Auto Wjeżdża Samo Pod Górę Z Wyłączonym Silnikiem...

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Byłam tam, na górze Żar, jeżeli złudzenie to konkretnie silne. Czy elektrownia nie może powodować jakiś zakłóceń? Przecież tam w środku góry jest silna elektrownia.
Może...

... w pracy mózgu.

Też mieszkam koło góry Żar. Mit został obalony - to złudzenie. Mieliśmy poziomnice :D
 

Sensei0

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Może...

... w pracy mózgu.

Też mieszkam koło góry Żar. Mit został obalony - to złudzenie. Mieliśmy poziomnice :D

Poziomice ? BUahaha - człowieku walnij się w głowę i to porządnie xD

Nie uważasz że skoro to całe przyciąganie magnetyczne jest odwrotne - czyli samochód, rower, autobus, butelka wtacza się pod górę a nie spada w dół to działanie poziomicy również jest odwrócone ? Oczywiście że tak jest - zero pomyślunku człowieku w twojej głowie xD

To taki... paradoks - nie da się tego zbadać... bo poziomica nam nic nie da. A bez poziomicy - ani rusz xD

Sam widziałem to na własne oczy - na autobusie robi genialny efekt


Ktoś tam mówił - że wierzy że butelka wjedzie pod górę, ale autobus - NIE. Totalna bzdura. Skoro to całe przyciągnie działa odwrotnie nie ma znaczenia czy ciało waży 1kg czy 10 000 kg. Powiedz mi, czy jak postawisz butelke na zwykłej górce to ona spadnie - TAK. A jak postawisz tam autobus - też. NIE MA ZNACZENIA MASA
 

dzwiedzmin

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Muszę zmartwić zwolenników teorii nietypowego pola magnetycznego, etc.
Gdzieś czytałem artykuł (nie mogę go znaleźć, jeśli mi się uda to wkleję namiary), z którego wynikało, że to zwykle złudzenie optyczne. Nietypowe otoczenie, które sprawia, że odbieramy spadek jako górkę.
Zostało to potwierdzone wieloma niezależnymi odczytami GPS.
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
Spoko!
To nie moze byc pole mag. bo byloby zbyt silne- wszystko by zabilo BB)
Zludzenie optyczne...
 

Zip_The_Silver

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
może da ktoś jakieś nagranie? :p
poszukam na różnych stronach może coś znajdę jak będę miał to dam edita :)
 

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Oj niestety muszę was zmartwić. Niestety w tym miejscu nic nie idzie pod górę, a w rzeczywistości z górki. Niedawno widziałem program o takich miejscach. W jednym przypadku w Ameryce również mówili o tym przykładzie. O ile dobrze pamiętam, w połowie lat 70ych autokar wiozący dzieci zderzył się z pociągiem, utknął na torach. Miejscowi mówią że to duchy dzieci pchają samochody pod górkę na tej właśnie ulicy, po której przejeżdżał autokar. Turyści przyjeżdżają tam, by móc być popchanym w samochodzie przez duchy dzieci. Co więcej, duchy zostawiają odciski palców na samochodach które pchały. Na miejsce przyjechali dwaj mężczyźni ( to chyba byli geodeci, w każdym razie spece od pomiarów ) i zmierzyli różnice poziomów na tamtym terenie. Okazało się, że jednak samochody toczą się z górki , a nie pod górkę jak dotąd sądzono, a odciski palców na samochodach zostawiają miejscowi stróże prawa którzy pilnują porządku w okolicy ( sami się przyznali przed kamerą, że "robią sobie jaja" ) Kiedy oglądałem program sam miałem wrażenie, że przedmioty toczą się pod górkę, to niestety tylko iluzja. Podejrzewam że miejsce które opisujecie to ten sam przypadek. Pozdr :p A tak na przyszłość , to polecam discovery... :D
 

Kierek

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
No, to niedaleko mojego domu :) Podobno podczas wojny zakopali coś pod asfaltem, ile w tym prawdy- nie wiem.
@Up, discovery kłamie :)
 

marhwa

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
bb
jak byłam mała to pojechałam na żar z rodzicami :) ale była frajda z tego "magicznego miejsca" :D z tego co wiem, to faktycznie jest to złudzenie optyczne, ale jakie ciekawe! :p
 

Cescex

@LiveForFood7
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
246
Punkty reakcji
0
Widziałem coś podobnego, w Bieszczadach. Ogólnie auto, butelka i inne przedmioty wjeżdżają na górę. Wszystko jest bardzo dziwne, tyle że widziałem to miejsce z daleka i widoczne było iż te przedmioty tak na prawdę toczyły się z górki. Po prostu z bliska mamy takie jakieś dziwne wrażenie jakby to było pod górę.
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
No i tu ktos wreszcie wszystko wyjasnił B)

Z zludzenie optyczne! Nie kosmici i pola magnetyczne :D
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
To by było dobre:

Ja stoję na górze a na dole jest jakiś bar(przypuśćmy), chcę browara i mi barman "podaje". :D
 

Simudabi

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Podobnież to prawda. Ksiądz, osoba, która raczej nie opowiada takich rzeczy, chyba, że sama ich doświadczy, który jest również naszym katechetą, opowiadał, jak był tam na wycieczce. Kierowca autobusu zgasił silnik a autobus sam zaczął jechać pod górkę. Wspominał coś o tej elektrowni, ale już tak tego dokładnie nie pamiętam. Kumpel, ministrant, również to potwierdził.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Też uważam, że to ciekawe miejsce, bo istnieją takie, np. Trójkąt Bermudzki. Też nie wiemy dlaczego nad nim następują różne wypadki lotnicze i nie tylko.
 

simon.s

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
też oglądałem ten program na discovery:)
Ale kiedyś oglądałem dokument o tym samym miejscu na discovery i też potwierdzili że nie ma tam duchów ale jak zrobili zdjęcie i podjaśnili na kompie to było widać zarys ludzi
 

amber89

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja też byłam na górze Żar:) wypróbowałam i działa:) Z butelka jak i z samochodem:p
 

Haker2009

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
31
To bardzo prostę to złudzenie nic nie zachowuję się wbrew prawom fizyki
Polega to na tym że tam żadnej górki nie ma my stoimy na górce i widzimy górkę której nie ma tylko jest spadek (nie wiem jak wam to wytłumaczyć ) xD
Działa przyciąganie na człowieka itp Ta górka na której stoimy jest bardzo długa i dlatego wydaje się nam że jej nie ma :p
 
G

gutekintruz

Guest
To naprawde działa, ta górka leży 10 km od Wałcza. Nie raz byłem tam i naprawde działa :)
 

dudu66

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z przed monitora
W książce Victora Farkas`a "Niewytłumaczalne Zjawiska" jest cały rozdział na ten temat magnetycznych wzgórz, Przy wjeździe nie trzeba włączać silnika, ale przy zjeździe trzeba dodawać gazu.
 
Do góry