Badania naukowe na zwierzętach

Morrrigan

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jestem właściwie nową użytkowniczką. Nie wiem, czy umiem się jeszcze dobrze poruszać po tym forum, jednak przeglądając tematy w tym dziale nie natrafiłam na podobny, jeżeli istnieje bardzo proszę o przeniesienie tego postu do niego lub przynajmniej poinformowanie mnie.

Chciałabym wiedzieć, co sądzicie o wykorzystywaniu zwierząt do badań? Uważacie, że są one niezbędne, czy że należy z nich całkowicie zrezygnować? A może połowicznie?

Swoje opinie uzasadaniajcie w tym temacie. Z chęcią zaangażuję się w tę i inne dyskusje. Jeżeli wyrażacie na to zgodę, użyję waszych postów w mojej prezentacji na seminarium z bioetyki. Zrobiłam nawet ankietę, niestety nie mogę jej tu wkleić.

Pozdrawiam :)
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
I tak i nie.
Dzięki temu nauka może się rozwijać, powstają nowe szczepionki i wiele innych, bardzo przydatnych rzeczy.
Niestety jeżeli odwrócimy sytuacje i pomyślimy nad uczuciami czworonoga, jak to jest gdy siedzisz zamknięta w laboratorium i nie wiesz jakie będą skutki eksperymentów... no to przyznaj, nie brzmi to tak kolorowo. Te zwierzęta są zmęczone, zestresowane, mogą przecież nawet umrzeć.
To co tam przeżywają jest na prawdę niedopisania. Miejmy nadzieję, że kiedyś ktoś mądry wymyśli inny sposób przeprowadzania doświadczeń, by już żadne stworzenie nie musiało cierpieć.
 
N

Naxxramas

Guest
Morrigan
Chciałabym wiedzieć, co sądzicie o wykorzystywaniu zwierząt do badań?
Każdy kto maltretuje zwierzęta dla jakiejkolwiek korzyści jest głupcem.

Atakama
powstają nowe szczepionki i wiele innych, bardzo przydatnych rzeczy.
Dlatego również nie potępiam faszystów, którzy wykonali kawał dobrej roboty dla homo sapiens m.in dr Mengele (odpowiedź jest tylko dla Atakamy i podobnie myślących osób) .

Homo sapiens jest jeszcze szalenie prymitywny.
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Doczytałeś do końca?
Atakama napisał:
Miejmy nadzieję, że kiedyś ktoś mądry wymyśli inny sposób przeprowadzania doświadczeń, by już żadne stworzenie nie musiało cierpieć.
Nie chcę aby ludzie tak postępowali, mimo tego, jednak cieszę się, że nauka się rozwija.
To nie znaczy, że jestem za maltretowaniem zwierząt, a nie jestem i nigdy nie byłam.
 

Morrrigan

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Naxxramas, zdajesz sobie sprawę ile zawdzięczasz badaniom na zwierzętach? Korzystasz na co dzień z produktów i leków testowanych na zwierzętach, czy tego chcesz czy nie. Czy znasz ustawy i dyrektywy unijne regulujące kwestie wykorzystywania zwierząt do badań?
Jeżeli jesteś w stanie powiedzieć chorym ludziom, że nie znajdzie się dla nich lekarstwo ponieważ życie zwierząt jest ważniejsze, gratuluję odwagi.
Jeżeli uważasz, że eksperymenty powinno się przeprowadzać wyłącznie na ludziach - nie jest to możliwe. Niemniej badania na ludziach zawsze są przeprowadzane.
W obecnych czasach istnieją tzw. metody alternatywne. Błędem jest natomiast myślenie, że mogą one w obecnej postaci być używane we wszystkich przypadkach które do tej pory wymagały udziału żywych organizmów. Trwają prace, jednak zdaniem naukowców w dzisiejszych czasach całkowite zrezygnowanie z udziału zwierząt nie jest możliwe.
Błędem jest również myślenie, iż robią to oni dla zabawy, bo są sadystami. Nie są. Jest to rachunek zysków i strat i trzeba się z tym pogodzić.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Nie chcę aby ludzie tak postępowali, mimo tego, jednak cieszę się, że nauka się rozwija.
Sadyzm nazywacie nauką. Oczywiście zgodzę się z Tobą - jest to droga do wiedzy lecz sposób w jaki to robicie nie odróżnia was w tym momencie od lwow czy krokodyli. Dlatego m.in mieszkacie na tej planecie bo... na inną nie zasługujecie.

Morrigan
Naxxramas, zdajesz sobie sprawę ile zawdzięczasz badaniom na zwierzętach? Korzystasz na co dzień z produktów i leków testowanych na zwierzętach, czy tego chcesz czy nie.
Morrigan nie korzystam z żadnych produktów ani tym bardziej z trucizn, które nazywacie lekami.

Marrigan
żeli jesteś w stanie powiedzieć chorym ludziom, że nie znajdzie się dla nich lekarstwo ponieważ życie zwierząt jest ważniejsze, gratuluję odwagi.
Dla mnie to żadna odwaga. Inaczej rozumiem widocznie odwagę niż Ty. Co więcej - jestem w stanie powiedzieć tym chorym ludziom nawet, że chorują bo na to zasłużyli. Jestem w stanie powiedziec każdemu na onkologii, że zasłużył na męki i na śmierć - mimo, że wiem jak wyleczyć nowotwór, ale nie mieszam się w sprawy istoty, którą wy nazywacie Jahwe (m.in występuje w Biblii). Szanuję jego dzieło i rozumiem jego prawa, które stworzył.
Na końcu dodam, że nie jestem chrześcijaninem ani nie wyznaję żadnej ideologii, nie należę do żadnego gremium czy sekty jakie posiadacie na Ziemi. Jestem tu w określonym celu gdyż moja rasa ma pewne, że tak to nazwę sprzeczne interesy z reptilianami.
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Dzięki temu "sadyzmowi" łatwiej Ci się żyje.
Z resztą ciekawi mnie bardzo jakbyś zachował się, gdyby bliska osoba z Twojego otoczenia koniecznie potrzebowałaby takiego leku do przeżycia. Zastanawiałbyś się czy początkowo stosowano go na zwierzętach? A może znasz inny sposób na przetrwanie? Jakieś rytuały? Chętnie poczytam, być może nauczę się czegoś nowego.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Dzięki temu "sadyzmowi" łatwiej Ci się żyje.
Mogłabyś rozwinąć myśl bo nie bardzo rozumiem co chcesz mi przekazać ? Dlaczego mi się łatwiej żyje ?

Atakama
gdyby bliska osoba z Twojego otoczenia koniecznie potrzebowałaby takiego leku do przeżycia
Ale przecież to nie jest związane ze mną - to nie ja decyduję o tym tylko ona. Nawet gdyby mnie o to poprosiła to ona implikuje swoją karme a nie ja. Nie można budować swojego szczęścia na nieszczęściu innych - kiedy to zrozumiecie staniecie się cywilizacją o level wyżej.

Atakama
A może znasz inny sposób na przetrwanie? Jakieś rytuały?
Rytuały hihi, Atakama daruj sobie. Jestem wysokorozwiniętą empatycznie istotą, która jest tu na Ziemi by pokazywać właśnie to "przetrwanie" o którym piszes xD Dla mnie zdrowie = weganizm.


Extraterrestrial
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Lekarstwa nie ułatwiają życia? Jeżeli z nich nie korzystasz musisz mieć jakieś inne sposoby na wyleczenie się z przykładowego przeziębienia.

jestem w stanie powiedzieć tym chorym ludziom nawet, że chorują bo na to zasłużyli. - I Ty mi piszesz o empatii? Nie dość, że jesteś bezuczuciowym egoistą to jeszcze próbujesz nakierowywać ludzi na swoje, chore racje.
Nie wierzę, że mógłbyś wypowiedzieć to zdanie z zimną krwią chociażby małemu dziecku, które choruje na nowotwór. Ach, no, bo przecież mogło mieć lepsze geny! Mogło się urodzić w ciele innego człowieka!
Nie pojmuję tego w jakim stopniu znieczulica opanowała Twoją psychikę. Mam nadzieję, że zrozumiesz moje oburzenie, nawet jeżeli jestem cywilizacją o level niżej żyjącą.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Lekarstwa nie ułatwiają życia? Jeżeli z nich nie korzystasz musisz mieć jakieś inne sposoby na wyleczenie się z przykładowego przeziębienia.
Być może Tobie ułatwiają, ja nie wiem co to przeziębienie. Nie choruję. Jeśli zapytasz jak to robię odpowiem - weganizm. W późniejszym etapie życia na Ziemi przestanę jeść w ogóle tak jak np: Victor Truviano.
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_viktor_truviano_-_skrzypek_z_argentyny.html



Atakama
Mam nadzieję, że zrozumiesz moje oburzenie, nawet jeżeli jestem cywilizacją o level niżej żyjącą.
Oczywiście Atakama, że rozumiem Twoje oburzenie. Chciałbym Ci tylko uświadomić, że to nie ja skonstruowałem świat. Nie ja stworzylem bakterie i wirusy pasujące do waszego DNA. Nie ja stworzyłem ten świat w taki sposób aby w ogóle było możliwe chrowanie. Nie ja zaplanowałem, że będziecie umierać i nie ja jestem odpowiedzialny za smutki i żal, który się z was wydobywa. Nie ja pozwalam umierać 3 miesięcznym dzieciom na straszne choroby i nie ja jestem odpowiedzialny za mutacje powodujące wszelakie defekty powodujące wśród was grozę i niezrozumienie tego wszystkiego.

Ja tylko...rozumiem dlaczego tak jest...


Extraterrestrial
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
W takim razie opowiedz mi, dlaczego te trzymiesięczne dzieci umierają? Dlaczego nie robiąc nikomu krzywdy zasługują na śmierć? Ofiary zabójstw też tak powinno się traktować? Cierpiące na głód dzieci także są czemuś winne? Wytłumacz mi to, bo nie potrafię tego zrozumieć.
 
N

Naxxramas

Guest
Nie wiem Atakama czy jesteś gotowa na taką wiedzę. Jedna z pozaziemskich istot kiedyś powiedziała o ludziach w ten sposób:
wszystko wyśmiewacie, wszystko krytykujecie, wszystkiemu zaprzeczacie - oprócz waszej własnej ignorancji.

Nie wiem na jakim jesteś etapie samoświadomości, nie wiem jak w życiu postępujesz i nie wiem na ile masz otwarty umysł - ale dlaczego umierają 3-miesięczne dzieci może przecież również wytłumaczyć Ci lekarz, prawda ?
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Nie chodzi mi o przyczyny śmierci tylko o to dlaczego uważasz, iż na to zasługują.


Bajeczki o istotach pozaziemskich nie za bardzo mnie interesują.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Nie chodzi mi o przyczyny śmierci tylko o to dlaczego uważasz, iż na to zasługują.
Ode mnie się tego nie dowiesz, pytaj się Jahwe. Choć wątpię byś zdążyła się go o to spytać... Pomyśl logicznie - skoro nie wiesz to znaczy, że masz nie wiedzieć.

Ja tu się w pełni z Jahwe zgadzam - też bym w Twoim przypadku Ci tego nie mówił : )


Extraterrestrial
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Ojej... chyba się nie rozumiemy. Miałam na myśli kawałek: jestem w stanie powiedzieć tym chorym ludziom nawet, że chorują bo na to zasłużyli
Dlaczego sądzisz, że zasłużyli?
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Ja jestem na nie tak wiem, że ta metoda testowania na zwierzętach pozwala na np szczepionki nowsze na choroby, ale zwierzęta to nie rzecz, one czują i nie powinno się im przystwarzać cierpienia nie i już. Nie jestem na całkowitym zakazie eksperymentowania na zwierzętach, ale nad minimalizacją ich cierpienia na tyle na ile sie da.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Dlaczego sądzisz, że zasłużyli?
Atakama doskonale Cię zrozumiałem i biorąc pod uwagę to co piszesz nie jesteś gotowa jeszcze na wiedzę z mojej strony, przykro mi. Na razie przyjmij do wiadomości, że wasz Stwórca najwidoczniej wie co robi.

JoannaMila
nie powinno się im przystwarzać cierpienia nie i już.
jestem za (...) minimalizacją ich cierpienia na tyle na ile sie da.
Interesujące :)



Każdy kto buduje swoje szczęście na cierpieniu innych sam doświadczy cierpienia prędzej czy później a potem będzie zadawał pytania jak Atakama - dlaczego tak jest ? to nielogiczne :D

Oczywiście Atakama - z Twojego lokalnego punktu we Wszechświecie, galaktyki droga mleczna, palnety Ziemia, miasta Polska - to może wydawać się nielogiczne ;-)

Extraterrestrial
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Okej, daj znać kiedy będę gotowa, mistrzu!


I, żeby było jasne - wierzę w istoty pozaziemskie, ale już mniej w to, że się z nimi komunikowałeś.
 
N

Naxxramas

Guest
Atakama
Okej, daj znać kiedy będę gotowa, mistrzu!
Myślę Atakama, że sama będziesz wiedziała kiedy będziesz gotowa bez mojej interwencji. Nie jestem żadnym mistrzem, wszystkie istoty są równe i żadna nie jest ani lepsza ani gorsza - każda doświadcza po prostu co innego. Te które się wywyższają mają przerośnięte EGO jak np: niektórzy wasi bogowie - dlatego tu jesteśmy by wam to uświadomić gdyż mojej cywilizacji nie podoba się to co robią ludzkości - nawet wśród reptlianów są osobniki, które są przeciwne takiemu stanu rzeczy tak jak wśród nazistów byli oficerowie, którzy nie zgadzali się z Hitlerem.

Wracając do tematu:

Częściowo Atakama Ci odpowiedziałem - to co dajesz do Wszechświata otrzymujesz z powrotem. Jeśli będziecie budować swoje szczęście na nieszczęściu innych prędzej czy później sami doświadczycie podobnych wibracji.
http://ksiazki.wp.pl/gid,16381972,tytul,Lekarz-wielkiego-formatu-Poruszajaca-historia-zycia-prof-Andrzeja-Szczeklika,galeria.html?ticaid=114d5d

To nie był lekarz wielkiego formatu. To był zwykły uśpiony człowiek, który źle rozumiał pomoc tak jak dr. Mengele. Traktował zwierzęta jak śmieci, jak związki chemiczne w związku z czym Matrix nie miał innej możliwości jak zmanifestować prawo rezonansu.

OTO KIM JESTEŚCIE
http://empatia.pl/str.php?dz=75&id=241


Kościół Katolicki w swej ignorancji skupia całą energię na walce z prezerwatywami i in-vitro - zupełnie pomijając ubój rytualny i doświadczenia na zwierzętach. Na waszej planecie (w Polsce i wielu innych krajach) można iść do więzienia na wiele lat za posiadanie marihuany albo grzybów halucynogennych i jest się wtedy kryminalistą. Jak się podżyna gardła baranom w uboju rytualnym albo wstrzykuje trucizny do oczu zwierząt bądź wywołuje w nich najpodlejsze stany jest się szanowanym obywatelem. Wasza cywilizacja jest niesłychanie jeszcze prymitywna. Z naszego punktu widzenia jesteście jak krokodyle - kiedyś jeden z pojazdów pozaziemskich naruszył waszą (konkretnie USA) przestrzeń powietrzną i wystrzelono w jego kierunku ponad 2k pocisków, oczywiście zbyt prymitywnych by cokolwiek uszkodzić, ale chciałem wam pokazać kim jesteście.

Każdy z was myśli, że gdyby istoty pozaziemskie były faktem to nastąpiło by oficjalne pojednanie. Wysyłacie sygnały radiowe z powitaniem w 50-ciu językach (SETI) a najśmieszniejsze jest to, że odkryto was tysiące lat temu. Ta część z was, która ma przebłyski świadomości i opowiada o kontaktach z UFO lub konstrukcjach uważana jest za głupców. Przypomniał mi się Giordano Bruno, który również opowiadał o istnieniu pozaziemskich cywilizacji i teorii heliocentrycznej za co został spalony na stosie.

Wśród was są też szalenie szlachetne istoty o nieskończenie dobrym sercu i one dostąpią tego co wy uważacie za powiedzmy "zbawienie", ale nie należy do nich ani papież ani imam. A zbawienie należy rozumieć jako zbawienie od tej planety.


Extraterrestrial
 

Atakama

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
107
Naxxramas
Stoisz za zwierzętami murem, a ludzi wyzywasz od prymitywów. Skoro każdy jest równy to dlaczego akurat zwierzęta wywyższasz?

Każdy kto buduje swoje szczęście na cierpieniu innych - gdy komunizm upadł ludzie stojący za demokracją byli szczęśliwi, natomiast zwolennicy tego tego ustroju przeciwnie - nie mogli wręcz tego ścierpieć. To znaczy, że robiliśmy źle ciesząc się z odzyskania wolnej Polski?

Ta część z was, która ma przebłyski świadomości i opowiada o kontaktach z UFO lub konstrukcjach uważana jest za głupców. - Mikołaja Kopernika również uważano za głupca, ludzie na temat hipsterów mają takie same zdania. Nie zauważyłeś, że osoba posiadające inne poglądy od większości staję się w oczach tłumu momentalnie głupia? A powinniśmy cenić sobie różnorodność osób, które chociaż ułamkiem swoich sił próbują przebić się przez tą mgłę, szarych, zawistnych ludzi.

A we wszechświecie na pewno istnieje jakieś życie - i w tym się z Tobą stuprocentowo zgadzam.
 
Do góry