[astronomia] spacer po kosmosie

M

MacaN

Guest
Tak to czytam i zastanawiam się, w jakiej ty epoce żyjesz ? Krucjaty sie skończyły, jedyne wojny na tle religijnym to te prowadzone przez islamskich ekstremistów.

Te 60 letnie mierniki elektryczne są zapewne bardzo dokładne, bo co jakiś czas są sprawdzane ( mam w szkole stare mierniki, które są warte po 1500 zł. sztuka i nowiutkie warte po 80 zł. sztuka. lepiej mierzyć na starszych, jeśli są bardziej dokładne ). Tym, na czym się uczymy zajmuje się państwo, a pieniądze należące do kościoła należą właśnie do kościoła i do nikogo więcej. Kościół ma swoje tereny i swoje nieruchomości, na kościół łożą ludzie, którzy tego chcą. To dosyć proste.


Może jednak wróćmy do tematu, kolego. Wyżyć się na kościele możesz w dziale religia.

Zakaz klonowania ludzi istnieje ze względów czysto humanitarnych, nie pobudek religijnych, a sztuczna inteligencja nie jest narazie możliwa do stworzenia ( powinieneś o tym wiedzieć, jeśli uczysz się tam, gdzie napisałeś ). Choć gdybym miał taką możliwość, to powstrzymałbym kogoś przed jej stworzeniem, bo uważam, że może to być niebezpieczne.
 

Maxxie

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
9macan5 napisał:
Już teraz jest kilka innych opcji na eksplorację wszechświata, poza lotem z prędkością pod świetlną
A tego nie słyszałem, a jakie inne sposoby są? ;P

9macan5 napisał:
Tak to czytam i zastanawiam się, w jakiej ty epoce żyjesz ? Krucjaty sie skończyły, jedyne wojny na tle religijnym to te prowadzone przez islamskich ekstremistów.

Te 60 letnie mierniki elektryczne są zapewne bardzo dokładne, bo co jakiś czas są sprawdzane ( mam w szkole stare mierniki, które są warte po 1500 zł. sztuka i nowiutkie warte po 80 zł. sztuka. lepiej mierzyć na starszych, jeśli są bardziej dokładne ). Tym, na czym się uczymy zajmuje się państwo, a pieniądze należące do kościoła należą właśnie do kościoła i do nikogo więcej. Kościół ma swoje tereny i swoje nieruchomości, na kościół łożą ludzie, którzy tego chcą. To dosyć proste.


Może jednak wróćmy do tematu, kolego. Wyżyć się na kościele możesz w dziale religia.

Zakaz klonowania ludzi istnieje ze względów czysto humanitarnych, nie pobudek religijnych, a sztuczna inteligencja nie jest narazie możliwa do stworzenia ( powinieneś o tym wiedzieć, jeśli uczysz się tam, gdzie napisałeś ). Choć gdybym miał taką możliwość, to powstrzymałbym kogoś przed jej stworzeniem, bo uważam, że może to być niebezpieczne.
Dobrze ze mnie oświeciłeś, że krucjaty się skończyły. Tak, tylko przez nich, a oni stanowią 1/5 ludzkości.
Jesli chodzi o mierniki to nie masz pojęcia o czym mówisz. Nawet nie wiesz jakie tam są błędy bezwzględne, względne, paralaksy. A więc twierdzisz, że stare mierniki są super a nowe do bani? Niesamowite, ludzie zapomnieli jak się robi miernik elektryczny. Ale serio to za 80 zł to nie kupisz miernika (nie mówię o tandecie z targowiska) :p
Że co? Myślisz, że fundusze kościoła to tylko datki? Większą część daje PAŃSTWO z NASZYCH podatków. Jednak nie jest takie proste.

Tak sprzeciwiają się zarówno humanitaryści jak i kościół, więc nie wiem, czemu to negujesz. Już teraz są zalążki SI, wiadomo, że nie powstanie z dnia na dzień, ale jesteśmy coraz bliżej jej stworzenia. Za dużo filmów sc-fic się naoglądałeś moim zdaniem. Ale zabezpieczenie się przed SI pozostawiam mądrzejszym odemnie.

Reasumując negujesz wszystko co napiszę, bez względu czy mam rację czy nie. Nie interesuje mnie taka konwersacja, więc nie będę nawet starał się Ci coś wyjaśniać. Nie spodziewaj się, że będę odpowiadać. Pozdrawiam. ;)
 
Do góry