Aranżacje - Kuchnia kontra łazienka

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Witam! Z racji, że wreszcie nadszedł ten moment i... WPROWADZAMY SIĘ z narzeczonym do nowego mieszkania - które na razie jest w stanie surowym i do nas należy wybór jak je urządzimy. Kwestia kreatywności, inspiracji oraz... no właśnie - oraz umiejętności kompromisu... Niestety nie możemy się porozumieć w kwestii - co ważniejsze - kuchnia kontra łazienka - które z tych pomieszczeń urządzimy w sposób bardziej wyrafinowany. Wiadomo, że kierujemy się aspektem finansowym - nie wszystko może być idealnie wykonane.
Moim typem po wielu przemyśleniach jest jednak łazienka - szukałam już wyposażenia - np wanny - marzę o takiej: http://sklep.kati-kati.pl/p90309,kolo-ego-wanna-owalna-163-x-75-cm-prawa-xwl0264.html razem z pięknymi meblami z elementami drewna - piękna kompozycja.

Mój narzeczony jednak obstaje za kuchnią:) Cóż za paradoks - bo to ja powinnam.
A wy? Które z pomieszczeń uważacie za Wasze królestwo i chcecie jak najoryginalniej urządzić?

Może macie jakieś pomysły na aranżację łazienki, z których mogłabym czerpać inspirację?:)

Mile widziane odpowiedzi:)
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Od aranżacji łazienki nie wymagam wiele, byle byłaby czysta, prosta i schludna :) Osobiście obstawałbym za kuchnią. Lubię gotować i dużo czasu tam spędzam, więc gdybym był na Twoim miejscu urządziłbym ją nowocześnie i ciekawie. Tym bardziej, jeśli kuchnia spełnia funkcje jadalni zarazem, można zaopatrzyć się w ciekawy stół, dodatki.
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Ja chyba też byłabym za kuchnią, ale u nas sporo się czasu w kuchni spędza, nie tylko na gotowaniu.
Co do aranżacji i pomysłów, to najlepiej pooglądać na żywo różne ekspozycje. Z tego co wiem na Popularnej w Warszawie ma być otwarty w sobotę jeden z największych w Warszawie salonów z meblami BRW i kilkuset gotowymi pomieszczeniami. Może warto się przejechać i pooglądać
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
ja byłam w tym brw, oglądania jest faktycznie dużo, bo ten salon naprawdę strasznie duży jest. kilka godzin trzeba sobie rezerwować ;)
ale wiele rozwiązań świetnych. no i mają te meble po prostu ładne, nie mogę tego im odmówić.
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Ja też byłam i kilka drobiazgów kupiłam, nie miałam tego w planie, ale nie potrafiłam sobie odmówić. I tak mi się strasznie jedna sofa podobała....
A salon rzeczywiście ogromniasty, jak ktoś zaczyna urządzanie to na prawdę warto pojechać
 

magiloginka

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
2
Nie byłam na otwarciu salonu, ale pojawię się tam na dniach, bo mam zamiar kupić któryś z tych zestawów:
http://brw.com.pl/pl/kolekcja/8-pokoj_dzienny/28-reset lub
http://brw.com.pl/pl/kolekcja/8-pokoj_dzienny/30-ringo
...nie mogę się zdecydować... Który Wy byście wybrały?

A najważniejsze miejsce w domu dla mnie to nie kuchnia, ani łazienka, tylko salon- najczęściej tam przebywamy z narzeczonym i kojarzy mi się z relaksem:)
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Nie byłam na otwarciu salonu, ale pojawię się tam na dniach, bo mam zamiar kupić któryś z tych zestawów:
http://brw.com.pl/pl/kolekcja/8-pokoj_dzienny/28-reset lub
http://brw.com.pl/pl/kolekcja/8-pokoj_dzienny/30-ringo
...nie mogę się zdecydować... Który Wy byście wybrały?

A najważniejsze miejsce w domu dla mnie to nie kuchnia, ani łazienka, tylko salon- najczęściej tam przebywamy z narzeczonym i kojarzy mi się z relaksem:)

dla mnie ten pierwszy - reset - fajniejszy :)
aczkolwiek trzeba mieć spory salon do tych mebli, bo one duże są :)
na żywo się świetnie prezentują.

a co do temamtu - to dla mnie osobiście ważniejsza jest kuchnia - nie wiem jak u Was, ale u nas np. każda impreza kończy się w kuchni ;)
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Zdecydowanie kuchnia, choć nie jestem zapaloną kucharką. Po prostu kojarzy mi się z DOMEM i nie to, że rodzinnym, ale ot tak, z ciepłem domowego ogniska, z cichymi pogaduchami, z głośną imprezą. Łazienka - to dla mnie byle czysto i szybko, choć nie powiem, potrafię tam czasem siedzieć godzinami... :D
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Mnie też kuchnia kojarzy się bardzo miło - większość imprez ze znajomymi finiszowała właśnie tam, często można też było spotkać w niej współlokatora na nocnej herbacie i przesiedzieć do rana ;) . Do tego jeśli masz kuchnię połączoną z salonem/jadalnią, to musi być elegancka i fajnie zaaranżowana.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Coś w tym jest że imprezy bardzo często kończą się albo po prostu odbywają się w kuchni. Kiedy na początku imprezy wychodzisz żeby coś przynieść, ktoś idzie z Tobą bo chce pomoc, zaczyna się rozmowa na temat przepisu na sałatkę, szybko przechodzi na kolejny temat, zaraz ktoś przychodzi zobaczyć dlaczego tak długo nie wracasz i tak stopniowo po kolei kuchnia się zapełnia :) Strasznie podoba mi się idea kuchni połączonej z jadalnią czy salonem. W ogóle myślę ze taki układ stwarza możliwość większej integracji a do tego może wyglądać naprawdę stylowo i gustownie. Co sądzicie np. o takim rozwiązaniu? kuchnia i salon
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Strasznie podoba mi się idea kuchni połączonej z jadalnią czy salonem. W ogóle myślę ze taki układ stwarza możliwość większej integracji a do tego może wyglądać naprawdę stylowo i gustownie. Co sądzicie np. o takim rozwiązaniu? kuchnia i salon
Zgadzam się w zupełności, kuchnia połączona z salonem wygląda pięknie. Jestem przeciw zamykaniu gospodyń w kuchniach kiedy wszyscy są w salonie :(
Ja planuje remont w kuchni i myślałam nad wstawieniem do niej szafy przesuwanej coś jak na zdjęciu: http://www.komandor.pl/fot.php?pl=grafika/baza/gal_12_kompa15ku.jpg&width=600 Widziałam takie rozwiązanie właśnie na wystawie sklepu z szafami przesuwanymi. Chciałabym ją jeszcze podświetlić od środka. Co myślicie?
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Ja bym też stawiała raczej na wyposażenie i aranżację kuchni. Nie wiem jaki macie metraż, ale super sprawą (o ile kuchnia jest duża) jest blat roboczy pośrodku pomieszczenia. Nad tym wieszaki na garnki, patelnie i inne gadżety kuchenne. Cały ruch w kuchni odbywa się po prostokącie, dookoła stołu. Mi się marzy coś takiego.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Szczerze powiedziawszy najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest zatrudnienie profesjonalnego biura projektowego. Taka jest przynajmniej moja opinia. Wystarczy spojrzeć chociażby na projekty biura n-design, żeby przekonać się, jaka ogromna jest różnica (na plus), kiedy mieszkaniem zajmie się projektant, a nie urządzamy je własnymi środkami. Tym bardziej, że z tego co mówisz, jest to mieszkanie w stanie developerskim - jest bardzo dużo możliwości zmian.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Może warto byłoby faktycznie zatrudnić jakąś firmę projektową skoro nie możecie dojść do kompromisu.... Z tego co widziałam na stronie firmy n-design maja naprawdę piękne projekty... Atutem, który przemawia na ich korzyść jest to, że jak posłuchają was i zbiorą wszelkie wasze uwagi do kupy znajdą jakiś wspólny mianownik. Dobrze, że WujekSamoZlo polecił tą firmę bo miałam okazję podpatrzeć nowe aranżacje mieszkań... jak wygląda przed i po;)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Możecie ich też poprosić np. o wkomponowanie czegoś fajnego do łazienki..? Ja ostatnio mam jazdę, żeby u siebie wmontować saunę na podczerwień marki KRIZAN. Gdbyby projektant robił mi tą łazienkę, nie miałbym dziś tego problemu. więc zastanówcie sie dwa razy, gdy będziecie urządzać swoje gniazdko - co chcecie mieć w kuchni i łazience i czy poradzicie sobie z tym sami?
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie to ważniejsza jest kuchnia- to w końcu miejsce spotkań, wspólnych śniadań więc powinno być wyjątkowe. Według mnie kuchnia marzeń wygląda mniej więcej tak http://www.dekoria.pl/page/aranzacje/Aranzacje#Jadalnia jest romantycznie i bardzo przytulnie
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ja bym się brała za aranżację kuchni. W jednym i drugim miejscu w domu spędzam dużo czasu, ale i tak bym zrobiła z moim facetem tak, żeby podpowiedzieć mu co "jemu" się podoba w łazience. Wyszłoby na moje :D A kuchnia to jest miejsce na widoku, jak si chodzi do mieszkania to widać ją od razu więc nie ryzykowałabym tego, że mój facet wymyśli sobie coś czego mieć bym nie chciała. Poza tym mój facet nie ma takiego zmysłu urządzania, a już na pewno jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju naczynia i dodatki do kuchni, nie daj Boże wybrałby jeszcze coś paskudnego. A takie rzeczy są piękne w sklepie myin.pl z którego wykupiłabym chyba połowę asortymentu!
 

karlosum

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie stawiam na kuchnię, mimo tego, że czeka nas przeprowadzka do nowego domu, zainwestowaliśmy jakiś czas temu w remont kuchni, by była przytulna i funkcjonalna. Bardzo dużo czasu spędzamy w kuchni, więc warto! A łazienkę odnowiliśmy minimalnie, renowacja wanny metodą wanna w wannie, parę niezbędnych przeróbek dały efekt całkiem fajny przy minimalnych kosztach.
 

koralik12

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
I co w końcu wybraliście? Ciekawe pytanie i wymagające poważnych przemyśleń i oczywiście kompromisu. Ja sama pewnie obstawałabym za łazienką. Dla mnie to królestwo i sama nawet jak urządzałam łazienkę to wybrałam firmę noclaf bo chciałam aby była przemyślana i ekskluzywna.
 
Do góry