Atopowe zapalenie skóry

grosiu

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja jestem posiadaczem atopowego zapalenia skóryod 24 lat. Jest to coś do czego naprawde da się przyzwyczaić ;) Jżeżeli ktoś ma podobny problem to zapraszam do dyskusji :)
 

DariaDyderska

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Ja jestem alergikiem od małego i mam to po ojcu. W moim przypadku nie jest to nic takiego groźnego jak mogło by się zdawać i jak mają niektórzy ludzie (Od razu uczulenia na Bóg wie co). Głównie nie moge używać tanich , chemicznych kremów do ciała, jakiś ostro zapachowych. Miałam raz z Ziaji krem czekoladowy do ciała, to smarowałam nim kark i delkolt. Ale jak mnie wywaliło bolokami i krostami, miałam okropnie wysuszoną skórę, to w lato ,gorąc jak cholera, a ja na zebranie MDP ze straży przyleciałam w chustce na szyji :D a swedziało koszmarnie.
Latem wysypuje mnie pod kolanami, w zgięci łokci , w okolicach uszu i na dłoniach. Głównie tam gdzie się pocę. A nocą drapuchanio jak cholera:D w okresie kiedy przychodzi czas na koszenie traw, oczy puchną , robią mi się czerwone plamy w obrębie i cały czas swędzi ;|
Kiedyś miałam przypadek, że po mydle co mama kupiła wysypało mnie na CAŁYM CIELE . Byłam z tym u lekarza, to przepisała mi Zyrtec. Po tygodniu dopiero zaczelo mi blednąć, a za to 2 tygodnie siedziałam w domu.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Mój TŻ ma podobne problemy i alergik do tego, generalnie da się przyzwyczaić, jeśli w ogóle można tak to ująć bo jest to jedna męczące, pomagają mu jeśli chodzi o skórę to naturalne kosmetyki. Jak tylko do twarzy dotknie jakimś kosmetykiem z chemią to zaraz jest problem ;/
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
Z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy się tu wypowiadali, ale po co przyzwyczajać się do czegoś co można całkowicie osunąć ze swojego życia???
Jednym z podstawowych czynników wywołujących ASZ jest wszędobylski chlor. Człowieku wywal związki chloru z wody a zobaczysz różnicę! Mam synka, u którego pojawiały się zaczerwienienia takie jak przy AZS (nawet lekarz, którego się pytaliśmy co to jest tak to określił), wystarczyło że kąpaliśmy syna w wodzie filtrowanej (bez chloru) i efekt przerósł nasze oczekiwania.

Drugą sprawą wzmagającą AZS jest gluten z pszenicy oraz niewłaściwa flora bakteryjna w jelitach (najczęściej po antybiotykach oraz ze względu na wymieniony gluten). Gdy profilaktycznie ograniczyliśmy spożywania pszenicy w domu, objawy AZS zniknęły u Patryka zupełnie. Trzecią sprawą która ma znaczący wpływ na występowanie AZS jest zagrzybienie (grzyb Candida). Po zrobieniu całościowego porządku w organizmie znika AZS oraz wszelkie alergie. Choć może to trochę potrwać to myślę, że jednak warto włożyć w to wysiłek by później mieć zupełny spokój.
 

xxmoniax

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
ja mam atopową skórę i mimo ciągłych problemów z tego powodu cieszę się, że wkońcu trafiłam na skuteczne preparaty, a raczej kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Ewidentnie zauważam, że każda atopowa inaczej reaguje, bo tyle środków ile stosowałam, a miały działać, bo przepisywał mi je dermatolog nie działało ,aż wkońcu mam swoja kuracje efektywnie działającą po miesiąsach poszukiwań :) Stosuje codziennie balsam Cetaphil, zażywam oeparol i mój niezawodn oilatum żel tylko koniecznie ten : www.wirtualnaapteka.pl/index.php/piel/stany-zapalne-skory/oilatum-zel-65g.html bo jest kilka typów, a ten wbrew pozorom drudno dostac. Nie mam problemów z pieczeniem, swędzeniem, zaczerwienieniem skóry, okazyjnie wystepujacymi przebarwieniami nco czesto wystepowało.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
U mojego synka pojawiły się zmiany skórne na twarzy, buzia zrobiła się szorstka i zaczerwieniona, głównie policzki. Byłam u lekarza, kazał wykluczyć z diety laktozę, myć synka w wodzie z dodatkiem ciekłej parafiny, ubierać go tylko w bawełniane ubranka prane w płynach dla alergików i codziennie przez trzy miesiące podawać latopic, który ma za zadanie uszczelnić barierę jelitową dziecka i uniemożliwić przenikanie alergenów. Zaczęliśmy kurację, czy może ktoś z was albo waszych dzieci był na takiej kuracji?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Mam w domu AZS. Rada, by zaniechać kosmetyków (które się da zastąpić prostymi, starymi środkami, np szarym mydłem) wywołała wielkie oburzenie.
Tedy kupuje się wodę (po 5 litrów) i używa "spożywczo".
Dodatkowo pycnogenol (80 zł za 120 szt) - na początku 6 dziennie. po zejściu szorstkości (och jaka ghładka pupcia) 4 dziennie.
Niestety chyba na zawsze, bo przerwanie spowodowało nawrót i to przykrzejszy niż przedtem.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Mój lekarz przepisał mi na azs Dermaveel. Znikają przebarwienia na skórze, tylko trzeba regularnie się smarować.
 

marsh

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
dostałam diagnozę 3 miesiące temu, jaka szkoda ze juz mi kosmetyki nie pachną...
 
Do góry