Atopowe zapalenie skóry jak leczyć?

Gabula

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja jestem na diecie bogatej w kwasy omega zauważyłam, że bardzo mi pomaga. Obowiązkowo tez piję codziennie na czczo sparzone siemię lniane. Przypadkiem trafiłam również na serię Elodermu zawierająca kwasy omega, które przyspieszają gojenie się ran, łagodzą swędzenie, dobrze nawilżają i regenerują.
Ja jestem na diecie bogatej w kwasy omega zauważyłam, że bardzo mi pomaga. Obowiązkowo tez piję codziennie na czczo sparzone siemię lniane. Przypadkiem trafiłam również na serię Elodermu zawierająca kwasy omega, które przyspieszają gojenie się ran, łagodzą swędzenie, dobrze nawilżają i regenerują.
 

Emanuela31

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2018
Posty
19
Punkty reakcji
0
Vaffik napisał:
Moja żona ma to samo. Ja natomiast przywiozłem z urlopu z Hiszpanii o wiele coś gorszego. Nie wiem czy łuszczyca czy grzybica. Za pół roku nie wyjdę z domu. Najpierw były małe plamki. Później rany. Teraz jest juz katastrofa. Bodbrudek, za uszami i zaczynają się plamki na całej głowie. Robiłem badania i zdiagnozowali grzybicę. Widzicie. Zdrowy, czysty , zadbany facet i 6 tygodni ciągłego pluskania się w syfie czyli morze. Wystarczyło. Do dziś wydałem około 2300 euro + ponad 9000zł w leki. Nic! Zero. Od kilku miesięcy pracuje nad tym sam. Mam mikroskop i przerabiam biologię :)
Doszedłem do etapu w którym to starożytni Inkowie leczyli podobne cuda pleśnią. Tak, tak! Pleśnią! Gdzyb ubija grzyba! Moja żona ma to co Ty! Razm mi się udało trafić w wyhodowanie odpowiedniej pleśni. Była z chleba. U żony znikneło wieszość plam w czasie 2miesięcy. Wyhodowana pleśń na chlebie zmieszana z wazeliną białą na papke i smarowane raz dziennie na noc. U mnie też pomaga lecz pleśń wyhodowana na piwie + chleb + drożdźe. Obecnie sprawdzam pod mikroskopem co powoduje uwalenie bakterii które mam w tych ranach a widać wszystko super. Niestety, za małe mam laboratorium i wszystko zdycha mi po dobie. Zobaczymy. Nie poddaję się ponieważ żona miała wiele plam i zostało jedj tylko kilka. Dziwne ale działa.


Piszecie że trzeba byc cierpliwym. Ja się leczyłem kochani od 2004 roku!! Ile mozna latać po dermatologach? Ile? Przecież to już 16lat!
Ja zaczęłam pić łyżeczkę oleju lnianego codziennie, zobaczymy
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Ja miałam bardzo duże problemy ze skórą kiedy paliłam papierosy ...nawet nie łączyłam tego problemu ze sobą. Moja koleżanka, która mieszka za granicą powiedziała mi rzuć fajki a problem minie. Pomyślałam...hmm...żeby to było takie proste....po kilku nie udanych próbach zapisałam się do Centrum Terapii Naturalnych LALIMED w Lublinie i przeszłam tam terapie antynikotynową. Było trudno ale paradoksalnie łatwiej niż miała bym sama z tym walczyć. Po 6 miesiącach nie palenia papierosów moja skóra stała się bardziej odżywiona i praktycznie bez "problemowa".
 

slonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Przyznaję, że wspomniany eloderm jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przynajmniej nie mam już tak mocno przesuszonej skóry, która wręcz swędziała. Nie myślałam, że emolienty mogą tak dobrze sprawdzić się u dorosłych. Nie testowałam jeszcze siemienia lnianego, wszystko przede mną.
 

Qafopaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2020
Posty
7
Punkty reakcji
0
Znam specjalistów, którzy z pewnością sobie z tym poradzą, sam cierpiałem na atopowe zapalenie skóry ale od wizyty tam wszystko stopniowo się poprawiało Instytut mikroekologii
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Emolienty do kąpieli, emolienty do smarowania, do tego najlepiej maść bez sterydów do stosowania na chorobowo zmienioną skórę (np. Dermaveel). Niestety, skórę trzeba nawilżać i natłuszczać kilka razy dziennie, nie ma innej rady.
 

polcia.x.x

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie da się tego wyleczyć, ale można sobie z tym radzić. Ja mam AZS i polecam balsam do ciała Atoperal. Fajnie się wchłania i naprawde przynosi ulgę :) A poleciła mi go Pani w aptece.
 

Joana85

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja przy AZS stosuje emiloenty exomega control. Bardzo dobrze działają na moją skórę. Olejek do mycia nawilża i regeneruje oraz łagodzi wszelakie podrażnienia. Super konsystencja. Naturalny i bezpieczny
 

Michaela33

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2021
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie ma co zaczynać ze sterydami, a przynajmniej ja się trzymam od nich z daleka. jak już ktoś wspomniał AZS nie da się całkowicie wyleczyć, ale można wydłużać maksymalnie okresy remisji, np. poprzez odpowiednią pielęgnację skóry emolientami i dietę dostosowaną do naszych potrzeb itd. Jeśli chodzi o kosmetyk który najbardziej mi pomógł podczas zaostrzeń to był balsam z Exomegi Control. Bardzo dobrze nawilża, skóra jest odżywiona i z każdą aplikacją jest w coraz lepszym stanie. Co ważne, niweluje potrzebę drapania się a wiadomo, że to drapanie prowadzi do błędnego koła drapanie- kolejne podraznienia-drapanie i tak w kółko. Jestem bardzo zadowolona z działania tego balsamu, natomiast podczas remisji uzywam lżejszych kosmetyków, np. kremu
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Choruję na AZS i muszę bardzo dbać o swoją skórę, więc zrezygnowałam ze zwykłych kosmetyków, które dodatkowo mnie podrażniały i teraz sięgam tylko po apteczne produkty. Bardzo pomogła mi linia kosmetyków Atoderm Biodermy, używam żelu oczyszczającego intensive gel moussant na zmianę z olejkiem pod prysznic huile de douche, przesuszone miejsca stosunkowo szybko zniknęły.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Stosuję kosmetyki Atoderm do ciała i twarzy, bo u mnie też się sprawdziły, ale nie miałam jeszcze tego Atoderm intensive gel moussant. To jest emolient?
 

oniono

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2022
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
35
AZS jest ciężkie do wyleczenia bo przyczyny powstawania nie sa do konca znane, ja po wielu wizytach wyleczyłem się specjalnie spreparowana maścią od Dr Janeczko - dostałem receptę, a w aptece mi ja przygotowali. Smarowane raz dziennie przez 2 miesiace.
 
Do góry