Astma i alergia porady

BeatBoxPL

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
4
Wiek
28
Miasto
Malbork
Astma i alergia to 2 najczesciej towarzyszace sobie choroby.
Przy alergii najlepiej jest oczywiscie unikac alergenow ktore powoduja u nas objawy lecz alergia polaczona razem z astmą jest o wiele niebezpieczniejsza
alergia na pyły sierści itp. moze powodowac przeziebienia, swedzenie oczu lecz razem z astma takze o wiele wieksze kłopoty z oddychaniem
na atak astmy najlepiej wziac zastrzyk na złagodzenie alergi dzieki temu ataki astmy beda coraz to mniej uciazliwe
polecam branie tabletek aleric niektorym ludziom nie pomagaja lecz w moim przypadku alergia jak reka odjal dzieki czemu mniejsze ataki astmy,
najlepszym rozwiazaniem jest tez chodzenie raz w tygodniu a potem raz w miesiacu na zabiegi odczulajace.
miałem astme od 7 miesiaca zycia dzieki takim uwagą narazie nie ma po niej sladu ;) pozdrawiam
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Cóż, na szczęście astma nie zdołała się u mnie rozwinąć, ale niewiele brakowało. Okazało się, że nasz odziedziczony domek ma kiepska wentylacje, a plastikowe okna jeszcze sprawę pogorszyły. Załozyliśmy wentylatory inventer najpierw w pomieszczeniach o najgorszej wentylacji i najwiekszej wilgotności, czyli w łazience i kuchni, oraz w naszej sypialni. To spowodowało spadek ilości zarodników pleśni i grzybów, a w efekcie mniejszą ilość alergenów. To jest rozwiązanie uderzające w przyczyne, a nie w skutki.
 
M

maja.ruda

Guest
Dobrze mówisz, trzeba likwidować przyczynę. Ja jeszcze 2 lata temu mieszkałam w domu w pokoju na parterze i tam była lekka wilgoć. Pojawiała się późną jesienią i była aż do wiosny. w lato raczej nie występowała.
Kiedy kładłam się spać to zaczynało się - swędzenie, kichanie, katar itp. Jednym słowem koszmar.

Teraz przeprowadziłam się do suchego pokoju na piętro, który ma wentylację. Moje życie się zmieniło. Wszystko0 ustało jak ręką odjął, nawet moja doktorka była zdziwiona ;)

Mimo wszystko w lato kiedy pylą wszystkie rośliny alergia daje się we znaki. Znalazłam ostatnio taką metodę SIT na http://alergikus.pl/metoda.htm
Czy może ktoś z was słyszał o tym?
 
R

robert.sk

Guest
Ja się leczyłem tą metodą. Póki co to po niczym innym mi tak bardzo nie ulżyło.
Więc jak jesteś w sytuacji podobnej do mnie, a widzę że objawy te same to polecam :)
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Jeżeli człowiek jest alergikiem i do tego astmatykiem - ma przerąbane. Nie no a tak poważnie to po prostu trzeba unikać alergenów które na prawdę potrafią dać w kość. Ja nabawiłam się astmy oskrzelowej przez lekarzy - tak tak, dawali mi złe leki na zapalenie płuc i oskrzeli. Rozwinęła się astma i na dodatek jestem alergiczką. W miesiącach gdzie jest największe stężenie pyleń staram się unikać miejsc gdzie jest najwięcej danych drzew czy traw i oczywiście biorę leki przeciwalergiczne chociażby zyrtec, alertec czy allegra - pomagają ale mają skutki uboczne takie jak senność a więc najlepiej takie leki brać na noc :). Każdy człowiek może normalnie żyć i funkcjonować z astmą. Ja nie wyleczyłam się z astmy lecz odczulanie które trwało ponad 7lat bardzo mi pomogło została mi jedynie alergia na trawy . A astma - nie widzę jej no chyba, że mam gdzieś biec to bardzo szybko się męczę ale da się żyć - inhalator i wio :D.
 

kasia935

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
1
Hej. Idź na badania i sprawdzenie na co konkretnie jesteś uczulona. Najlepiej do specjalisty.
 

teleskopowyjam

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Z tymi testami to trzeba byc czujnym. Mialem robione 3 razy skorne i nic zupelnie nie wykazywalo, mimo, ze bylem w 100% przekonany na co mam. Zrobilem podskorne i nagle sytuacja sie zmieniala i wyszlo, ze mam.
 

kitka3

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
U mnie powodem astmy niestety jest nieleczona alergia. Tak to jest jak zostawia się zdrowie na później… Ostatnio wyczytałam, że zimą trzeba bardzie uważać. Posyłam linka, dla wszystkich zainteresowanych odetchnijspokojnie.pl/objawy-astmy-zima/
 

alergiczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
kitka3 napisał:
U mnie powodem astmy niestety jest nieleczona alergia. Tak to jest jak zostawia się zdrowie na później… Ostatnio wyczytałam, że zimą trzeba bardzie uważać. Posyłam linka, dla wszystkich zainteresowanych odetchnijspokojnie.pl/objawy-astmy-zima/
dlatego nie wolno bagatelizować alergii, wydaje sie, ze nie groźna, a można sobie biedy napytać. Ja od 3 lat lecze się na alergie wziewną na pyłki i z dobrym skutkiem. Łykam tabletki z bilastyną i objawy nie są już takie męczące
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
u mojej znajomej nieleczpna alergia skończyła się astmą - tego nie można bagatelizować bo się narobi więcej szkody niż pożytku
ja w zimie męczę się jeszcze bardziej z roztoczami - często sprzątam, dywany i zasłony od razu do wywalenia do tego zażywam clatrę, jest ok ale chyba bez tabletek w tym sezonie się nie obejdzie..
 

koktajlmleczny

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja mam alergię pokarmową od urodzenia, koło 6 roku życia doszła astma. byłam bardzo bała, więc nie dużo pamiętam ale mama opowiadała że wtedy męczyłam się najbardziej. potem miałam już inhalatory i jakoś leciało. rzeczywiście najgorzej jest zimą, powietrze jest jeszcze suchsze, a więc moja skóra ma zapewniony kwartalny koszmar..
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Ja dostałam teraz skierowanie na testy alergiczne. No i lekarz stwierdził, że mam początki astmy. Wiecie jak się do tego przygotować?
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Jak się u Was zaczęła alergia? Od małego macie czy z wiekiem się pojawiła? Od paru miesięcy często mam katar, lekarz rodzinny to zbagatelizował i nie dał mi skierowania do alergologa :( to może być alergia na coś? KAtar nie jest intesywny, taki bardziej wodnisty ale ciągle chodzę z chusteczkami.
 

Yukasan

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Od dzieciaka miałem alergię na laktozę, od jakichś dwóch lat też alergicznie reaguję na wszelakie pylenia, więc jak najbardziej można się z alergią nie urodzić a po latach po prostu jej dostać :/ z alergią na laktozę radzę sobie odpowiednią dietą, na pyłki biorę wapno Allertec bo inaczej bym sobie nie poradził z katarem.
 
Do góry