Balet - nie bać się!

naciak1616

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
57
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Mam na dzieje ze sa osoby ktore sie jeszcze tym interesuja .... Bo to nie tylko nudziarstwo lecz taniec tak jak kazdy ktory daje sposob na przekazanie emocji jakies mysli .... To rowniez sposob na zycie ostatnio coaz mniej osob spotykam na mojej drodze ktore podzielaja moje zdanie :( ale co najlesze nie maja cienia argumentu ktre mowi ze balet jest nudny ( oczywiscie nie chodzi mi tutaj o gusta) ale o to ze te '' osoby '' mowia mi ze to Nudnee i nie modne .... heh
a Co wy o tym sadzicie czy tez podzielecie zdanie tych innych czy macie inne teorie bardzo jestem ciekawa :)
rozwincie temat Prosze ja tylko go zapoczatkowalam chce zeby tutaj pojawily sie osoby ktore naprawde zyja tancem :)
Przy okazji jesli kogos zainteresuje moj temat niech poda mi jakas ulubiony utwor baletowy :)
Mam nadzieje ze kogos to zainteresuje :)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Zawsze chciałam trenować balet, ale nic z tego nie wyszło :/ Mam za to sporo elementów baletu na treningach (6 lat trenuję taniec współczesny, opiera się on na balecie) i uwielbiam, jak mamy klasykę. Nigdy nie miałam na sobie point, ale uważam, że ten taniec jest cudowny. Najcudowniejszy ze wszystkich tańców, bo to od niego wszystko się zaczęło. Na balecie w teatrze nigdy nie byłam, ale wybieram się z klasą na Jezioro Łabędzie i nie mogę się doczekać!

PS Mam nadzieję, że to nie jest temat tylko dla baletnic :p Chociaż w 1/2 jestem baletnicą jeśli tak się da oczywiście ;)
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
ja zawsze marzyłam o balecie. niestety- nie mam możliwości. i mam takie pytanie: (nie znam się w ogole na tym) ale jak się tańczy to stoi się -oczywiscie w tych "butach"*- na samych czubkach palców, i czy da się to robić normalnie czy te właśnie buty to ułatwiają.

*jak to się nazywa ?
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
jacobbs może dla ciebie to są baletki ale chodziło mi o profesjonalną nazwe. dzięki int.
 

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
Ja tańczyłam przez 5 lat i trenowałam gimnastykę artystyczną, niestety musiałam zrezygnować z powodu kontuzji kolana:(.

Balet to piękny taniec, słabo mi się robi kiedy widzę dziewczyny kręcące tyłkami i uważające się za "tancerki".
Może tak mało osób trenuje balet bo jak napisałaś "nie jest modny" albo przerażają ich ciężkie treningi? :eek:
 

Lalunia_krk

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2006
Posty
255
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
krk
sama przyznam że balet to piękny taniec. Mażyłam o takim życiu, o teningach i pogardach ze stron nauczycieli. Niestety, z pewnych powodów przestałam po kilku treningch trenować... Nigdy się już nie pojawiłam na zajęciach, a teraz moim życm jest break'in :p
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
balet.. od zawsze mi się marzyło zajmowanie się tym. niestety - w moim mieście nigdzie nie było i nie ma lekcji baletu (chyba,że ja o tym nie wiem) i nie miałam jak się tego uczyć. i szczerze zazdroszczę wszystkim baletnicą. ^^
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie balet jest interesującym tańcem, lecz najistotniejszym faktem jest chyba to, iż jest podstawą prawie każdego tańca np. jazzu. Tańczyłam balet przez kilka lat, niestety musiałam przestać z powodu poważnej kontuzji...
 

naciak1616

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
57
Punkty reakcji
1
Wiek
31
hehe Tak fakt balet jest trudnym sylem tanca .... Kontuzje nie raz gwarantowane ... heh ciesze sie ze sa ludzie ktorzy podzilaja moje zdanie .... :D:D:D
 

DizzyDevil

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2008
Posty
376
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzie słońce rzuca cień
mam 18 lat i chciałabym się nauczyć baletu...

żebym nie była od razu na straconej pozycji dodam, że mój poziom, jeśli chodzi o gimnastykę, jest zaawansowany.


Czy w ogóle można w tym wieku się czegoś z baletu nauczyć??
 

hundertwasser

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Myślę, że możesz spróbować, tylko raczej nie będzie to profesjonalny balet. Ale zawsze można zapisać się do jakiejś szkoły gdzie uczą baletu;). Jeżeli trenowałaś gimnastykę to podstawy już jakieś masz. A spróbować zawsze można. Przez jakiś czas ja również byłam związana z tą formą tańca, ale z różnych powodów musiałam zrezygnować. Balet to bardzo ciężka, ale i piękna forma tańca. Jeżeli się ją kocha to i balet również pokocha Ciebie:).
 
Do góry