Atak Izraela Na Biuro Palestyńskiego Premiera...

Status
Zamknięty.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jedno pytanie, porwanie owego 19letniego żołnierza było pomysłem władz Palestyńskich czy niezależnego ugrupowania zbrojnego?

Jeśli to pierwsze, to Izrael ma prawo do ataków, jeśli to drugie to niestety ale tutaj sprawe powinna rozpatrywać organizacja międzynarodowa. Gdyż nie powinno się winić państwa za to że jakieś jego niezależne bojówki robią afery. To tak jakby USA zaatakowało Polske po tym jak Młodzież Wszechpolska porwała jakiegoś Amerykańskiego obywatela.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Problem w tym, że palestyna jest częścią Izraela.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Fakt, wkońcu Autonomia. Czyli mamy do czynienia z mąła wojenką domową?
Która skończy się codziennymi atakami na cywilów jak to miało miejsce np. w Iraku.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Wiele ludzi, zolniezy, cywilow ginie w zamachach po obu stronach, a oni wszczynaja wojne z powodu jednego porwanego zolnierza. Nie dziwi was to?
Zydzi zupelnie jak odeon widza tylko swoja prawde. Wszedzie placza jak to ich Niemcy skrzywdzili, ze wojna jest zlem a sami chca wytepic Palestynczykow.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Każdy powód do wszczęcia wojny jest dobry.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Mam takie dziwne wrazenie, ze jakby to izrael zaatakowano, to zaraz wlaczylyby sie w to wszystko organizacje miedzynarodowe, podnioslby sie krzyk, ze drugi holokaust, ze zydzi juz dosyc wycierpieli przez wojny i terror.
A ze to zydzi zaatakowali Palestynczykow to swiat siedzi cicho....
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bo jak widać teoretycznie "żydzi" mieli ku temu powód. (czyt. pojmanie owego żołnierza).
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
To właśnie pisałęm w poprzednim poście. Cały czas giną dziesiątki ludzi w zamachach, w tym żołnierze i jakoś ich nie wszczynali wojny. Teraz poszło o jednego żołnierza który w dodatku (podobno) żyje. Nie zastanawia Cie to?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Cóż trafne spostrzeżenie, jednakże nie będe opowiadał się za żadną stroną w tym konflikcie.

Co do Twojej koncepcji sądze iż możemy tylko spekulować. Na bliskich wschodzie zabijają się od wieków, a porwanie są dosyć nową renomą tego rejonu. Jak na mój gust, porwanie tego żołnierza dało Izraelowi poprostu pretekst do ataku.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Ja rowniez sie nie upieram przy swoim :) I tez uwazam, ze to porwanie to byl pretekst do wojny. Swego czasu Hitler tez takowego szukal....
I taka mala dygresja, dlaczego tam sa konflikty? Bo sa to rozne kultury, rozne religie, ktore sie nawzajem zwalczaja. To najlepszy przyklad tego, (choc to nie jest jedno spoleczenstwo, ale jeden region) ze zroznicowanie spoleczne nie jest dobre bo w koncowym rezultacie prowadzi wlasnie do konfliktow, ktore w obecnych czasach moga miec ogromne skutki. Rozne kultury, mentalnosci, rozna wiara, przekonania i kazdy wie swoje, kazdy wie lepiej. Tak to sie wszystko konczy.
Ale jak sie pisało, ze slepa tolerancja i zroznicowanie kulturowe jest zle to zaraz zostalem nazwany nazista.
A gdyby tam byla jedna kultura, tego i innych konfliktow by nie bylo, bo zdecydowana wiekszosc z nich jezeli nie wszystkie maja podloze kulturowo-ideowe.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ddd, palestyna to część Izreale, więc mają prawo dokonać kaźni tych morderców, jakimi są arabowie.
W zasadzie to jest problem wewnętrzny problem Izraela, a więc organizacje międzynarodowe nie mają prawa się wtrącać.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tan atak jest zamachem na palestyński symbol. Żądamy od społeczności międzynarodowej i od Ligi Arabskiej aby interweniowały w celu powstrzymania tej agresji"

Może jednak mają skoro zostali o to "poproszeni"?

DdD - nawołujesz do egalitaryzmu?
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
mają prawo dokonać kaźni tych morderców, jakimi są arabowie.
Ciekawe. Bo zydzi cały czas oplakuja kaźnie hitlerowcow dokonane własnie na nich. To jeden moze zabijac a drugi juz nie?

DdD - nawołujesz do egalitaryzmu?
Mozesz to tak nazywac. Ja po prostu mam takie a nie inne spojrzenie na niektore sprawy.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
W zasadzie to jest problem wewnętrzny problem Izraela, a więc organizacje międzynarodowe nie mają prawa się wtrącać.

Jeżeli dochodzi do zabijania ludności cywilnej, to organizacje międzynarodowe powinny się wtracać bez względu na to czy to sprawa wewnętrzna czy zewnętrzna.Ja nie popieram żadnej ze stron gdyz uważam że obie są siebie warte.

Jak swiat swiatem nie będzie żyd arabowi bratem. :D
 

fez

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2006
Posty
367
Punkty reakcji
0
jak kiedys ukradne bombe atomowa to ja zdetonuje wlasnie w izraelu
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Irak i Izrael można zastąpić jedym słowem - wojna, nic tylko się tam ciągle leją
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale w strefie gazy?
---
Właśnie że nie powinny się wtrącać.
To tak jakby matka dała dziecku klapsa i zaraz podniosłyby się krzyki o maltretowanie dzieci <_<
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bo tak jest, psychologowie krzyczą że nawet klapsów nie można dawać bo to źle wpływa na psychike dzieci.
 
Status
Zamknięty.
Do góry