Auto Wjeżdża Samo Pod Górę Z Wyłączonym Silnikiem...

fizyk48

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Dla leniwych http://www.youtube.com/watch?v=CCD3BPgjn2U link :] jak na górze żąr auto jedzie samo bez włączonego
silnika kiedyś bylem na tej górze i widzialem gałazke jak tak dziwnie sie poruszala w góre i w dół chociaż nie było wiatru (można ja zobaczyć jak sie schodzi na dół do tego miejsca "niezwykłego" ) zastanawiam sie czy to ma jakiś związek z tym miejscem ?
 

kudlaty95

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Ściśle tajne
Byłem w takim miejscu, tylko że w Grecji. Ewidentnie było pod góre, mimo to autobus na luzie "staczał" sie pod góre ;)Super uczucie! Wtedy żałowałem że deski ze soba niewziąłem. (to samo było z puszkami).
 

Piastorasta

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiesz co zrób.. Skoro wszystko idzie pod górę mówisz to spuść butelkę z wodą i sturla się w przeciwną stronę bo myślisz, że to pod górę idzie a to złudzenie optyczne. Podobnie było w San Antonio czy Diego. Też złudzenie
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
To złudzenie optyczne, chociaż ch...j wie jakim cudem.
Robili na discovery doświadczenie z innym, podobnym miejscem.
Mieli jakieś przyrządy i wykazały, że tam gdzie niby jest dół, jest górka i odwrotnie :D.

Swoją drogą, super by było się przebiec po takiej górce :D
 

jestemfajna

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
w powiecie zamojskim jest takie miejsce. to nie jest zludzenie optyczne, a pod taką górkę da się wbiec i czujesz sie jakbys zbiegal z gorki, a jak chcesz zbiec z tej gorki to jest wrazenie jakbys na nia wbiegal.
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Może. Też widziałem gdzieś w Teelexpresie czy w czymś taką bardziej górkowatą górke niż gdzieś tam, i że maluch i piłka sama pod górkę.

Może to jest związane z jakimś zagięciem w grawitacji, albo wpływami księżyca?
To tylko może :)
 

jestemfajna

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
napewno nie :p to poprostu żyłka wodna głeboko pod ziemią. no tam jest droga pod niezlym skosem, fajnie sie skuterem wjezdza :)) super uczucie, a to wbieganie jeszcze lepsze :D
 

Polais

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Warszawa
Jest takie miejsce w Karpaczu, gdzie jest zaburzona grawitacja. Byłam tam, samochody naprawdę same wjeżdżają pod górę.
 

jestemfajna

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
a mi się wydaje że gdyby była zaburzona grawitacja to by się samochody unosiły do góry :D
 

Polais

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Warszawa
Zaburzenie Grawitacji (Karpacz)

Miejsce zaburzenia grawitacji - "Trójkąt Bermudzki" - znajduje się w Karpaczu Górnym na ulicy Strażackiej, której fragment sprawia wrażenie, że droga wiedzie pod górę. Zjawisko to polega na tym, że gdy zatrzymamy samochód i wyłączymy silnik, samochód zaczyna toczyć się pod górę wbrew prawom grawitacji.

www.karkomega.pl

http://www.youtube.com/watch?v=QEir9ubEO10&feature=related

To nie jest moje nagranie, swoje gdzieś zgubiłam w zasobach komputera. Nadal nie wierzysz? Zapraszam do Karpacza Górnego.

LaKIErDoPaZnOkCi napisał:
a mi się wydaje że gdyby była zaburzona grawitacja to by się samochody unosiły do góry

To nie są aż takie zaburzenia grawitacji.
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
Dla leniwych http://www.youtube.c...h?v=CCD3BPgjn2U link :] jak na górze żąr auto jedzie samo bez włączonego
silnika kiedyś bylem na tej górze i widzialem gałazke jak tak dziwnie sie poruszala w góre i w dół chociaż nie było wiatru (można ja zobaczyć jak sie schodzi na dół do tego miejsca "niezwykłego" ) zastanawiam sie czy to ma jakiś związek z tym miejscem ?
Heh niesamowite... W samochód jeszcze ciężko mi uwierzyć, szczególnie jak ktoś siedzi w środku, ale jak zobaczyłam tą puszkę to mnie zatkało :O
 

jestemfajna

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Polais wierze że samochody czy tam puszki czy tam woda czy tam cokolwiek się samo pod tą górkę wtacza czy co tam robi. Całkiem niedaleko mam taką górkę, okoliczni mieszkańcy mają tam niezłą frajdę. Często tam bywam na wakacjach także nie musze jechać do Karpacza. A w ''trójkącie bermudzkim'' szaleją kompasy i takie tam, znikają statki i samoloty, a ja jak byłam na takiej górce to przecież nie znikłam, komasy też tam nie szaleją. I uwarzam że to nie jest zaburzenie grawitacji ani żaden wpływ kosmosu ani inne cudawianki tylko tam poprostu występuje żyłka wodna.
 

Piastorasta

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
wpiszcie w YT frazę: San antonio train : a tam filmiki jak auto podjezdza pod gore, to wynik zludzenia optycznego, tak napawde auto zjezdza a nie wjezdza pod gore,

proste
 

sebek211

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
343
Punkty reakcji
13
Miasto
Lubelskie
Oooooo, pojechałbym tam kiedyś. Jeśli to prawda to super. Szkoda, że na wszystkich drogach w Polsce tak nie ma.
 

D O double G

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Tam gdzie jest Polonia Bytom!!!
Więc tak : nie wiem czy ktoś przede mną już to napisał, bo nie czytałem całego tematu, ale na Discovery kiedyś (nie wiem czy dalej jest) leciał program coś w stylu "Internetowa (nie)prawda", i tam było, że jest takie miejsce również zdaje się w Ameryce (nie pamiętam dokładnie). Po dokładnym zbadaniu przez tych całych ludzi z takimi aparatami, nie mam pojęcia jak oni się nazywają, wiem, że badają ukształtowanie terenu, okazało się, iż teren nie piął się wcale pod górkę, ale opadał, co potwierdzili, puszczając z tej górki plastikową buletkę. Może w tych wyżej wymienionych przypadkach, jest tak samo, aczkolwiek nie wiem, bo tago na Discovery nie było ; )
 

tomekjkbsk

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
14
Słyszałem o tym. To podobno przez jakieś położenie geograficzne czy coś w ten deseń.
 

edmundos

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
miejsce musi byc extra. duzo o tym słyszałem, ale jeszcze nie byłem. najwyższy czas się przejechać ;)
 
Do góry