[astronomia]KSIĄŻKA o astronomi

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
joł joł :D
szukam ksiazki napisanej ciekawie o astronomi. bardzo mi zalezy, aby wszystkie ciekawostki byly napisane w sposob logiczny, ale koniecznie z pasja! nie szukam podrecznika do szkoly, tylko czegos naprawde pociagajacego. prosze o propozycje BB)

do Lobo2007:
wiem ze istnieje dzial o literaturze, lecz wystarczy wejsc aby sie przekonac ze nikt nie pisze tam o ksiazkach naukowych, a ja wlasnie takiej szukam. mysle ze tu predzej znajde pomocne odpowiedzi, wiec prosilbym aby temat zostal otwarty (nie bylem jedynie pewny czy umiescicgo tu czy w subforum matematyczno-przyrodniczym. jak cos prosze przeniesc).
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Literatura popularno-naukowa może byc oczywiście, skoro w historii rozmawiamy o filmach wojennych. Dobry temat, ale masz racje przeniosę z dopiskiem astronomia.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Polecam książkę pana Stephena Hawkinga oraz Leonarda Mlodinowa pt. "Jeszcze krótsza historia czasu". Sam prawie ją skończyłem czytać, bardzo wciąga i dużo wyjaśnia.

Odkop, ale może jeszcze szuka.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
szukam szukam :D
nie podejrzewalem ze ktos odpisze, wielki dzieki!

oczywiscie licze na dalsze propozycje.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Oczywiście polecam Ci także pozostałe książki tego autora ( S. Hawkinga ). To znakomity pisarz jak i naukowiec. Jest dla mnie przykładem razem z Einsteinem.
 
Do góry