Archeologia Nie Z Tej Ziemi - cykl dokumentalny o Irlandii

archeonztz

New Member
Punkty reakcji
0
Witam Wszystkich serdecznie!!!
Lubisz historię, prehistorię, archeologię, turystykę historyczną, megalitomanię, poznawać nowe miejsca i dowiadywać się nowych, ciekawych rzeczy? To dobrze, że trafiłeś na mnie bo mam coś interesującego dla Ciebie - Drogi Widzu.
Zapoznaj się z prehistorią i historią Irlandii. Zapraszam na nowy cykl dokumentalny pt. „Archeologia Nie Z tej Ziemi – Irlandia”. Po raz pierwszy na ekranach polskich odbiorników, okiem archeologa i emigranta spojrzenie na starożytną Zieloną Wyspę. Nie jestem z tej ziemi ale jestem na tej ziemi.
Powoli acz skutecznie starożytna Irlandia odkrywa przed Wami swoje tajemnice.
ZWIASTUNY
ODCINEK 1
Odcinek pierwszy podróży wokół prehistorii Zielonej Wyspy!!! W prologu dowiecie się więcej o projekcie i zapoznacie się z autorem.
ODCINEK 2
Dolina rzeki Boyne, czyli irlandzki odpowiednik egipskiej Doliny Królów lecz 700 lat starszy od Piramidy w Giza.
Pozdrawiam. Zapraszam.

WujekAlfa

Member
Punkty reakcji
6
Jeśli mam coś o tych filmach powiedzieć to... zrezygnuj z tego intro z wychodzeniem z wody.
Poza tym jeśli chodzi o sam odcinek pierwszy to pierwsze słowa padły o ile się nie mylę po dwóch i pół minuty! Nie wiem jakim cudem nie wyłączyłem tego dużo wcześniej. To trochę nie szanowanie czasu widza.

archeonztz

New Member
Punkty reakcji
0
Ok, dziękuję za uwagi, to bardzo ważne dla mnie. Nie pierwszy raz spotkałem się z sugestią o zbyt długim wstępie. W 2-gim odcinku już tego nie ma i tak zostanie.
Motyw wychodzenia z wody to inspiracja Monty Pythonem, chciałem im oddać w pewien sposób hołd. Upps ... nie wyszło. Ale poprawię to.
Jeszcze raz dzięks i pozdrawiam.

WujekAlfa

Member
Punkty reakcji
6
Nie bierz oczywiście tego do siebie ani nic! Poza tym jest tam bardzo duża dawka wiedzy, co jest głównym mięskiem tego typu filmów i to się bardzo chwali :)

Wydaje mi się, że Monty Python to nie jest do końca dobra inspiracja dla później w sumie mocno historycznego kontentu.

archeonztz

New Member
Punkty reakcji
0
Powoli będę dodawał filmy, raz w tygodniu w piątki. Czasami częściej ale to częściej to nieregularnie. Faktów nie zabraknie, mitów też nie zabraknie (piękna mitologia celtycka), miejsc nie zabraknie, chęci nie zabraknie oby widzów nie brakowało. Pozdrawiam

WujekAlfa

Member
Punkty reakcji
6
Masz suba na zachętę :) po cichu liczę na jak najwięcej mitologii, bo jestem nią zafascynowany :)

archeonztz

New Member
Punkty reakcji
0
Będą mity obiecuję, jednakże trzeba cierpliwie czekać, na wszystko przyjdzie czas. Wiadomo, nie jestem w stanie wszystkich zadowolić od razu, w jednym czy dwóch odcinkach. Kto opowiada o Irlandii, nie cytując mitologi - ten o Irlandii nie opowiada.

archeonztz

New Member
Punkty reakcji
0
Zapraszam wszystkich serdecznie!
Trzeci odcinek przygody ze Szmaragdową Wyspą Irlandią. Odkrywamy tajemnice historii szybciej niż budowniczowie megalitów wznosili swoje monumenty. Dzisiaj przenosimy się w czasie i przestrzeni do Knowth, najbardziej reprezentatywnego stanowiska archeologicznego w Irlandii. Megalityczna budowla, wraz ze wspaniałą sztuka megalityczną zamieszkała od ponad 5000 tysięcy lat prezentuje między innymi najstarszy przyrząd naukowy, podziemne tunele-schrony oraz piece do prażenia ziaren.
Zapraszam!!!
Odcinek 3, część 1
Odcinek 3, część 2

Poprzednie odcinki

Zwiastuny
https://youtu.be/zE7wH2QUmzA

Zapraszam wszystkich!!!

Do góry