takową uznać to co można dostac w "pobliskim" sklepie, no chyba, że ktos mieszka w pobliżu specjalistycznego sklepu z kawami) Mi znajoma ostatnio podesłała adres sklepu www.1000smakowswiata.pl Wie, że bez kawy nie umiem praktycznie żyć, jednak nie ukrywam, że do tej pory wybierałem na zasadzie Tchibo i tym podobne marki. Przekonała mnie abym skusił się na jakąs kawę z tego (bądź innego sklepu specjalistycznego, jak to okresliła, choć zaznaczyła, ze co do tego, to ona już tam kupowała i przysyłają faktycznie towar pierwszej jakości, a nie jakieś cuda). W sumie byłem pesymistyczny, kawa to kawa, moze być mniej lub bardziej gorzkawa, mniej lub bardziej wypalona, ale jakie niby miała mieć w sobie róznice, by się tym tak zachwycać? No nie ukrywam, że byłem w błędzie, bo w końcu sie skusiłem i różnica w smaku olbrzymia. Zresztą znawcy tematu będa wiedzieli o czym pisze, a osoby, które do tej pory podchodziły do tego tematu podobnie jak ja, słowa nie przekonają, więc jedynie co moga zrobić to spróbowac i przekonać sie osobiście jak jest faktycznie
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Mam ich tyle,że muszę pomyśleć-jutro coś dam-może z rabarbarem-ostatnio robiłam nowy przepis...No i na pewno nie będzie za słodkie :icon_twisted:
 
0

03092010

Guest
Jesli masz na mysli ciasto z rabarbarem, to nie jestem zainteresowana. Z rabarbaru to tylko sorbety. No i zeby nie mdlilo jak zauwazylas :)
 
W

wiki9969

Guest
Wygląda apetycznie :) Tyle tylko, że u mnie za orzechami nie przepadają. Najwyżej sama dla siebie zrobię. :)

03092010, najlepszym deserem jest ciasto wuzetka. Jest prosta w robieniu, smaczna i szybko znika ze stołu. ;)
 
0

03092010

Guest
wiki9969 napisał:
03092010, najlepszym deserem jest ciasto wuzetka. Jest prosta w robieniu, smaczna i szybko znika ze stołu. ;)
To akurat wiem :)
Bardzo lubie orzechy i migdaly wiec moze cos w te strone mozecie polecic..
 
W

wiki9969

Guest
z ciasta?

To jest temat Sewanny, więc wtrącać się ze swoimi przepisami nie będę. :) Ale jak coś znajdę ciekawego to oczywiście się podzielę, bo też mam sporo przepisów. :)

Tak swoją drogą, Sewanna masz jakiś dobry przepis na karmel?
 
0

03092010

Guest
Tak, z ciasta najlepiej. Chociaz nie ma musu.

Sewanna jest wyrozumiala i mysle, ze nie bedzie miala nic przeciwko Twoim przepisom w jej temacie, choc i tak oficjalnie pewnie to ona sama musi wyrazic zgode ;)
 
W

wiki9969

Guest
Temat dotyczy konkretnego przepisu, więc i tak będzie trzeba założyć nowy. :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
wiki9969 napisał:
, Sewanna masz jakiś dobry przepis na karmel?
Karmel zawsze robię tak samo czyli :rozpuszczam cukier w naczyniu z grubym dnem,gdy się zarumieni odstawiam i po chwili dodaję wodę-mieszam i ponownie podgrzewam(mieszam drewnianą łyżką)-tyle.Zamiast wody można dać śmietankę.
Jeśli chodzi o nowe przepisy to sama zawsze zakladam nowy temat-inaczej to bałagan by powstał.
 
W

wiki9969

Guest
Dzięki. :) A robiłaś kiedyś z miodem? Pytam bo ostatnio znalazłam przepis i zastanawiam się czy mi wyjdzie. :)
 
Do góry