Apteczka na podróż

pelka

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
O właśnie

samba_mamba napisał:
Zawsze mam plaster na odciski i dip hota na zmęczone łydki. Po całym dniu zwiedzania, jak znalazł! :)
O właśnie dobrze mówisz, dam tez plastry na odciski do apteczki bo moja żonka często sobie nóżki obciera. Jeśli ktoś ma dzieci to warto do apteczki włożyć dicopeg junior na zaparcia. Dzieci często mają z nimi problem na wakacjach, przynajmniej moje ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
a ja myślałam, że nervomix to tylko jest na taki codzienny stres, nie wiedziałam że supokaja przed snem.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
może się po prostu zmęczcie przed snem :)
a w apteczke weźcie coś na komary, to one przeszkadzają w zasypianiu.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Na komary i na kleszcze, bo zatrzęsienie tego ustrojstwa jest. Komary nie będą bzyczeć, psychika będzie spokojna, że się żaden kleszcz nie wbije i wtedy można spokojnie spać:D
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
kleszcze widzą Twoje ciepło i ewentualnie czuja zapach ale nie wyczuwają stresu czy strachu przed nimi :)
ale rozumiem, siła perswazji ;)
na pewno jest to obowiązkowa pozycja w apteczce, mówię o środku zapobiegawczym
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Hmm moja apteczka zawsze jest spora-takie zboczenie zawodowe.Ostatnio zawierała Ibuprom,scorbolamid,gripex,chollinex-to na przeziębienie.Poza tym Dicoflor-można brać cały czas osłonowo szczególnie w krajach gdzie ryzyko problemów żołądkowo-jelitowych jest duże.Wapno,leki na alergię-zyrtec.No-spa,coś na zgagę,2kc-jak ktoś potrzebuje ;-) Plaster,bandaż,jakieś gaziki,ocanisept.Środki na komary-polecam Mugę(przydatna w krajach egzotycznych),coś na oparzenia-te słoneczne szczególnie.
Mam też zwsze jakiś antybiotyk-Duomox lub Zinnat.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
kleszcze widzą Twoje ciepło i ewentualnie czuja zapach ale nie wyczuwają stresu czy strachu przed nimi
niestety nie jest to do konca prawda ,
kleszcze raz ze reaguja na temperature ciala, a po drugie na dwutlenek wegla, czyli oddychanie, a w stresie sie oddycha szybciej i wiecej tego CO2 sie uwalnia, wiec widza cie lepeiej



golgi napisał:
Mugga na komary- mega skuteczna, ma dużo DEET, więc dziala.
sezon na komary oficjalnie otwarty
dzis mnie użarł :)
ile mugga ma deet ?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
Mugga na komary- mega skuteczna, ma dużo DEET, więc dziala.
Ja tam wole ultrathon koło 40%deet więc ten napewno działa, owady z owietrza strąca.
czechu napisał:
niestety nie jest to do konca prawda , kleszcze raz ze reaguja na temperature ciala, a po drugie na dwutlenek wegla, czyli oddychanie, a w stresie sie oddycha szybciej i wiecej tego CO2 sie uwalnia, wiec widza cie lepeiej
Też słyszałem, że na CO2 są wyczulone, i przedewszystkim siedzą na końcówkach gałęzi i pod liściami. Więc najlepiej długie ubrania zakładać a przed wyjściem je spsikiwać preparatami na kleszcze.
czechu napisał:
sezon na komary oficjalnie otwarty dzis mnie użarł ile mugga ma deet ?
Zawsze miała koło 30% chyba że jest jakaś nowa. A te naturalne środki bez deet stosowaliście??
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Ja tam wole ultrathon koło 40%deet więc ten napewno działa, owady z owietrza strąca.
ultrathon jest w wersji 25 i 50%


samoyed napisał:
A te naturalne środki bez deet stosowaliście??
tak, cebule i wanilie jak radzila babcia :)
 

Perozzi

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Mysłowice
Apteczka powinna zawierać wszelkie niezbędne środki owadobójcze oraz dezynfekujące. Podstawą są opaski, bandaże oraz plastry. Jeśli leczymy się przewlekle to powinniśmy w apteczce umieścić lekarstwa, które zażywamy na co dzień. Dlatego też apteczka w samochodzie jest bardzo ważna w samochodzie.
 
Do góry